736 Shares 2517 views

Wyczyść komórkę rak nerki: leczenie, rokowanie

W ostatnich latach przypadki, kiedy lekarze diagnozowania jasnokomórkowego raka nerki. Jak leczyć tę chorobę i czego można się spodziewać w przyszłości? I postać jest to możliwe, jeżeli najpierw zrozumieć, że guz, a także od innych rodzajów nowotworów.

Na czym to polega?

Gipernefroidny jasne komórki raka nerki zazwyczaj tworzy się w tkance okładziny bliższych kanałów Nephron. Rzadziej nagrany instancje systemu porażka pyelocaliceal. W stosunku do innych podtypów chorób onkologicznych, to nie jest zbyt często, jak jest diagnozowany u około dwóch procent wszystkich pacjentów z rakiem. W chwili obecnej należy do dziesiątej pozycji na częstości występowania na świecie.

Każdego roku na tej planecie „diagnozy raka nerki jasne komórka”, umieścić 250 tysięcy ludzi. Około stu tysięcy umiera co roku z powodu tej choroby. Statystyki pokazują, że bardziej jasne komórkowej komórek nerkowych rak nerki często dotyka mieszkańców dużych miast. grupy ryzyka – osoby w wieku od 50 do 70 lat.

Jak leczyć?

Jeśli zdiagnozowano jasne komórek raka nerek, leczenie może być wszechstronny. Można użyć środków ludowej oraz terapię uzupełniającą, ale nie można ignorować tego, co jest zalecane przez lekarzy. To jest dokładnie przestrzegać instrukcji w sprawie przyjmowania leków i niezwłocznie odbędzie procedurę mianowania. Jeśli lekarze zalecają szybkiego sposobu leczenia choroby, konieczne jest zaufanie do ich doświadczeń.

Zwykle wybierają taktykę leczenia choroby jak najszybciej ustalić ostateczne rozpoznanie i zrozumienie na jakim etapie choroby została osiągnięta. W tym przypadku lekarze szacują:

 • wiek pacjenta;
 • Ogólny stan organizmu;
 • co dało wyraźne przerzutów rak nerkowokomórkowy;
 • jak duże zmiany chorobowe sąsiednie narządy, tkanki.

Skuteczne sposoby: chirurgia

Jeśli zdiagnozowano raka nerki jasny komórka, lekarze sugerują, aby wykorzystać wszystkie możliwości współczesnej medycyny w pierwszej kolejności – czas działa w dziedzinie chirurgii. Uważa się, że działanie – jest to najbardziej skuteczna metoda radzenia sobie z chorobą.

Dzięki tej metodzie leczenia onkologicznego lekarz otrzymuje pełny dostęp do dotkniętych narządów i tkanek pacjenta i może być na miejscu, aby wybrać optymalne usuwanie dodatku do decydowania, jak duży obszar należy usunąć i jak to zrobić. Dzieje się to w sposób następujący:

 1. Bandażowanie naczyń krwionośnych prowadzących do nerek.
 2. Usunięte blokowe zaatakowanych tkanek: rak nerki tkanek nowotworowych.
 3. Lymph node rozwarstwienie jest wykonywana.

Wzywamy pomocy immunitetu

Bardzo dobre wyniki, jeśli jasne komórek raka nerki zdiagnozowano, pozwala na terapii immunologicznej. Jest taki sposób, który efektywnie niszczy transformowanych komórek tkanki.

Gdy diagnoza „jasnokomórkowym raku nerki” ślizga „interleukina-2” stosuje się w pierwszym rzędzie. Charakteryzuje aktywnego oddziaływania na tkankę guza, co prowadzi do lizy komórek nowotworu. Dodatkowo środek wpływa na aktywność limfocytów T. Te komórki zaczynają wytwarzać ten sam składnik czynny.

Innym sposobem, są sprawdzone w praktyce lekarskiej – lek „interferon alfa-2a”. Można je łączyć z lekiem wymienionych powyżej. Taka kombinacja daje najbardziej uderzający wynik.

Chemioterapia raka

Jeżeli lekarz zdiagnozował jasne komórek raka nerki, rzuty po usunięciu dużej mierze zależy od rodzaju terapii jest stosowany. Jeśli zdecydowano się uciekać się do zabiegu, to nie znaczy, że leczenie jest ograniczone do stołu chirurgicznego. Po tym, będziemy musieli przejść dość długi przebieg chemioterapii. Przypisać ją przed operacją.

Leki, które mogą być wykorzystane do walki z rakiem nerki:

 • „Cisplatyny”.
 • „Doksorubicyna”.
 • „Metotreksat”.
 • „Winblastyny”.

W niektórych przypadkach lekarze zalecają terapię przy użyciu leków o zawartości platyny. Lek może być w połączeniu z gemcytabiną „”.

Pamiętaj, że chemioterapia jako niezależna metoda radzenia sobie z tą chorobą nie może być stosowany, ponieważ jego wydajność jest zbyt niska. Jest to po prostu dodatkowy środek do zwiększenia skuteczności leczenia i jakościowy.

radioterapia

Paliatywnej raka nerki – leczenie promieniowaniem. Jest skuteczny, gdy choroba jest wyzwalany w przerzutami do kości pacjenta. Radioterapia może zmniejszyć ból.

Używany jako frakcjonowania 3 Gy. Czas trwania kursu – dwa tygodnie. Częstotliwość – 10 razy. W niektórych przypadkach, przepisać 4 Gy 5 razy. Wówczas stawka zmniejsza się do tygodnia. Statystyki pokazują, że w celu zmniejszenia bólu jest możliwe w 80% przypadków.

