475 Shares 5788 views

Aquarium Fish Blue Neon

tetra neon (Paracheirodon innesi) – jasny, rześki, kolorowe ryby akwariowe, nie ma mowy może pochwalić się tetras rodzinnych. Ryby zwany także zwykłych neonki i należący do grupy. W naturze jest możliwe do spełnienia w rzekach Ameryki Południowej, gdzie szczęśliwie sitowie otoczony sebepodobnyh pakiet.

Neon tetra – nie jest jedynym przedstawicielem tego typu, oprócz niego, istnieją również czerwony, zielony i czarny nawet neon. Ich kolory są do wymienionych kolorów, a nazwa „neon” pochodzi ponieważ rozciąga się wzdłuż całego korpusu mieni zespołu zajęty i świeci jak lampy neonowej.

Ryby te są bardzo małe – nawet dorośli nie przekracza 4cm wielkości. Niestety, którzy chcą kupić tylko kilka, a pożądane jest boy-girl, będzie rozczarowany. Po pierwsze, w celu odróżnienia od mężczyzna kobieta jest bardzo trudne, a jedyna widoczna różnica między nimi w stosunku do: – większej wielkości i zaokrąglonym taśmy wzdłuż linii żeńskiej ciała. No, a po drugie, stworzenie szkoły, a nawet kilka w dużym akwarium będzie doświadczenie pewien dyskomfort. Tak, a nie patrzeć, to mały para ryb, o wiele bardziej interesujące obserwować ich relacje w stadzie sześciu lub nawet dziesięciu lub więcej osób.

Neon tetra – skromny i bardzo adaptacyjne dla ryb akwariowych, które łatwo mogą zawierać początkujący akwarysta. Szkoda tylko, że żyją te dzieci nie są zbyt długie, nawet w dobrych warunkach maksymalnego ich życia – 5 lat.

Pielęgnacja i konserwacja

warunki

Tak więc, chcąc mieć małe stado niebieskich neonów, pierwszą rzeczą, jaką należy uzyskać odpowiedni zbiornik. Ponieważ ryby te są bardzo małe, dla nich (zakładając, że nie będzie żadnych sąsiadów) byłoby wystarczająco objętość do 30 litrów. Wybierz długi i niski zbiornik, tym większa długość, tym więcej miejsca, które można nosić swoje ulubione. Idealnie długość zbiornika powinna wynosić 30 do 50cm. Oczywiście, można kupić i kilka okruchów i umieścić je w desyatilitrovuyu słoik, ale jak to będzie estetyczny wygląd – pytanie.

Drugim ważnym wskaźnikiem neonem w akwarium – woda. Dla nich wygodnie miękki umiarkowanie ciepłą wodę o obojętnym pH reakcji. Ewentualnie w postaci, Twardość – od 4 do 8 ° dH, temperatury – 20-24 ° C Kwasowość – 7RN.

I jeszcze kilka niuansów:

  1. Neon całkiem w stanie dostosować się i czuć się komfortowo w twardej wody do 15 ° dH, ale je rozdzielić w tym przypadku z pewnością nie sukces. Jednak później na reprodukcji.
  2. Jeśli chodzi o temperaturę, tutaj występuje charakterystyczny dla wielu małych cząstek z reguły – im więcej stopni na kolumnie termometr na krótszy czas życia ryb. W tym przypadku możliwe jest mniejsza (18-20 ° C, prawie nie zauważy, chyba gwałtownego skoku), ale więcej niż 24 ° C jest już bardzo niepożądane. No chyba, że postanowili w taki wyrafinowany sposób, aby pozbyć się irytujących gatunków.

Co do podmian wody, standard wykonane są raz w tygodniu, to tylko dla neon może być szkodliwe dla dużego napływu świeżej wody, więc maksymalna kwota PR – 10%.

Wymagana jest obecność filtr, kompresor – w stosownych przypadkach. I nie ma silne prądy! Po pierwsze, neon wygodne w spokojnej wodzie, a po drugie, są one małe, a oni po prostu trwale przybity do jednej ze ścian.

Przewodnik wyboru gleby i roślin? Frakcja i skład gleby nie ma znaczenia (chyba, że jesteś wystarczająco inteligentny, aby skorzystać z żetonów marmuru, co zwiększa sztywność), ale kolor jest lepszy od ciemności, a następnie pokolorować wzrost ryb. Rośliny jak każdy, ale lepiej liściach zarośla, które były czasami bardziej wygodne do ukrycia. To się po prostu zostawić miejsce i wolne od wszystkiego, co nie jest ryba mogła dobrze pływać.

