407 Shares 2401 views

Montaż czujników parkowania do „Kaliny”: własne ręce

Liczne stacje reklamować swoje usługi instalacji systemu ostrzegawczego, ale jest drogie. Montaż czujników parkowania do „Kaliny” mogą być również przeprowadzane i własnej – prosty proces, a przy instalacji niektórych umiejętności można to zrobić bardzo ostrożnie.

Jak działa system bezpiecznego parkowania

Specjalna elektroniczna jednostka sterująca otrzymuje informacje z czujników, a następnie powiadamia kierowcę o przeszkody. Czujniki są kluczowymi urządzeniami w systemie. To przez te małe urządzenia działające w technologii ultradźwiękowej, czujniki parkowania wykrywa przeszkody. Jest również wyposażony w wyświetlacz radaru lub światłem ostrzegawczym ostrzegający kierowcę. Poza wyświetlaczami, wiele urządzeń posiada funkcję powiadamiania dźwiękowego. Parking radar, wyposażone w wyświetlacze ciekłokrystaliczne, umożliwia kierowcy, aby uzyskać więcej szczegółów. Niektóre modele mogą być wyposażone w lusterka aparatu. Wśród modeli, są też takie, w których informacja rzutowany na przedniej szybie samochodu.

kompletność

Tak więc, urządzenie zostało już wybrane i kupione – w zależności od kosztów i producenta może być różnie obsadzone. Tak więc, producenci z Chin są często pakowane radary parkowania w zwykłej plastikowej torbie, a bardziej poważne marki z Europy i Stanów Zjednoczonych dostarczają swoje produkty w pięknym pudełku z kompletem mocowań. Zawiera on również instrukcje instalacji. Który jest dołączony do czujnika są w ilości dwóch lub więcej – co Służy cztery. Sam sterownik jest również obecna na wyświetlaczu lub wskaźnik, przewody łączące (jeśli przewodowy Czujnik parkowania). Jest kompletny frezowania i wiercenia otworów w zderzaku pojazdu. Niektórzy producenci również dodać do zestawu taśmy dwustronnej – może być konieczne podczas instalacji.

czujniki malowanie

Instalacja partktronikov do „Kaliny” z rękami zaczyna się od przygotowania czujników – często w samochodzie „Lada Kalina” zderzaki lakierowane w kolorze nadwozia. Czujniki parkowania radar, niezależnie od ceny, a producent nie jest malowane lub wykonane w innych kolorach. Po instalacji nie uszkodzić obudowę urządzenia, czujniki muszą być pomalowane. Do malowania można użyć puszki sprayu. Zalety tego rozwiązania – w łatwy wybór pożądanego koloru. Wadą jest to, że dzięki zastosowaniu pyłku balonu spadnie z innymi elementami urządzenia, gdzie ich obecność jest niepożądana. Jest to o wiele łatwiejsze, szybsze i bardziej niezawodne pędzla na rozmazywanie żetony na ciele. Do malowania technologię Brak szczególnych zaleceń. Ale te dane nie wtopić i wyróżniać się z tła zderzaka powinny być pomalowane w dwóch warstwach. Jeśli użyć szczotki, warstwa będzie trochę grubsze. Farba będzie marszczyć. Aby tego uniknąć, należy starać się, aby warstwa cienka jak to możliwe. Następnie dać farbę do wyschnięcia i ponownego zastosowania. Oczywiście, idealne farbowanie w tym przypadku jest trudne do osiągnięcia. Ale lepsze to niż czarnych dziur w zderzaku.

praca znakowania

Instalacja parktronikov do „Kaliny” z ich rąk – jest to łatwe zadanie, które jest moc nawet początkujący. Jednak operacja ta jest jeden problem – polega ona na znakowanie przodu lub z tyłu zderzak w otworach dla czujników. Tutaj konieczne jest, aby obliczyć wszystkie parametry. Jest to wysokość, szerokość i przestrzeń, która będzie ustawić skrajne szczegółów. Istnieje wiele różnych opinii i informacji. Tak więc, patrząc od elementów odbijających, czujniki na krawędziach zderzaka do zainstalowania wewnątrz struktury 2 cm powyżej reflektorów. Na ogół są one umieszczone w dowolnym miejscu. Ale to nie powinno być zrobione. Im bliżej krawędzi montażu zderzaka parktronika być wykonane do „Calin”, tym lepiej – takie podejście zwiększa zasięg czujników na boki. Jeśli spojrzeć na wszelkich samochodów zagranicznych, potem i tam, te elementy są montowane na całym obwodzie. Na szczycie gamy „Łada Kalina” jest zwykłym czujniki parkowania – ma trzy czujniki ultradźwiękowe. W tym przypadku producent ustalił skrajnej kontrolery 10 cm do reflektorów bocznych. Należy zauważyć, że system będzie działać skutecznie, jeśli elementy są montowane równolegle do ziemi.

