555 Shares 4489 views

Południe lub północy Goa – co wybrać na wakacje?

– Goa to najmniejszy stan w Indiach. Rozciąga się wzdłuż Morza Arabskiego w południowo-zachodniej części kraju. Stolicą jest miasto Panaji. Od wschodniego wybrzeża jest otoczony przez pasmo górskie z Ghatach zachodnich. W ogóle, podział państwa w północnej i południowej jest bardzo warunkowe. Ten pojedynczy zintegrowany jednostka administracyjna. Ale tutaj wśród turystów od dłuższego czasu toczy się debata na temat: „Co jest lepsze: północ lub południe Goa” Spójrzmy na ten problem.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że istnieje również centralny Goa, gdzie w rzeczywistości jest stolicą państwa. Ale ta część nie jest szczególnie interesująca dla turystów. A oto wąski pas wybrzeża na północ i południe od Panaji jest całkowicie hodowlanych się do turystów zagranicznych. Ale turyści jakiej kategorii? To właśnie sęk. Wybór Południowej lub Północnej Goa dostać „opakowanie” i konkretnych działań, a nawet sąsiadów w spoczynku. Po tym wszystkim, różne części stanu, jak to było w równoległych światów.

Początek rozwoju turystycznego North Goa. W latach 60-tych latach XX wieku, tu przyszedł pierwszych hipisów, którzy padli pod urokiem tego miejsca. Wiele z tych „pionierów” już dawno stał się yuppie, ale wiele z nich przebywał tu na zawsze, aż do końca wyznając zasadę „make love, not war”. Z biegiem lat, zaczął się przyłączyć rastaman ezoteryczną wszelkiej maści, a tzw daunshiftery – ludzie, którzy kiedyś przybyli w Goa, postanowił zerwać więzi ze światem urzędów i wysokich wynagrodzeń i żyć w tropikalnym raju za niewielkie pieniądze. Spalili ich paszporty i pozostać tu na zawsze. Dla nich pytanie: „Co wybrać: South lub North Goa” – nie warto.

Wakacje to prosty i, jak to się mówi, „bez fanaberii”. Hotele są bardzo demokratyczne, ale ich gwiazdorstwo nie jest wyznacznikiem sukcesu. apartamenty rodzinne dają szanse na poziomie usług boutique hotel. Jeśli plaża jest dla ciebie ważne, a następnie, przez porównanie północ czy południe Goa, konieczne jest, aby dać pierwszeństwo do pierwszego. Na „Pati Land” piasek szary, gruboziarnisty. I dalej na północ, tym bardziej plaża powlekanie popiołu wulkanicznego, a czasami gliny. Ponadto wybrzeże trwa całe życie ludzi – zarówno lokalnych, jak i turystów. Istnieje opalanie, organizować spotkania i bazary, kawiarnie pracy, biura podróży. I oczywiście, światowej sławy dyskoteka są również tam. Podniecenie morza w tej części stanu jest częściej obserwowane. Ale daje cenną okazję dla surferów.

South State opanowane stosunkowo późno. Oznacza to, że lokalne hotele są nowe, z nowoczesnym wyposażeniem, dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Piasek na plażach jest takie, że można je bezpiecznie uzupełniana szkiełko. Jedyna zła rzecz: ta część państwa, została wybrana przez zamożnych emerytów europejskich i amerykańskich. Dlatego, napęd nie jest tam cicho, przyzwoity, szlachetny. Wybierając wakacje do Goa – Południe i Północ – należy pamiętać, to fakt, aby nie nudzić … albo nie zwariować od niekończących się stron i hałasu disco.

Większość rosyjskich touroperatorów wysłać swoich klientów w Morjim. Co to jest – South lub północy Goa? Ośrodek ten posiada trzy kilometry pięknych plaż. Pływać tutaj, aby złożyć jaja żółwie, dlaczego Morjim uznany za rezerwat przyrody. A dla obfitości rosyjskich turystów nazwał „plagą Moskwie”. Geograficznie należy do North Goa ośrodku, ale całkowicie wyeliminowany z rytmem życia tej części stanu. Nie «otwarta strona powietrze», a tylko ulubiony rosyjski rozrywki: restauracje, skutery wodne, kitesurfing i karaoke. Ceny tutaj są takie same jak w South Goa.