I oświetlenie, to powinny być wyciszone, rozproszone. Jasne światło przeraża, a kolor neonów następnie przestaje mniej spektakularne.

karmienie

Po wybraniu kanału na niebieski neon najważniejsze – różnorodność i zjeść je wszystkie. Przerywane suchych i żywych paszy, wtedy ryby będą wyglądać i czuć się zdrowiej. Ale! W żadnym wypadku nie objadać te Gluttons, a raz w tygodniu dzień na czczo będzie przydatna do nich.

Zauważ też, że neon – bardzo małych przedstawicieli podwodnej fauny, a niektóre są zbyt duże, aby je nakarmić potrzebę do siekania.

Kompatybilność z innymi rybami

Jeśli chodzi o neon, kwestia, z kim się dogadać, prawie nie warto. Ten spokojny ryb akwariowych, które mogą współistnieć z innymi doskonale pokojowego ryb. Wykluczać koszty są po prostu zbyt duże gatunki, dla których neon mogą służyć żywności. Jest oczywiste, że z drapieżnikami i zbyt agresywne ryby do ich utrzymania nie jest zalecane.

Alternatywnie, w tym samym akwarium może być obsadzony rasbora neonowe Cardinal zmienniaki plamiste gupików lub kolców.

reprodukcja

Chcesz hodować niebieskie neony w domu? Przygotuj się, będzie to trudne.

Jednak głównym problemem jest trudność w odtworzeniu sterylne warunki do tarła. I potrzeba bardzo miękką wodą (3 ° dH i poniżej) dodaje się tylko do kłopotów.

Więc podjąć dobrą i bardzo starannie wykonane małą tarła. Objętość dziesięć dvadtsatilitrovogo wystarczy. Istnieje pojęcie „all-szklanego akwarium”, jeśli istnieje możliwość, aby znaleźć tę wielką przewagę, ale lepiej jest wstępnie prodezinfetsirovat.

Dokonując tarła cokolwiek Ci możliwość podłoża tarła (Moss, siatki separatora, małych liściach roślin, sprasowane do dołu), a także nie zapomnij dobrze traktować. Wlać do wody jest bardzo miękki, który będzie w stanie znaleźć (w skrajnych przypadkach – przygotowuje się) i podnieść temperaturę do 24 ° C lub nieco powyżej. Światło usunąć w miarę możliwości, tworząc bardzo gęsty cień. Nie słońce, to jest szkodliwe dla łydki.

Następnie wybierz przyszłych producentów. Można śmiało odróżnić mężczyzn i kobiet? Odważnie oni siedzą, a około tydzień lub dwa sam zawieszone, podczas poruszania się w niezwykle żywy i urozmaicone jedzenie (rozwielitki, larwy ochotki, Cyclops, ale nie ma Tubifex). Jeśli nie, po prostu korzystać z dość dużą grupę neonów, że na pewno złowionych obu płci.

W godzinach wieczornych, prawie w nocy, siadamy w przygotowanej tarła ryb i czekać. Jeśli wszystko pójdzie tak jak powinno, tarło rozpoczyna się w godzinach porannych. Liczba jaj złożonych przez samice jaj waha się od 50-200.

Po zakończeniu tarła (buck przestaje aktywnie ściga samicę) jest potrzebny do przeszczepu ryby. Jednocześnie, jeśli planuje drugą fazę tarła (samice dziesięć dni może tarło ponownie), samiec lepiej jest przesadzić w spokoju, aby nie mylić ich z tymi, którzy dopiero przygotowują się do tarła.

Dojrzewanie kawior będzie musiał za dzień, cały czas tarła powinno być dobrze odizolowane od świata. Wykluły się larwy w diecie nie potrzebują, narybek pojawi się gdzieś na chetvertry piątego dnia, a jednocześnie w ziemi tarła może pozwolić niewielką część rozproszonego światła. Karmić narybek „Living Dust”, potem wrotek.

Chociaż młodej uprawy, hodowli akwarium, gdzie jest bardzo małe dawki dodać trochę więcej niż twardej wodzie. Wystarczy więc dzieci można nauczyć się wysoką sztywnością.

Dorosłych, a zatem seksualnie neon tetra rozpoczyna liczenie po pięciu miesiącach. Nawiasem mówiąc, lepiej jest użyć do hodowli jest młody, nie stara ryba.