422 Shares 5782 views

Co jeśli często boli prawy bok głowy? Dlaczego boli prawy bok głowy?

Ból głowy od czasu do czasu, aby odwiedzić każdego z nas. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na rzadko gdzie boli, i w pośpiechu, aby wziąć lek przeciwbólowy. Czasami po prostu znieść, czekając na koniec tej tortury.


Okazuje się myliliśmy! Z nawracającymi bólami głowy powinny być wysłane do konsultacji specjalisty i dowiedzieć się, dlaczego boli prawy bok głowy, w lewo, w tył głowy lub czoła.

A jeśli jesteś w tym samym czasie uprzejmy do swoich uczuć, będzie zrozumieć, co dokładnie należy skontaktować się z lekarzem: do okulista, neurolog lub otolaryngologa, ma tylko dobrze zrozumieć objawy.

Jak migrenę

Jeśli często boli prawy bok głowy, obejmujących oczy i części skroniowej, jest zazwyczaj objawem migreny. Najczęściej taki top atak bólu głowy jest poprzedzone migające czarne plamy przed oczami, wygląd błysków światła, a czasami pogorszenie koordynacji ruchowej. Przez to „bukiet” może dołączyć jako zaburzenia węchu i słuchu.

Ze względu na to, co pojawia się podobny problem u niektórych osób (uwaga, najczęściej kobiety), jest obecnie nieznany. Dokładnie w stanie określić, że jeśli matka ma predyspozycje do częstych bólów głowy, a córka z wysokim stopniem prawdopodobieństwa będzie cierpieć z tymi samymi problemami. Inną przyczyną badaczy migreny wywołać nierównowagę neuroprzekaźników (substancji biorących udział w przekazywaniu impulsów pomiędzy komórkami mózgu).

W czasie napadu migreny, jak już wspomniano, najczęściej ból głowy tuż przy świątyni i wokół oka, osoba może wystąpić nudności, on mając odruchy wymiotne, a każdy dźwięk lub jasne światło zwiększa ból. Taki koszmar może trwać od kilku godzin do kilku dni, oprócz powodowania problemów z oddawaniem moczu i stolca.

Jak jest migrena?

We współczesnej medycynie, niestety, nie ma sposobu, aby pozbyć się prawdziwym migreny. Ale przy odpowiednim doborze produktów, a także z zastrzeżeniem zasad określonych przez lekarzy do pacjentów udaje się udaremnić ataki i znacznie zmniejszyć ich intensywność.

Jeśli ból po prawej stronie głowy i zdiagnozowano migrenę, Surowce niezbędne zwolnienie skurczu naczyń mózgu ( „no-spa” kwasu nikotynowego „Baralgin” „Nitrogliceryna” w małych dawkach i m. s.). To zazwyczaj zapobiega rozwojowi ataku. Ale jeśli to jest wciąż silna, zalecanych zwężające naczynia, takie jak ergotamina „”, „”, „Bellergal Metisegid” i m. N. na obniżenie serotoniny stosować „Curantil”, „indometacyna” et al. Korzyści w tych przypadkach także biorąc leki przeciwdepresyjne i uspokajające.

Ale trzeba pamiętać, że dobór leków jest zawsze ściśle indywidualne i samo w tym przypadku prowadzi do niebezpiecznych konsekwencji!

migrena szyjki macicy

Oprócz wymienionych chorób, istnieje kilka innych dolegliwości, której głównym objawem jest silny ból głowy, ale nie mają one związek z prawdziwą migrenę.

W rezultacie, wpływ na tętnicy kręgowej przerośniętych struktur chrzęstnych i kostnych u ludzi może rozwinąć się tzw migrenę szyjki macicy. Ogólnie, jest to związane z osteochondroza kręgosłupa szyjnego (pierwszy i drugi kręgów), ale w pewnych objawów choroby, a w wyniku urazu.

Prasowanie lub podrażnienie tętnic, występujący w takich przypadkach powoduje vasospasms w mózgu, co powoduje, że podobne objawy migreny. U ludzi, ból głowy w tył głowy w prawo, To spalanie pulsujący ból daje w świątyni, część czoło czasami powoduje zaburzenia widzenia w postaci mgły przed oczami lub uczucie piasku w oczach. Okazuje głowy jednocześnie towarzyszy umocnienie bolesnych objawów, a także uczucie ciepła lub chłodu.

Pacjenci zostali objawy zawroty głowy i szum w uszach oraz upośledzenie słuchu przestrzegać.

Wszystkie objawy wymienione powyżej wymagają, który przemawia do neurologa w celu diagnozy i wyboru leczenia.

Co zrobić, jeśli moja głowa boli tylko w prawo?

Prawdziwa migrena w większości przypadków zmienić lokalizację bólu przed atakiem na atak, więc jeśli są one uzasadnione i znajdują się cały czas w jednym miejscu, na przykład, stale ból po prawej stronie głowy, wtedy możemy mówić o patologicznego procesu pewnej objętości. Może to być znak i krwotok po urazie, nowotwór, ropień mózgu lub inwazji pasożytniczej jak i m. G

Z tych objawów należy niezwłocznie udać się do neurologa i przeprowadzić testy diagnostyczne, aby wykluczyć lub potwierdzić podejrzenia.

