152 Shares 4182 views

rozproszone mastopatia

Mastopatia – proliferacja tkanki piersi mający łagodny. Dziś jest to najczęstsza choroba, dla której kobiety zwracają się do mammologist. Gruczołu sutkowego – znajduje się w tkance gruczołowej, która podczas laktacji jest odpowiedzialne za produkcję mleka oraz część tkanki łącznej. W przypadku braku równowagi hormonów danych tkanek zaczynają rosnąć. Nowa edukacja, który wyłonił się z gruczołu, zwany gruczolaka, a następnie z tkanki łącznej – mięśniaki.

Rozproszony piersi – to jest w pierwszym etapie choroby, która charakteryzuje się powstawania małych jeszcze nieuformowanych guzków.

przyczyny

Obecnie eksperci zaczęli uważać, że istnieje wiele czynników, które prowokują rozwój choroby. Na przykład, to obecność licznych aborcji i brak siły roboczej. Nie zapomnij o coś takiego jak predyspozycje genetyczne, które, niestety, dziedziczne i chorób, takich jak choroby rozproszonym piersi. Ponadto, ryzyko jej rozwoju jest dostępna dla tych kobiet, które są stale narażone na stres, obecność przewlekłych chorób macicy i jej przydatków. Mimo to, to zakłada się, że rozproszone choroba piersi jest wynikiem braku równowagi hormonów.

dowód

Główne symptomy zapalenia sutka odnosi obrzęku, które towarzyszy ból. Z reguły jego amplifikacji występuje przed miesiączką. Ponadto, choroby rozsianych piersi pokazano wydzieliny z piersi, które mają brązowy lub brudna-zielony kolor. Podczas badania palpacyjnego lekarz może wykryć drobnoziarniste grubej lobulation i ważenie gruczołów sutkowych. Typowo, bólu i wydzieliny z piersi cyklicznie pojawia, mogą zwiększyć, zmniejszyć lub nawet wstrzymane. Po jakimś czasie ból prawie zniknął, ale uszczelnienie wewnątrz piersi zlokalizowane w jednej lub kilku części piersi. Warto zauważyć, że wzrost w formacjach występują w okresie napięcia przedmiesiączkowego, a także zmniejszenie lub zanik – pierwszy dzień cyklu.

Leczenie rozlanego mastopatia

Zwykle, gdy tego rodzaju chorób, należy leczenie zachowawcze, która składa się z otrzymywania zarówno niehormonalne (witaminy, środki uspokajające, środki przeciw nesteroidy, homeopatycznych) i preparatów hormonów. Ostatnim jest powoływany w celu dostosowania poziomu hormonów. Leki te obejmują progestyny ( "Utrozhestan" "Djufaston", itd.), doustne środki antykoncepcyjne ( "Janine"), inhibitory prolaktyny. Niezbyt często, ale wciąż istnieje zapotrzebowanie w zakresie korzystania z anty-estrogeny ( „Fareston” i „Tamoxifen”) i androgenów ( „Metiltesteron”).

Jeśli rozlany piersi uzyskała formę sękaty, może być traktowane jedynie chirurgicznie. Operację przeprowadza się w ogólnym lub miejscowym znieczuleniem. To nie trwa dłużej niż 30-40 minut. Jeśli operacja się powiodła, pacjent został wypisany już w tym samym dniu. Usuwanie pooperacyjnych szwów wykonanych w ciągu tygodnia.