849 Shares 4424 views

Trudno dzielić letni mieszkaniec, czyli jak radzić sobie z chwastami w ogrodzie

Większość młodych ludzi domek jest silnie związane z relaksem: grillowanie, wędkowanie, medytacji w hamaku, grzyby i jagody. Ale ci, którzy są starsi, doskonale zdaje sobie sprawę, że domek – to nie tylko leniwy rozrywką, ale także walka wręcz z niepotrzebnych roślin.

Jaki jest zwalczanie chwastów w kraju?

  • Po pierwsze, wyglądają nieestetycznie.
  • Po drugie, jej liście zamknąć światło, tak niezbędne dla roślin użytecznych.
  • Po trzecie, kręcone i pełzanie wzdłuż chwastów sadzonki uwikłać gruntowych, powodując jego śmierć.
  • Po czwarte, niektóre z tych złoczyńców również emitują lotnych w glebie, która jest bardzo szkodliwa dla każdej rośliny.

Dlatego ogrodnicy są zaniepokojeni pytanie, jak radzić sobie z chwastami w ogrodzie?

Mówiąc językiem nauki, istnieją metody fizyczne i chemiczne do ochrony roślin użytkowych.

Fizyczne należą:

  • koszenie;
  • pielenie;
  • kopanie;
  • schronienia.

Zanim wybierzesz, jak radzić sobie z chwastami w ogrodzie, w jaki sposób to zrobić, trzeba zwrócić uwagę na porę roku. Tak, ukrywanie bardziej nadaje się na wiosnę, gdy masz tylko posadzone sadzonki. Konieczne jest, aby pokryć mocno zapchany mroczny film część, mocno wciśnięty do ziemi. Chwasty rosną w tym przypadku nie będzie. I do tego kawałek ziemi nie był pusty, próżny, można sadzić duże warzywa (dynia, squash) oraz wykonać otwory dla nich. Wtedy, gdy roślina wzrośnie, będą w stanie zrobić wstać dla siebie. Ich liście będą leżały chwasty i nie pozwolić im się rozwijać.

Kopanina pomaga wiosną i latem. Dobrym tego przykładem – tworząc trawnik. Lepiej jest siać go w późnym latem lub wczesną jesienią. W tym czasie, chwasty nie są tak aktywne. Wykopali się żądany obszar, zasiał nasiona i lewo aż do następnego roku. Przez wiosennej trawy okładce będzie silniejsza i będzie w stanie zachować sobie wojnę konkurencyjną estetyki naruszające trawnik.

I co robić w lecie? Jak radzić sobie z chwastami w ogrodzie o tej porze roku? Nic nowego, ludzkość nie wymyśliła. Główne metody były i pozostają pielenie i koszenia. Im więcej kosić trawę szkodliwe, tym szybciej umrze. Zachęcony przez fakt, że niszcząc ziemi, widoczną część, ranimy i korzenia.

Ale czasami, gdy ślina na miejscu w walce z chwastami. Potem przychodzi do pielenia pomocy. W niektórych przypadkach, nie oszczędzać i chopper. Dlatego konieczne jest, aby obsługiwać ręcznie wybierając każdy kręgosłup. Na przykład, powój lub osty lepiej wyciągnąć ręce. W skrajnym przypadku, jeśli użytkownik zdecyduje się kopać ziemię, korzystanie z widłami. Fakt, że łopata przecina korzenie na kawałki, a wynik jest dobrym materiałem do sadzenia. Nie trzeba rośliny zaczynają mnożyć się jeszcze bardziej.

Postęp, jak wiemy, nie stoi w miejscu. W celu złagodzenia los ciężarówek, aby za pomocą środków chemicznych środków ochrony upraw. Jak radzić sobie z chwastów w ogrodzie, korzystając z osiągnięć specjalistów? Bardzo proste: za pomocą herbicydów. Ale tu musimy być bardzo ostrożni. Po pierwsze, mogą powodować reakcje alergiczne. Więc jeśli masz alergię, to lepiej zrezygnować z tej metody. Po drugie, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją, aby nie szkodzić. Faktem jest, że jeśli stosowane niewłaściwie, że wręcz przeciwnie, może doprowadzić do uszkodzenia roślin uprawnych. Po trzecie, zaleca się, aby ściśle przestrzegać dawkowania. Zastosowanie chemikaliów w dużych ilościach prowadzi do tego, że są one przechowywane w glebie i pojawiają się dopiero w następnym roku. I pokazać, ze szkodą dla sadzonek. Ponadto pożądane jest, aby wezwać pomoc herbicydów w jak najmniejszym stopniu. Jest mało prawdopodobne, że trzeba przyciąć przesycone z azotanami. I tak będzie, a jeśli stale używać środków chemicznych.

Jeśli zwalczanie chwastów jest w odpowiednim czasie, to wyniki nie będzie Cię czeka. Ogród, uprawiane własnymi rękami, zadowoli nie tylko zachowane, ale także obfite żniwa.