701 Shares 9388 views

Jaka jest gra Morza Martwego: historia i nowoczesność

W globalnej klasyfikacji generalnej igrzysk olimpijskich jest coś takiego jak gra w siodło, która wraz z igrzyskami i paraolimpijskim przyciąga ogromną liczbę uczestników i fanów z całego świata. Kto bierze udział w tych konkursach i jak ich uczestnicy różnią się od zwykłych sportowców? Jakie są sztuki walki?

Deaflympics

Deaflympics to konkursy sportowe na wysokim szczeblu, które są przeznaczone dla sportowców cierpiących na uszkodzenia słuchu. Takie gry do 1967 były nazywane Międzynarodowymi Gierami Nędza, a do 2001 r. – Światowymi Gierami Głuchnikowymi. Różnią się tylko tym, że nie używają efektów sygnalizacji dźwięków, takich jak bawełna z pistoletu sygnałowego lub gwizdek sędziego. Podczas testów konkurencji sportowcy są zabronieni używania aparatów słuchowych lub innych urządzeń, które mogą poprawić lub zmienić słuch. To właśnie gra Morza Martwego.

Krótka historia gier na Morzu Martwym

Pierwsze na świecie konkursy osób głuchych odbyły się w Paryżu w 1924 roku. Ich założycielem był Francuz Eugeniusz Ruben-Alkai. Po zakończeniu igrzysk, wraz z innymi postaciami sportowymi, założył Międzynarodowy Komitet Sportowy Głuchego i został liderem.

Uczestnikami pierwszych meczów sztuk walki byli 148 sportowców z 9 krajów europejskich. Wśród nich był tylko jeden przedstawiciel – pływak z Holandii. Uczestnicy konkursu sportowego walczyli o 31 zestawów medali w 7 rodzajach rozgrywek: lekkoatletykę lekkoatletyczną, nurkowanie, strzelanie, kolarstwo, piłkę nożną, pływanie i tenis.

Pierwsze gry zimowe

Od pierwszego dnia powstania gry były otwierane co 4 lata, z wyjątkiem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. W 1949 r. Odbyły się pierwsze gry w okresie powojennym. W tym samym roku odbył się pierwszy w historii igrzyska olimpijskie zimowe igrzyska, które zostało zabrane przez austriacki ośrodek narciarski Seefeld. Zostało rozegrane tylko 5 zestawów nagród między 33 sportowcami z 5 krajów.

W 1955 r. IACS uznano przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (IOC) za międzynarodową federację sportową z zasadami olimpijskimi. W 1965 r. W Waszyngtonie odbyły się gry sourdempickie – po raz pierwszy poza Europą.

Historia sztuk walki Związku Radzieckiego rozpoczęła się w lecie w 1957 roku w Mediolanie, a zimą 1971 roku w szwajcarskiej Adelboden. Mimo dużego rozwoju sportu w całej sowieckiej przestrzeni, do tej pory mało wiadomo o tym, co to jest gra w siodło, nie wspominając o uczestnictwie w nich.

Próbuje połączyć

W latach 80.-90. podjęto próbę zjednoczenia gier z ruchem paryżowym. Ale ten pomysł dotyczył wielu kwestii organizacyjnych związanych ze specyfiką komunikacji z sportowcami, potrzebą obsługi dużej liczby tłumaczy języka migowego itd. Musiało być zrozumieć, jak wyglądają gry i jak trudności mogą wyniknąć w procesie ich organizacji wraz z kierunkiem paralimpijskim.

Z tego powodu ICSG opuścił Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski w 1995 r., Ale zachował uznanie IOC i jego niezależności wraz z innymi organizacjami olimpijskimi.

Od chwili powstania do chwili obecnej zorganizowano 22 letnie i 16 zimowych gier. Były trzymane w regularnych odstępach czasu, z wyjątkiem okresu wojskowego iw 2011 r., Kiedy słowackie organizatorzy ogłosili, że nie są gotowi na przyjęcie ich w związku z problemami finansowymi na kilka dni przed rozpoczęciem 17. Zimowych Igrzysk. Więc nie było 17 meczów. Po zbadaniu przyczyn niepowodzenia zdarzenia Sąd Najwyższy Słowacji znalazł szefa komitetu organizacyjnego za winę oszustwa i skazał go na 14,5 lat pozbawienia wolności.

Liczba uczestników w grach stale rośnie z rozgrywek na konkursy. Impreza cieszy się popularnością wśród fanów wydarzeń sportowych i sportowych. W 22-letniej rywalizacji w Sofii uczestniczyło 2.711 sportowców z 83 krajów świata.

Rosja akceptuje gry

18 meczów sardynutowych zajmie Magnitogorsk i Khanty-Mansijsk. Otwarcie zaplanowano na 28 marca i zakończy się 5 kwietnia 2015 roku. Rosja jest po raz pierwszy organizatorem tych konkursów. Podczas konkursu zestawy nagród będą rozgrywane w 5 dyscyplinach sportowych: narciarstwie górskim, curlingu, snowboardzie, hokeju i narciarstwie biegowym. 344 sportowców z 27 krajów rywalizuje o medale. Delegacja Rosji jest najbardziej liczna w jej składzie.

Maskotką tej samej kreskówki będzie maskotka gier, a symbolem czarnego grouse, podobnego do ręki, jest główny środek komunikacji między głuchoniem i niedosłyszącym.