Zainstalować czujniki parkowania na „Łada Kalina” w wersji kombi

Instalacja do PDC „Calin” wagon może być przeprowadzone w następujący sposób. Możliwe jest zainstalowanie czujników na tej samej linii w środku svetoovozvraschateley. W tym skrajnych elementów przedstawionych na 3-4 cm od krawędzi, a pozostałe 40-45 cm są zamontowane. Specjaliści powinni zaznaczyć otwory w taśmie maskującej – tuż nad powierzchnią zderzaka jest przyklejony taśmą, i to narysować linię i zrobić znak. Następnie używać żadnych ostrych przedmiotów na tyle, aby oznaczyć miejsca już na plastikowym zderzaku.

Usunąć czy nie zdjąć zderzak

Istnieją również dwie opcje. Instalacja do PDC „Calin” może być wykonywana bez zdejmowania zderzaka – z drutu wygranych będzie ciągnięta za pomocą drutu. Wielu wierzy, technologia ta jest zbyt kosztowne pod względem nakładów i wolą zdemontować zderzak. Demontażu do „Kalina” spun śruby górny i dolny. wirowano również błotnik zderzak, a następnie mogą być łatwo usunięte. Następnie zaleca się położyć go na płaskiej powierzchni – będzie łatwiej w procesie wiercenia.

Wykonywania otworów dla czujników

Producentów składników parktronics korony, która, za pomocą wiertarki lub wkrętarki można wywiercić otwór schludny.

Specjaliści polecam do tych, dla których instalacja czujników parkowania własnymi rękami ( „Kalina”, lub jakiekolwiek inne urządzenie) – pierwszy poważny tuning, nie działają z dużą prędkością. Pośpiech nie prowadzi do niczego dobrego. Otwory należy wywiercić powoli, jak to możliwe – to jest możliwe, aby osiągnąć doskonałe rezultaty.

Wysoka prędkość wiercenia wywołują ogrzewanie koronę – z tworzywa sztucznego zderzak może topić. To znacznie komplikuje proces rysowania korony. Ponadto zmniejsza się krawędzi otworu. W tym przypadku trzeba będzie zmodyfikować go z pliku. Samochodem „Kalina” montaż czujników parkowania zostaną wykonane starannie, jeżeli wiertło powoli i dać koronę do ostygnięcia przed następnym wiercenia.

Instalacja czujników

Ponadto, gdy otwory są gotowe, możliwe jest rozpoczęcie montażu czujników. Na odwrotnej stronie każdego znaku czujnika ma UP i dodatkową strzałkę. Przez tych etykiet musi orientować czujnik w otworze. Następnie jest ona ustalana za pomocą zatrzasków. Producenci zestaw czujników różnego typu. Jeśli zaciski silikonu, posiada dodatkowo przynieść śrubokręta. Więc upewnij sprzętu w Chinach.

Gdy zainstalowane są czujniki, konieczne jest, aby zdobyć miejsce do montażu opasek kablowych – można je znaleźć w każdym budynku supermarketu. Powierzchnia powinna być dokładnie oczyszczone i odtłuszczone – miejsce do dwustronnej taśmy przymocowanej pomiędzy czujnikami. Następnie przewody są zebrane w jeden pakiet, a na koniec ubierania pofałdowanie i roślin w bagażniku przez otwór pod lewym światłem tylnym. Po tym, zderzak może być zainstalowany na należne jej miejsce.

połączenie

Następnie dwa przewody podłączone do lampy tylnej. Aby to zrobić, trzeba owinąć skórę w bagażniku. Aby podłączyć przewody, można użyć skotchlokami. Do tylnej lampy podłączyć plus i minus. Jednostka sterująca jest podłączona do instrukcji i zmieścić gdzieś w bagażniku. Więc instalujesz czujniki parkowania ( „Kalina” wagon nie jest wyjątkiem). Pozostaje tylko zbierać wnętrze, włączyć zapłon, ustawić dźwignię zmiany biegów w biegu wstecznego, aby sprawdzić, czy zainstalowane opcje pracy. Również jest to konieczne, aby połączyć i dołączyć wyświetlacza lub wskaźnik. Następnie można wykorzystać czujniki parkowania w samochodzie „Lada Kalina”. Montaż czujników parkowania, jak widać – bardzo prosta obsługa. Dzięki niej łatwo poradzić sobie nawet początkującym kierowcom.