Przewlekła napadowa hemikrania

Aby zrozumieć, na przykład, dlaczego boli po prawej stronie głowy, to należy pamiętać o takie bolesne, codziennie przypomina sobie chorobę jako napadowym hemicrania.

Ból, kiedy ta diagnoza jest zwykle pieczenie, nudny. Obejmuje ona zawsze tę samą część głowy i może być powtarzana aż do 16 razy dziennie! Choroba ta obejmuje oko, co powoduje jego wycofanie występuje, białko jest czerwona, a źrenica zwęża. Nos z bólem dłoni, mają tendencję do układania, a płyn jest zwolniony łza z oka.

Jak potwierdzono przez lekarza w diagnozowaniu napadowe migrenę najbardziej skuteczne w terapii jest lek „indometacyna” spożycia dawki do 200 mg dziennie.

klaster głowy

Klaster głowy przejawia silny atak, z którego pacjenci próbują uciec za pomocą wszelkich środków, czasem nawet samobójstwa. Ludzie opisują swoje uczucia jak nagle pojawiła się bez ostrzeżenia, bolesnego ataku, który osiąga maksimum w ciągu kilku minut. Częstotliwość takich ataków może wynosić od 6 razy dziennie do 1 raz na tydzień.

Nawiasem mówiąc, większość tej choroby podlegają mężczyzn. Co ciekawe, kiedy ta diagnoza jest zawsze taki sam ból prawej strony głowy lub w lewo. Ból jest zlokalizowane wokół oczu, rozszerzenie do świątyni, czoło lub policzek. I pochodzi od ataku do ataku, nie zmienia się.

Po opisie diagnozy pacjentowi, zazwyczaj podaje się leki uspokajające i nasenne odbioru, witaminy, niesteroidowe leki przeciwzapalne, jak również „werapamil, topiramat” „” i „”, węglan litu (jako profilaktyka).

Co zrobić, gdy ból głowy za prawym uchem

ból ucha dla sygnału lewej lub prawej mogą być powikłania po doznaniu zapalenie ucha środkowego lub zapalenie ucha środkowego. W sytuacji, gdy leczonej choroby niewystarczająco lub wcale nie leczonych w uchu środkowym, jamie może gromadzić zawartość ropnych i strzelania, który powoduje ból.

Jeśli ból głowy za uchem w prawo lub w lewo, objawy powikłań, a następnie pozbyć się tej choroby, przy użyciu tylko krople do uszu, nie można wymagać skomplikowanego leczenia. W tym celu niesteroidowe leki przeciwzapalne i antybiotyki ( „Sofradeks”, „Polydex”, „Garazon”). Ból może pomóc zmniejszyć drop „Otipaks”.

Bóle głowy, nadciśnienie

Gdy ciśnienie pacjenta można również zaobserwować tępy ból w szyi, zazwyczaj ból pleców rację. Głowa „ma wpływ” jest już w godzinach porannych i jedynym objawem jest osłabiony przez południe. Charakterystyczne jest, a wzrost złego stanu zdrowia podczas wysiłku fizycznego lub stresu psychicznego. Opisane objawy niekiedy dołącza utratę słuchu i uczucie pełności w uszach.

Ból głowy leczone wzrastającymi ciśnieniem głównej choroby spowodowanej przez nią. Wymaga to ciągłego monitorowania ciśnienia krwi i podawania leków, wspierając je w stanie normalnym. Wybór dawki i rodzaju leku tylko eksperta, ponieważ w każdym przypadku kombinacja leków może być inna.

Ból głowy po prawej: Jakie inne choroby kryją się za nim?

Oprócz wyżej opisanych schorzeń, należy zauważyć, że objawy jaskry i chorób zapalnych oka (zapalenie błony naczyniowej oka, zapalenie tęczówki, ciała rzęskowego) można również przejawia się w głowicy bólu po jednej stronie (po nerwu trójdzielnego).

Zapalenie zatok jest prawie zawsze towarzyszy uczucie pełności i poczucia, że ból głowy po prawej lub lewej okolicy czołowo-orbitalne. Nawiasem mówiąc, przewlekłe zapalenie zatok jest stałą tępy ból, co wyraża się zwiększa, zmniejszającej ataków rozproszonych.

Bądź uprzejmy dla siebie!

Jak pan wie, gdzie i jak boli głowę, wskazuje na różnych procesów patologicznych zachodzących w organizmie. Zatem przyczyną bólu w skroniach – jest zwykle oznaką zaburzeń krążenia oraz czynniki powodujące ten objaw może być palenie lub brak tlenu, nie mniej rzadkie przyczyny i problemy z zębami lub układu krążenia.

Jeśli, na przykład, ból z tyłu głowy po prawej – wskazuje patologii kręgosłupa lub spadki ciśnienia krwi i powoduje ból w przedniej części aktu oczne infekcje nadciśnienie i zatok.

Jeśli zwrócić uwagę na siebie, można zrozumieć, co ekspert powinien szukać pomocy. W zależności od tego, czy ból głowy prawy górny, lewy z tyłu głowy lub całkowicie całe, specjalista, przeprowadzenie niezbędnych testów i ustawienie dokładnej diagnozy, przepisać leczenie, które pomogą Ci pozbyć się dolegliwości bólowych. Bądź zdrowy!