475 Shares 1360 views

Tajemnice swojej garderoby: Główne rodzaje odzieży

Odzież – to jest coś, bez czego nie możemy wyobrazić sobie jego istnienie. Adam i Ewa dawno już minęły, a dziś szafy fashionistki dosłownie pękają z ogromną ilością wszelkiego T-shirty, spódnice, szorty, szaty i tak dalej. D., i tak dalej. N. Lista ta może być kontynuowana w nieskończoność.

Oczywiście, istnieją różne rodzaje odzieży. Spróbujmy je zrozumieć. Więc …

Rodzaje odzieży damskiej

Nowoczesne projektanci są w pogotowiu i nieustannie zachwycają nas swoimi nowymi kreacjami. W różnorodności modeli pasuje i się mylić. Jednak główne rodzaje ubrań wszyscy wiemy.

Suknie

To, co odróżnia każdą kobietę od mężczyzny. Suknie mieć wiele odmian i stylów:

 • Wieczór. Zazwyczaj te modele posiadają tłoczenie dekolty, gołe ramiona (jeśli nie brak rękawów) i obraca.
 • Sukienka koktajl. Wystarczy uniwersalny model. Mogą one być zamknięte, i szczerze mówiąc, surowe stylu i ozdobione różnego rodzaju falbany i draperie.
 • suknia ślubna. Tutaj bez komentarza. Eleganckie ubrania dla odpowiedniej okazji.
 • Etnicznych (lub egzotyczne) sukienka. Każdy model w stylu danego kraju. Na przykład, sukienka kimono, pożyczone przez nas w japońskich kobiet. Lub najbardziej lubianym ostatnio tunika.

dzianina

Wśród tych produktów są następujące:

1. Bolero. Normalna krótkie kamizelki. Może być szyte jak denim i organzy. Często istnieją wzory na drutach.

2. golfem. Wąska sweter z dzianiny, chude ciało. Trzeba mieć obrożę, zazwyczaj odwraca się. Ma inne nazwy – badlon golfa.

3. Jumper. Jego cechą – okrągły dekolt zamiast kołnierza. Ten element garderoby doskonale nadają się do biznesu i do romantycznego stylu.

4. sweter. Odzież z dzianiny z guzikami na rzepy. Charakteryzuje się głębokim cięcia.

spódnice

Spódnica – również przywilejem kobiet. Jednak w niektórych krajach ludzie pożyczyłem go od nas. Ale styl męskiej spódnicy jest zupełnie inna. Ten element odzieży damskiej oferuje szeroki zakres modeli – wąskich i szerokich, mini i maxi spódnica rok i plisowania na zapach, spódnice ołówkowe i ogromną różnorodność stylów.

Ubrania naszej nadludzi

Rodzaje odzieży męskiej nie jest tak obfite. Ogólnie rzecz biorąc, jest to prawdziwy męski ubiór garnitur – dwójka lub trójka. To stwierdzenie jest prawdziwe tylko w połowie. Wtedy nie ma wieczór suknie i fraki – smokingi. Odzież sportowa – bluzy, swetry, T-shirty? Inną rzeczą jest to, że kobiety przedsiębiorczy zapożyczone z męskiej szafy wszystkiego, co jest możliwe. W rezultacie, nie było unisex.

Chciałbym wspomnieć coś takiego ubrania mężczyzny, jak marynarka. Ostatnio, to jest często nazywany blezer. To nie jest do końca poprawne, ponieważ pojęcie „zużycia Club” jest dość szeroka. Niemniej jednak nosić ten strój do klubu, jak to możliwe. Główna różnica tkwi w tych kieszeniach ubrania łat i przyciski wykonane z metalu. Jest to dość demokratyczny wariant. To może być noszona ze spodniami lub do dżinsów.

Na czysto menswear można przypisać, a tunika. Oczywiście, to kształt produktu, ale jest często noszone w życiu codziennym. Od zwykłej kurtki kołnierza jest różne gatunki. Tunika może mieć zarówno ścielenia i stójka z jednorzędowy głuchego zapięciem.

Rodzaje odzieży wierzchniej

Odzież wierzchnia jest reprezentowana w niemal tych samych produktów, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Rozróżnia się zwykle tylko rozmiary i style. Jesteśmy różni. Dlatego, patrząc na produkt, od razu zrozumieć: to żeński lub męski model.

Wszystkie ubrania można podzielić na następujące kategorie:

 1. Płaszcz. U mężczyzn, wydają się być prosta sylwetka. Ale dla kobiet obecnych tu przestrzeń: model kształtowe, trapezowych, itp semiadherent.
 2. Kurtki. Innymi słowy, pikowane kurtki. Damskie modele mają zwykle futra przybraniem kaptur i mnóstwo różnych akcesoriów.
 3. Płaszcze. W istocie, sam wieszak, lekki i tylko z wodoodpornego materiału.
 4. Kurtki. Wykonane z różnych materiałów iz różnymi akcesoriami – guziki, guziki, zamki, taśmy. Damskie modele często mają dekoracyjne wykończenie.
 5. Wiatrówka. Lekki płaszcz wykonany z grubego materiału do nesteganoy podszewki.

Funkcjonalne rodzaje odzieży

Wraz z ogólnym podziału odzieży w rodzaju nie jest klasyfikacja oparta na funkcjonalne właściwości produktu. Zazwyczaj istnieją następujące rodzaje elementów garderoby:

 1. Odzież codzienna. Przeznaczony do noszenia na co dzień. Może to być koszulki, spódnice, sukienki, spodenki, spodnie. Szyła od jakości, komfortowych tkanin i wyróżnia się brakiem lub minimalną liczbę elementów dekoracyjnych. Aby uwzględnić taką różnorodność domu i ubrania robocze.
 2. Odzież dziecięca. Mała czarna wyprowadzane jako czas tego rozładowania. Modele te są jasne, ekstrawaganckie, ozdobione koralikami, koronki, falbany, kryształami, cekinami. Innymi słowy, mają więcej blasku, bardziej specjalnego. Ale nie zawsze wysyłany odzież jest mnóstwo ozdób. Jest to elegancki i surowy wygląd, elegancki model.

Jak widać, typy ubrań są różne i mają różne klasyfikacje. Ale opisać ich wszystkich w krótkim artykule jest niemożliwe.