100 Shares 2950 views

Bezpośredniość i spontaniczność. Co to jest i jak to rozwinąć w sobie?

Bardzo często używamy słowa „spontaniczność” w naszej mowie. Co to jest, z psychologicznego punktu widzenia, niż jest charakterystyczny i typowy dla kogoś? Teraz spróbuj zrozumieć te warunki, a także poznać je na prawdziwych przykładach. Może ktoś otworzy tę jakość w siebie lub swoich bliskich.

Ogólne sformułowanie tej definicji

Spontaniczne zachowanie oznacza, że dana osoba robi tylko to, co chce w danej chwili, i nic więcej. Jest to typowe dla zwierząt i dzieci, dlatego wszyscy podziwiają i tych, i innych. Wraz z wiekiem, to „ostrość” i chwilowe zachowanie idzie, a na jego miejsce przychodzi do przodu planowanie, harmonogram składania (jego lub kogoś innego), a to, według psychologów, niszczy nas jako jednostki. porównać ich wyginięciu spontaniczności z psychopatologii życia codziennego, a termin ten stosowany jest tu nie w sensie medycznym, ale bardziej w wymiarze społecznym. Dlatego ważne jest, w swoich dojrzałych latach „pamiętać”, jak również jako dziecko, kiedy twoje uczucia i działania doprowadziły spontaniczności. Co było najbardziej precyzyjne i dokładne wyświetlanie siebie i swojego wewnętrznego świata, nie barwione przez zasad społecznych.

Jak i dlaczego jest tłumione spontaniczności

W bardzo młodym wieku, nasi rodzice i nauczyciele przedszkola uczą nas, co jest dobre a co złe. Zabraniamy późno, niedożywionych owsianka, aby ich łóżko i nosić pewne rzeczy, które zwykle nie lubię. W tym przypadku najmniejsze nieposłuszeństwo ze strony dziecka mocno karane, a to z kolei prowadzi do rozwoju strachu. Ten strach zatrzymuje nas w rozwoju o tej samej swej prawdziwej tożsamości, ze względu na fakt, że blokuje spontaniczności. Co jest złe, i że w ten sposób nie można wychowywać dzieci, lekarze nauczyli się nie tak dawno temu. Jednak w tej kwestii, istnieje wiele niuansów, ponieważ każdy z nas – część społeczeństwa, w którym reguły i zasady są powszechne, a jeśli każdy będzie wykonywał swoją chwilową zachciankę, świat oszaleje. Jednakże, jest to filozoficzna dyskusja, a teraz postaramy się trochę swobodniej, wychodząc z dostępnych.

Drop frame społeczeństwa

Pomyśl przez chwilę, że wszelkie zakazy, które obracają się w umyśle każdego człowieka, miał do czynienia z jego dzieciństwa. Teraz ty – pełny dorosły człowiek, dlatego dla nich można bezpiecznie zapomnieć. Obawiamy się, że powie innym, jeśli weźmiemy konkretnego działania, jako dziecko mieliśmy grożono strach przed wstydem, dzięki czemu jest zablokowany spontaniczności. Co to jest, jeśli nie jest to patologia, która powstrzymuje nas od życia? Z całą pewnością można powiedzieć, że absolutnie wszyscy ludzie dbają o to, co robić i jak się zachowywać. Wszelkie głupstwo popełnione przez was w miejscu publicznym, wystarczy włączyć krótkiej notatki, ale w ciągu kilku minut to wszystko, a w szczególności nie zostaną zapomniane. Dlatego zachowują się swobodnie, nie ogranicza się do dzieciństwa, należy pamiętać, że żyjemy tylko raz.

Uczenie się za darmo

Rozwój spontaniczności w życiu dorosłym może odbywać się na różne sposoby, a to zależy od charakterystyki twojej psychice. Ktoś się czytając materiał, myśleć o tym, że jest już wolna, a wreszcie zrobić coś, co wcześniej nie odważył. Inni ludzie nie mogą być tak silne, a one wymagają profesjonalnej pomocy w celu otwarcia. W każdym razie, musimy pamiętać, że nie jest spontaniczność nieświadomości, spontaniczność świadomości i spontanicznego zachowania. Każdy kolejny termin Z powyższego wynika zatem, dostosowując wszystkie swoje myśli, pozwalając sobie być sobą, stajesz się inną osobą. I, najprawdopodobniej, całe twoje życie będzie zmieniona, a może zmieni się radykalnie.