239 Shares 2847 views

Ocenić siłę i wściekłość natury. Filmy o powodzie i tsunami, które warto zobaczyć

Pochodzi z głębi. Podwodne trzęsienie ziemi lub wybuch wulkanu może wezwać falę sił destrukcyjnych, niszczenie całych miast i twierdząc życie setek tysięcy ludzi. Przerażające konsekwencje, ich eliminacja wymaga dużej ilości czasu i zasobów. Ale najgorsze – fakt, że nie zatrzyma. W artykule opisano popularne filmy o powodzi i tsunami. Lista została przedstawiona poniżej.


„Pojutrze” (2004)

Zazwyczaj filmy o powodzie i tsunami lub innych katastrof naturalnych opisać wydarzenia na jednego kontynentu lub kraju. W tym samym zniszczenia obrazu grozi całą planetę. I zaczyna się z faktem, że różne punkty globu zaczynają trafić gradu, trzęsienia ziemi, tornada i tsunami. Doświadczony klimatolog Dzhek Holl już przewidzieć prawdopodobieństwo takiego nagłego i wyniszczających zaburzeń fizycznych. On i rząd USA poinformował rychły początek epoki lodowcowej, ale jego słowa były mało interesujące.

Tymczasem New York obejmujące tsunami, zalewając go całkowicie. A potem, pod wpływem niskich temperatur w jednym mieście staje się duża lodowiec. W takich okolicznościach, jest praktycznie niemożliwe, aby przeżyć. Ale Jack wciąż idzie tam, bo gdzieś tam pośród niekończących się lód, ma nadzieję odnaleźć syna.

"2012: Upadek Imperium" (2006)

Dość popularne filmy o powodzie i tsunami w Japonii. Naukowcy twierdzą, że po szeroko zakrojonych badań zauważyć powolne przesuwanie tektonicznych płyt. I jeśli tak dalej pójdzie, to po kilku dekad, kraj może całkowicie zanurzyć. Mimo, że istnieją inne, na przykład, że katastrofa wydarzy się w najbliższej przyszłości.

Naturalnie, naukowiec, który otrzymał te wyniki, nikt nie będzie słuchać. W swoich kręgach staje się wyrzutkiem i pośmiewisko. Dopóki ziemia pod ich stopami nie mieszkańcy Japonii zaczyna drżeć, potwierdzające prawdziwość jego teorii.

"Sygnał 252: Są ocaleni!" (2008)

Ten film katastrofa o powodzi i tsunami mówi o wydarzeniach odbywających się w Japonii kilka dni po wielkim trzęsieniu ziemi. Widocznie natura nie skończył z tym krajem, więc Tokio obejmuje ogromną falę, grzebiąc znaczna część miasta pod wodą.

W najbardziej krytycznych obszarach metropolii wysłane ekipy ratunkowe, aby szukać ocalałych po katastrofie. Jeden z tych elitarnych grup odbiera sygnał 252, co oznacza, że gdzieś tam są ludzie, którzy potrzebują pomocy. Od tego momentu, to operacja na dużą skalę do najtrudniejszych operacji ratowniczych, przed upływem którego niektórzy mogą nie przetrwać.

"2012" (2009)

Aby filmy o powodzi i tsunami wyglądał za jednym zamachem, obraz powinien być spektakularny. Warunek ten jest w pełni zgodny z obrazem „2012” w reżyserii Roberta Zemekisa. Naukowiec w dziedzinie geologii Adrian Helmsley przychodzi do Indii, aby spotkać się z przyjaciółmi – astrofizyka Satnamom. Powiedział, że silny wybuch na słońcu utworzyli „strumień neutrin”, który jest obecnie silnie nagrzewa rdzenia Ziemi. Adrian natychmiast zgłaszane do prezydenta Stanów Zjednoczonych, który przekazuje informacje przywódców innych krajów.

Wynik Szczyt G8 – budowa statków, arkach, które w przypadku katastrof pomogą uratować ludzkość. Oto tylko bilety są warte dużo pieniędzy. Ponadto, są one zbyt mało, aby zapisać każdy człowiek na Ziemi. Więc ktoś musi przeżyć na własną rękę.

"Niemożliwe" (2012)

Ten film jest o powódź w Tajlandii jest oparty na prawdziwej historii. Fabuła koncentruje się wokół rodziny, która ma szczęście do odpoczynku w tym prawdziwie niebiańskim miejscu. Zostali na miły hotel, znajduje się nad oceanem, pływanie, opalanie, a nawet nie mógł myśleć, że wkrótce ta historia się skończy.

Było dużo krzyku, paniki i zamieszania, gdy ogromna fala niesamowitej mocy walcowane na brzeg i zaczął burzyć wszystko na swojej drodze. To było niemożliwe do zatrzymania, nie można było się oprzeć. Ta historia oparta jest na historii tych, którzy nie musieli znosić tę tragedię. Ale kosztem ogromnych wysiłków i bohaterskich czynów jeszcze udało się przetrwać.

"Noe" (2014)

Filmy o powodzi jak w dramacie „Noego” ma głębszy sens niż tylko wybrykiem natury. Po tym wszystkim, to interpretacja biblijnej uwagę Wielkiego Potopu, gdzie mówimy o mocnej i silnej woli osoby, która miała uratować całe życie na Ziemi przed zbliżającym się katastrofy.

Bóg dał tę misję na ramionach, ponieważ miał zamiar oczyścić świat grzeszników, i Noe nie było. Wymaganie mu zbudować arkę, a ten był wspomagany przez służby niebieskich. Ale pozwolono zabrać rodzinę i każde stworzenie na parze, tak, że po powodzi ponownie zaludnić Ziemię. Ale wypełnić to zadanie nie będzie łatwe, ponieważ istnieje zbyt wielu wnioskodawców, którzy chcą dostać się na arce.

"Fala" (2015)

Filmy o wykończenie powodzi opisującej norweski thriller katastrofie Roar Uthauga. Christian Ichord – geolog, który mieszka w małym miasteczku w Norwegii. Pracuje na stacji badawczej, gdzie codziennie monitoruje sejsmologiczne aktywność lokalnych skał. Praca – nie największym marzeniem, więc on i jego rodzina zamiar opuścić to miejsce na zawsze.

W nocy przed wyjazdem, Christian Uwagi dotyczące instrumentów nietypowe wahania. I w ciągu kilku godzin, jest to silny tektoniczne przesunięcie, które skłoniły co wszyscy się obawiali. Ogromna fala zaczyna się szybko zbliżać się do małego miasteczka. A teraz, chrześcijanin będzie musiał na jakiś czas odłożyć swoje odejście, ponieważ istnieje tak wielu ludzi, którzy potrzebują pomocy.