577 Shares 2169 views

Autoklaw – urządzenie do przetwarzania produktów spożywczych

Wielu wierzy, że autoklaw – urządzenie przeznaczone wyłącznie do sterylizacji narzędzi medycznych. Jednak zakres takiego urządzenia jest znacznie szerszy.

Struktura i działanie autoklawu

Wynalazek należy do autoklawu Francuz Denni Papenu. To był prawdziwy przełom w nauce. Ponieważ urządzenie znalazła swoje zastosowanie w wielu dziedzinach: w budownictwie, medycynie, a także w przemyśle chemicznym i gumowym. Niniejsze urządzenie jest powszechnie stosowany w produkcji żywności. Co to jest? Autoklaw – urządzenie, które pozwala na każdy proces pod ciśnieniem (150 MPa), a ogrzewanie powyżej temperatury wrzenia wody (aż do 500 stopni). Takie wyniki nie mogą być osiągnięte w dowolnym innym urządzeniu. W strukturze autoklawie – pojemnik lub naczynie, które może być zamknięte lub wyposażonego otwierania pokrywy. To koniecznie urządzenia do kontroli kluczowych parametrów zainstalowany. Według rozmieszczenia w przestrzeni urządzenia są: zawieszonymi obrotowe, wieża poziome i pionowe. To wszystko zależy od procesu, który obejmował urządzenie. W rzeczywistości, autoklaw – jedyną drogą do uzyskania maksymalnej ciepła, gdzie nie działają w warunkach normalnych.

kęsów domowy

Na sprzedaż przez długi czas, są urządzenia do obróbki produktów w domu. Są one mniejsze niż produkcja. Szczególnie łatwy gulasz w autoklawie. Do pracy potrzebnej kuchenka, gniazdek elektrycznych, puszki metalowe kołpaki oraz zestaw produktów: mięso (są), tłuszcz, sól, liść laurowy, papryka (słodka i grochu).

Wszystkie działania powinny być prowadzone powoli:

 1. Szklane słoiki płukania oraz dla produktów, a korzystnie sterylizowane.
 2. Boczek i mięso cięto na małe kostki.
 3. Na dole każdego można umieścić przypraw (1 liść laurowy, ziele angielskie 1 i kilku grochu).
 4. Następnie umieścić boczek i położyć mięso na wierzchu.
 5. Wlać 5 g (1 łyżeczka) soli.
 6. Zakasać każdy słoik pokrywę metalową.
 7. Ostrożnie umieścić słoiki z jedzeniem w autoklawie, wypełnić je wodą do góry i szczelnie zamknąć pokrywę.
 8. Doprowadzić ciśnienie w urządzeniu do maksimum, a następnie umieścić go na ogniu.

Tuż po 4 godziny w autoklawie gulasz jest gotowy, ale otworzyć wieko może być tylko dzień później, gdy pojemnik jest całkowicie cool.

Zapasy na zimę

Dla kierowców autoklaw – doskonały wybór produktów sterylizacji. W okresie masowych wykrojów wrzenia każdego słoika w naczyniu z wodą – zajęcie jest długie i uciążliwe. Puszki w autoklawie może być przetwarzany w ciągu kilku godzin. Nie ma nic skomplikowanego:

 1. Najpierw trzeba toczyć produktów (warzyw, owoców) w znany sposób.
 2. Na dnie zbiornika do leżała małe drewniane pałeczek we wzór siatki na szybę z pojemnika, nie ma bezpośredniego kontaktu z wewnętrzną powierzchnią i nieuszkodzone podczas ogrzewania.
 3. Weki do autoklawu w rzędach, ale nie do góry.
 4. Napełnij zbiornik na wodę tak, że to powyższe produkty.
 5. Zamknij pokrywę i podnieść ciśnienie do 1 atmosfery.
 6. jednostka zasilania ciepła i obniżenia temperatury do 110 ° wewnątrz. Upewnić się, że nie wzrośnie powyżej 120 stopni. W przeciwnym razie trzeba odjąć płomień.
 7. przewód grzejny na godzinę.
 8. Kiedy przyjdzie czas, aby wyłączyć ogień i czekać, aż temperatura spadnie do 30 stopni.
 9. Odciążyć przy pomocy zaworu i otwiera pokrywkę.

Gotowy z puszki konserw spożywczych może być całkowicie chłodne i wziąć się w piwnicy.

konserwy rybne

Autoklaw jest unikalna w tym, że możliwe jest wytwarzanie praktycznie żadnego produktu. On znacznie ułatwia pracę gospodyni. To pozwala na wykonywanie mniej czasochłonne i bardziej bezpieczne. Ryby w autoklawie jest tak łatwe, jak wszystko inne. Weźmy, na przykład, najprostszy przepis na przygotowanie produktu w oleju. W tym celu, w przeliczeniu na jeden litr jar potrzebować: 1 kilogram ryb (bez wewnętrznych i głowy), 2 liście laurowe, 11 gramów soli, 5-6 pieprzu i 30 gramów oleju roślinnego.

Ponadto należy postępować w następujący sposób:

 1. Mycia i wytworzenia pojemnika.
 2. Wyciąć kawałki ryb ważących 60-70 gramów i wymieszać z solą.
 3. Na dole banków umieścić przyprawy.
 4. Następnie umieść rybę tak, że jest 3 cm nie osiągnął brzeg naczynia.
 5. Wlać zawartość oleju.
 6. Kontener rolkowy wieko.

Dalszy proces sterylizacji konieczne przeprowadzenie tak samo jak i warzyw w puszkach. Ryby przygotowane dość szybko, więc jedna godzina byłaby wystarczająca.