745 Shares 4558 views

Kocięta paszowe i jak

Twój kot właśnie rodziła się kilka uroczych dzieci. Ale tak się złożyło, że nie mogła wychować je swoim mlekiem. Przyczyn takiej sytuacji może być kilka:

  1. Kot zmarła podczas porodu.
  2. Ze względu na zapalenie gruczołów mlecznych swojej pitomitsy (mastitis).
  3. Kot był „kukułka”: otwór i po prostu wyrzucił dzieci.
  4. Kocięta okazały się zbyt wiele, a tailed matka z nich po prostu nie może sobie poradzić.

Niezależnie od powodu, wielu początkujących w kota właściwie natychmiast panikę i zaczynają biec przez znajomy, rozpaczliwie prosząc te same pytania: „Jak karmić noworodka ? Kocięta” lub „Jak karmić kociąt?”. Podczas gdy nieszczęsny właściciel prosi nic w tym zrozumieniu ludzi głodujących kociąt. I zwrócić się do ekspertów po prostu nie występuje.

Co jest potrzebne do karmienia kociąt

Zacznijmy od bardzo wczesnego wieku, kiedy kocięta są stare tylko 1-2 dni. Są w tym wieku wyglądać tak:

Jest oczywiste, że takie okruchy pić tylko mleko z piersi i nie jeść stałych pokarmów, więc pytanie, w jaki sposób karmić kociąt, szczególnie istotne. Dzieci się od spodek pić nie będzie. I pić mleko aby mieć małe sutki, strzykawki bez igły lub pipety, takich jak na rysunkach.

Dieta i częstotliwość karmienia kociąt

Kwestia, jak karmić kociąt zdecydował. Teraz zdemontować następujący problem: co dać im w tym wieku? Jeśli kocięta są całkowicie pozbawione matki, najbardziej idealnym rozwiązaniem – aby znaleźć im kota pielęgniarskiej. Wtedy nie trzeba wyżej wymienionych narzędzi, ponieważ moja macocha zrobi dobrze sam. Ale jeśli nie można znaleźć kociąt pielęgniarstwa kota, będą one musiały zostać matką do Ciebie. To była moja matka, nie tylko żywicielem. trzeba będzie siedzieć dzień i noc z nimi, wytrzyj serwetka ich kał i mocz, aby je rozgrzać … Ale teraz nie o to chodzi. Najważniejsza w tym okresie – częste i pełne karmienie. Więc, co i jak karmić kocięta?

Najpierw porozmawiajmy o częstotliwości karmienia. Pierwszy dzień i pół życia kociąt karmione kruglostochno. Od tego czasu i aż do trzeciego miesiąca życia niemowlęta powinny być karmione co 2-3 godziny, nie wyłączając nocy. „Zbyt wiele!” – Być może myślisz. Zarzut: Nie, nie za dużo. Kocięta rosną, potrzebują więcej składników odżywczych. Do czwartego tygodnia muszą być zasilane z brodawki / strzykawki / pipety, aż będą doić zęby. Następnie mogą one powoli odzwyczaić od pipety i oferują im jedzenie na talerzu. 4-5 miesięcy częstotliwość dostaw może być zmniejszona nawet do pięciu razy dziennie. I 9 miesięcy – i na maksymalnie 3-4 razy.

Teraz omówmy wątek „Jak możemy karmić kocięta?”. Dopóki oni są 4 tygodnie, sklepu zoologicznego kupić substytut mleka kot. Jeżeli nie mogą tolerować mleka krowiego, może być zastąpiony wzorem suchym niemowląt: NAN, Nutrilon itp

Kocięta są 1 miesiąca życia. Z substytutu oraz suchych mieszanek mogą przebiegać w zwykłym mlekiem i cieczą semoliny również przydatne do dzieci i gotowane puree żółtka.

2 miesiące. Aby kontynuować potrzebę diety dodawania kalcynowanej twaróg, ser miękki i ledwo zeskrobać gotowane mięso.

3 miesiąca. Samo menu, ale teraz trzeba przygotować owsianka normalnej konsystencji, mięso i karmione w kostkę. Wszystko inne jest zalecane, aby dodać jogurt, tarty marchew i puree gotowane ryby.

4 miesiąca. Dieta dodaje starte warzywa i pokrojone warzywa z olejem roślinnym.

5+ miesięcy. To samo, ale można wprowadzić do diety plasterki chleba żytniego lub krakersy z niego. Od tego momentu kocięta są dozwolone nabiału i cukru surowego mięsa.

To cała moc. Jeśli chcesz jeść kocięta Shoplifting żywności, a następnie je nakarmić tych, które są przeznaczone dla nich. Od drugiego miesiąca mogą dać pokarm dla dorosłych kotów.