644 Shares 9870 views

Orchid – podlewanie, pielęgnacja, kwitną

Na całym świecie istnieje około trzydzieści pięć tysięcy odmian storczyków. Ale tylko kilka z tych wykwintnych roślin mogą występować w warunkach mieszkania. Orchid – kapryśny kwiat, ale sklepy sprzedają odmian, które łatwo przyzwyczaić się do środowiska wewnętrznego i nie jest zbyt wymagający, aby wyjść.

Często, gdy ze sklepu do domu, storczyk szklarniowe kwiaty resetuje. Potem mogą kwitnąć przez kilka lat. Miłośnicy storczyków, wieloletnie doświadczenie mądry, wierzą, że występuje on w 99 przypadkach na 100. Więc jeśli storczyk nie kwitną, nie martw się o to. Z należytą starannością i pojenia go dogonić, a będziesz cieszyć się egzotycznych kwiatów co najmniej dwa razy w roku.

Orchid roślina ma bardzo oryginalną strukturę. Dostawy wody i składników odżywczych, które otrzymuje nie tylko z wodą, ale również z powietrza. Sklep te cenne substancje zawarte w pogrubienie – pseudobulwy. To ze względu na niego, a tam kwiaty i nowych liści.

Dla storczyków rosnących w warunkach pokojowych, istnieją ogólne zasady pielęgnacji i podlewania. Tych zaleceń i na pewno zadowolić swoją orchideę. Podlewanie jest ważne, ale o tym później.

Do tego potrzebny jest jasny kwiat rozproszone światło. W zimie, goście tropikach jest oświetlony w okresie letnim należy pokryć przed słońcem. W zależności od pory roku, temperatura w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 18-20 stopni. Bardzo lubi świeżego powietrza, ale od zimnego powietrza może umrzeć.

Aby uniknąć brakuje urody, orchidei, podlewanie powinno odbywać się tylko wtedy, gdy gleba jest całkowicie sucha i pomarszczona pseudobulwy. Jeśli nie ma żarówki, upewnij się, że dolne liście, jak tylko podvyanut, można podlać.

Jakość wody jest również ważne dla takiego kwiatu jako orchidei. Podlewanie powinno odbywać się wyłącznie z miękkiej wody o niskiej zawartości soli. Może to być na deszczówkę modne maskowania kranu przez filtr węglowy. Ale najlepsze jest to zwykła woda z kranu stać przez kilka dni, a następnie dokładnie odsączyć osad. W żadnym wypadku nie należy używać zimnej wody, orchidea może umrzeć. Podlewania powinny być wykonywane za pomocą wody w temperaturze pokojowej. Kilka razy w miesiącu, można umówić się temperaturę pokojową prysznic dla nich. W ten sposób można upiec dwie pieczenie na raz – umyć liście kurzu i pobudzają roślinę.

W żadnym wypadku nie należy przenieść garnek, storczyki nie lubią tego. Nawet niewielka zmiana może spowodować obrażenia ciała, zwłaszcza gdy kwitnienie storczyków. Podlewanie niewystarczające do nawilżania. W pobliżu elektrowni należy umieścić zbiornik wody.

Do storczyków zadowolony stałe doniczki kwiatowe powinny być wykonane z gładkiego przezroczystego plastiku. Korzenie są aktywnie zaangażowane w procesie fotosyntezy, a oni potrzebują światła.

Przestrzegając tych prostych zasad, które odnoszą się do tak delikatnej jak kwiat orchidei – podlewanie i pielęgnacja nie będzie uciążliwe i prenesut wyników. I będziesz cieszyć się rozkwit tych niezwykle pięknych kwiatów.