862 Shares 2310 views

Jedzą białek w przyrodzie i w niewoli?

Każdy z nas od dzieciństwa znanych ilustracji do książek dla dzieci, które przedstawia wiewiórkę, co do zasady, na tle pustych nogi trzymając w orzech lub grzyby. Dobrze, ilustratorów częściowo rację – to naprawdę jest ich ulubionym pokarmem. Ale tylko ty? Więc, gdzie żyją i co jedzą białka?

Białka znajdują się niemal w całej Rosji, gdzie rosną lasy. Żyją w lesie, który rośnie głównie iglastych i mieszanych lub lasy liściaste, próbując zorganizować swoje domy w starej tablicy, ponieważ jest więcej żywności. Mogą też osiedlić się w miejskich parkach i ogrodach, w pobliżu człowieka, gdzie chętnie wziąć jedzenie z rąk. Większość z nas uważa, że spożywanie białka wyłącznie wegetariańskie. W rzeczywistości nie jest to prawdą. Oprócz nasion drzew, które tworzą trzon ich diety (w lasach iglastych – A szyszki nasienne i orzeszkami pinii, i liściastych – buk i orzechy laskowe, żołędzie), jedzą grzyby i jagody, owoce, pąki kwiatowe. Jedzą także różnorodne chrząszczy i motyli, może od czasu do czasu, i niszczyć gniazd ptasich, picia podczas jedzenia jaj i piskląt.

Ich domy białka spełnione tylko na drzewach. W lasach liściastych, wolą żyć w zagłębieniach, które układają się miękkie łóżko z traw, mchu, suchych liści. Życie w lasach iglastych zwierzęta budują gniazda z suchych gałązek kulisty kształt, zwany Heine, który jest również wewnątrz podszewka z miękkich materiałów pod ręką. Typowo, białka zbudować do 15 gniazd, w których żyją przez 2-3 dni, a następnie przenieść się do nowego, a mężczyźni i kobiety żyją oddzielnie. W zimie zimno białko rzadko opuszcza swoją kryjówkę, będąc tam w stanie półśnie.

W lecie i jesienią białek tworzyć własne zapasy na zimę, dodając edibles w dziuplach drzew, szczelinach kory, kopanie wśród korzeni i powiesić na gałęzi grzybami. Jednak na ich zapasy bardzo szybko zapomnieć, uznając je później w zimie zupełnie przez przypadek, przez zapach, łamiąc mu tunel śniegu. Zauważyliśmy, że spożywanie białka są zazwyczaj produkty o wysokiej jakości, ale niedoświadczeni młodzi ludzie mogą popełnić błąd i odebrać nakrętkę robaczywe lub zgniłe lub grzyb. Te niezwykle poruszające się zwierzęta różnią się uderzająco staranności w stosunku do rezerw obrabianych na zimę, produkujących kilogramów grzybów, orzechów i owoców jagodowych, starając się zebrać jak najwięcej, ile ich jest. Białka dziennie zużywa 80 gramów pożywienia wiosną i latem i zimą do 35 g.

Wiewiórki mogą żyć w niewoli, a ze względu na czystość, nie wymagają szczególnie starannej opieki. Wystarczy, aby usunąć klatki trzy razy w tygodniu, w tym usuwanie żywności. Zawierają białka niezbędnego do domu w przestronnej klatce lub wolierze, które muszą być koniecznie koło. Od czasu do czasu, zwierzę może zostać zwolniony, po zamknięciu okna i usuwanie obiektów, które mogą powodować mu zaszkodzić. wiewiórka żyjący w niewoli jedzenie orzechów (migdały nie można karmić!), żołędzie, owoce, jagody. Aby jedzenie jak ten, że spożywanie białka w przyrodzie, czasem trzeba traktować jaja przepiórki i Mealworms. być także obecne w diecie witamin i minerałów.

Przy dobrej pielęgnacji Wiewiórka żyjących w niewoli może żyć nawet do 12 lat. W warunkach naturalnych, długość życia tych zwierząt wynosiła 3,5 roku.