590 Shares 2657 views

Samochód Ford Granada

Pierwszy samochód Ford Granada trafił do sprzedaży w 1972 roku. Został on przedstawiony w kilku wersjach nadwozia: cztery i dwudrzwiowy sedan czterodrzwiowy wagonów i dwudrzwiowe coupe Granada z dużą ilością chromu. Modele z podstawowej konfiguracji do 1975 nazywany był konsulem Forda, przez porównania Granada był po prostu wspaniały.

Kompletny zestaw Ghia wygodne i przestronne wnętrze z powodzeniem łączyć z wykwintnym nadzieniem: V-kształtna sześciocylindrowy silnik z mechanicznym pojemności wtrysku paliwa sto sześćdziesiąt koni mechanicznych, panel wysokiej jakości drewna, elektryczne szyby, szyberdach, klimatyzacja, wspomaganie kierownicy, fałszywej chłodnicy chromowaną kratą.

W podstawowej wersji modelu, inżynierowie zrobili bez falbanki. Wnętrze to tworzywo sztuczne, a objętość rzędowy dwóch litrów.

Składniki L Ford Granada oferowane ościeżyna tkaniny i wspomaganie kierownicy. Jako dodatkowa opcja była dostępna klapa dwie pozycje.

Wersja Ford Granada GL kabiny welur odróżnić wykańczania (drzwi, sufity, siedzenie) płytkę w drewnie na panelu woltomierza obrotomierza ciśnieniomierza olej cztery lampa dla każdego pasażera indywidualnie zablokowania lampy, zamek centralny, zderzaki wykonane z metalu, szyberdachu szerokie listwy z pięknym wkładem, a także przyciemnione szyby. Tuning Ford Granada obejmuje przednie szyby, klimatyzację i dodatkowe optykę.

Samochody Ford Granada powstała pierwszej generacji sześciocylindrowy silnik, którego wysokość wynosi od 2300 do 3000 litrów.

W 1975 roku model ten jest znacznie lepsza. Została zaktualizowana gamę silników, kraty, skierowana niektóre niedociągnięcia, które stały się widoczne w ciągu pierwszych trzech lat od sprzedaży.

Wagon Ford Granada, tuning, który był w tym czasie bardzo często, wyposażona w elektryczne szyby, drzwi i napędu kierowniczego ze wzmacniaczem. Wśród kilku modeli GL i L został jeszcze model S – w wersji sportowej. Stało się substytutem GT samochód Ford Consul i dostał felgi aluminiowe, sztywniejsze zawieszenie, kierownica sportowa i silnikiem o pojemności 3000 litrów.

Przedstawiciel wersja Ghia Ford Granada w 1975 został wyposażony w koła aluminiowe i atrapę chłodnicy w kolorze czarnym. Samochód ten został zyskuje popularność w krajach europejskich, gdzie jest często stosowane w kachesvo radiowozu lub taksówką.

Ford Granada I produkowany do 1977 roku. Wtedy to został zastąpiony przez drugie pokolenie nadszedł. W pierwszej kolejności zmiany wpłynęły na konstrukcję samochodu. Nowy wygląda inaczej prostokątne reflektory, wypełniając ten sam pozostaje taka sama. zwolnić również Granada II Turnier została uruchomiona.

Ze względu na zapotrzebowanie moda na samochody małe przemieszczenia Ford Granada zaczęły spadać, a produkcja tego modelu została tymczasowo zawieszona. W 1982 roku, po lekkim modernizacji tych samochodów wyprodukowano ponownie. Zmiany dotknęły wnętrza i na zewnątrz. Były lustra okularów plastikowych w rogach, nowe zderzaki, tylne rowkowane optyki i innych szczegółów. W tym samym roku został zatrzymany wydanie sedan z dwoma drzwiami. W 1983 roku samochód został wyposażony w pięciobiegową manualną skrzynią biegów oraz nowy silnik wysokoprężny, objętości 2500 litrów sześćdziesiąt dziewięć koni mechanicznych.

Ale wkrótce zastąpiony Ford Granada przyszedł inny samochód – Skorpion. Stało się to w 1985 roku.