691 Shares 4919 views

korzeń łopianu. Właściwości lecznicze roślin

Łopian – głównym dwuletnia roślina z rodziny astrowatych, osiągając wysokość półtora metra. Liście tej rośliny są duże, do 40 cm średnicy, korzenia mocny, pozostawiając ziemi na głębokość 1,5 m. Obszar dystrybucji – umiarkowanych szerokościach geograficznych Eurazji i Ameryce. W niektórych krajach, łopian, jest uważany za chwast w Rosji, jest uprawiana jako roślina uprawna. Liście tej rośliny są używane w przemyśle spożywczym i łopian korzeń – w medycynie.

korzeń łopianu zawiera dużą ilość substancji czynnych. Wywar ekstrakty, eliksirów, ekstrakty roślinne, ekstrakty i wytworzone z nich proszki mają szerokie zastosowanie. Można kupić korzeń łopianu w aptece – jest oferowany w różnych rodzajów nalewek do kapsułek, można kopać i przygotować sobie to zioło, tym bardziej, że rośnie wszędzie kubek, i uważają, że nie jest to trudne.

struktura

Kompozycja korzenia łopianu obejmuje ogromną ilość minerałów, takich jak wapń, miedź, fosfor, chrom, magnez, witaminy (A, C, D, E, grupa B), alkaloidy, olejki eteryczne, flawonoidy, białka, garbniki, inulinę i wiele innych pierwiastków chemicznych i związki. Taka kompozycja naturalnych bogaty pozwala na ich zastosowanie w leczeniu i profilaktyce różnych chorób. Zielarze powszechnie stosowane korzeń łopianu. Właściwości lecznicze tej rośliny jest naprawdę niesamowite. Wywary i napary z nich jest używany do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Wiele właściwości tej rośliny nie są jeszcze w pełni zrozumiałe, a naukowcy prowadzą badania, odkrywając coraz to nowe możliwości.

Korzeń łopianu. Lecznicze właściwości i zastosowania

Najbardziej popularny i znany wśród ludzi wlewu korzenia w różnych olejów: oliwy, warzyw, migdałów. Taki napar nazywany łopian. Jest sprzedawany w aptekach i stosowane do otarcia na skórze głowy z utratą włosów, gdyż wspomaga odbudowę mieszków włosowych. Ponadto, wyciąg z tego zioła są stosowane do leczenia wysypki skórne w reakcjach alergicznych, trądzik, otarcia. W leczeniu stawów stosuje się także korzeń łopianu. Właściwości lecznicze tej rośliny pozwala przywrócić równowagę wody słonej ciała, co przyczynia się do usuwania soli z różnych narządów, włączając w to nerki i pęcherza moczowego. Wydalanie kwasu moczowego pomaga oczyścić układ krążenia, pomaga leczyć i reumatyzm dna. Korzenia łopianu jest skuteczny w leczeniu chorób przewodu pokarmowego. Wywary z nim zwiększa apetyt i normalizuje krzesło. Ostatnie badania lekarzy odkrył inną nieruchomość tej rośliny – roztwór alkoholowy z korzenia łopianu pomaga w leczeniu różnych nowotworów.

Biorąc pod uwagę brak przeciwwskazań, działań niepożądanych i właściwości uzależniających narkotyków, korzeń łopianu oparciu właściwości lecznicze tej rośliny mogą być wykorzystywane do przywracania zdrowia kobiet w ciąży i dzieci. Bezpieczeństwo tej rośliny pozwala się do przyjmowania leków dokonanych na jej podstawie.