Hormony przed rakiem

Hormonalne leczenie same w sobie nie pomoże pokonać raka nerki, ale ich główną zaletą – zdolność do spowolnienia wzrostu raka. Stosowany jest dość szeroki asortyment leków, najbardziej skuteczne okazały się skuteczne:

 • "Tamoxifen".
 • „Medroksyprogesteronu”.

Ogólnie rzecz biorąc, statystyki pokazują, że można liczyć na najlepszy wynik tylko wtedy, gdy terapia łączy kilka metod. Chirurgia – jest to najważniejszy etap kompleksowego podejścia, ale ważne jest, aby utrzymać siłę chory innymi znanymi metodami ustrojowych.

Czego można się spodziewać?

Jeżeli lekarz zdiagnozował jasne komórek raka nerki, rokowanie zależy od etapu, na którym udało się wykryć chorobę. I wiele zależy od charakteru i onkologii czy przerzuty są obecne, ponieważ są one aktywne. Oczywiście wykrycie raka we wczesnym stadium zwiększa prawdopodobieństwo powodzenia.

Jeśli nie jesteś w stanie zdiagnozować chorobę w pierwszym etapie, wskaźnik przeżycia pięciu lat przekracza 90%. W drugim etapie ta różni się o 70-75%. Na trzecim etapie wskaźnik przeżycia pięcioletniego – nie więcej niż 65%. Wreszcie, w ostatnim stadium choroby, gdy uderzyło onkologii węzłów chłonnych i guz urósł do odległych narządów i tkanek po upływie pięciu lat od daty rzędu 10-40% pacjentów przetrwać zakończenie terapii.

Niektóre funkcje

W przypadku, gdy nowotwór został znaleziony, których średnica nie przekracza trzech santimentov dozwolony usuwanie wycięcie sposób. Niezależnie od tego, jak wielkiego wykształcenia, czy interwencja chirurgiczna jest możliwe do uciekania się do tej metody tylko wtedy, gdy pacjent ma tylko jedną nerkę.

W ciągu ostatnich kilku lat, naukowcy byli w stanie opracować kilka nowych technik usuwania guza. Najsłynniejsze innowacyjne technologie medyczne:

 • Cyber noża;
 • ablacja falami o częstotliwości radiowej;
 • embolizacji tętnicy nerkowej.

Wszystkie te metody pozwalają lekarzom szybko i skutecznie usunąć guza w najtrudniejszych przypadkach. Statystyki pokazują, że coraz więcej lekarzy leczyć chorych, co jest jeszcze 5-7 lat temu, byłaby przypisana do kategorii źle w ostatnich latach. Ale nawet nie starają się wybrać metodę własną rękę, może to zrobić tylko osoby o wysokich kwalifikacjach. Onkolog bada stan ciała pacjenta i spotyka się z jego indywidualnych osobliwości, przez co ostateczny wniosek o możliwość stosowania określonej metody.

Rak and Quality of Life

Stopień, w jakim dana osoba może utrzymać jakość życia zależy od tego ile uderzony przez chorobę jego ciała. Oczywiście, zmniejsza rozwój raka pięć-letnie przeżycie i rokowanie staje się mniej korzystny z każdym nowym etapie. Ale nawet w przypadku, gdy pacjent przeżył po upływie pięciu lat od upływu leczenia, jakość życia nigdy nie będzie takie samo.

Oczywiście, operacja daje dobry wynik, ale w przyszłości będzie musiał żyć bez jednej nerki, które narzucają pewne ograniczenia dotyczące żywności i stylu życia, codziennych czynności. Ponadto, lekarz wyznaczy terapii medycznej, które będą musiały stosować się dosłownie do końca życia.

terapia celowana

Technika ta stała się znana lekarzom niedawno i już udowodnił swoją skuteczność w walce z rakiem. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu określonych terapii lekami działającymi na komórkach nowotworowych. Wysoki poziom wydajności wskutek tagetirovanostyu, który jest celem kierunku substancji czynnej. W tym przypadku, zdrowe komórki nie są dotknięte podczas przyjmowania tych leków. Oznacza to, że znacznie zmniejsza się (chociaż nie zerowy) skutków ubocznych.

Zanim substancja czynna leku stanowi na cząsteczek tego samego typu, dotyczy mechanizmów komórkowych, które powodują wzrost komórek guza u pacjenta. Stosowanie takich leków są już pokazując jak większej wydajności, niektórzy naukowcy proponują zastąpić je immunoterapii. O ile to możliwe, w tych dniach lekarze mają tendencję do stosowania w połączeniu z odpornością ukierunkowanej – pokazuje dobre wyniki. Wzrost nowotworów złośliwych jest zmniejszony o co najmniej dwa razy.

Terapia celowana jest niezbędna kiedy już okazało promieniowanie nieskuteczne i chemioterapii. Używane leki:

 • "Nexavar".
 • "Inlita".
 • "Torisel".

Domowe sposoby przed rakiem

Oczywiście, głównym sposobem walki z rakiem przepisanej przez lekarza po pełnym zbadaniu pacjenta, ale może uciec się do pewnych metod leczenia w domu utrzymać zdrowe komórki organizmu i pomaga walczyć odradza. Przede wszystkim leczenia raka nerki domu przychodzi do przestrzegania specjalnej diety. Powołuje onkologa, skupiając się na konkretnym przypadku. Może być stosowany w żywności tylko bogate w witaminy żywności, które są łatwo przyswajalne przez organizm człowieka.

To jest nie do przyjęcia dla raka nerki:

 • palenie;
 • pić alkoholu.

Te ograniczenia – do końca życia.

Nie stosować w żywności:

 • tłuszczu;
 • pikantny;
 • ostre.

Można spróbować pić herbatę, parzoną na następujących ziół:

 • Rhodiola;
 • taternik;
 • AIR;
 • Chaga;
 • skrzyp;
 • pokrzywa.