814 Shares 6759 views

Porównaj przeglądarek: co jest lepsze

W dobie przeglądarce internetowej jest najważniejszą rzeczą na komputerze. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na ten element systemu. Jeśli przeglądarka jest dobra, surfowanie www będzie łatwe i przyjemne. Gdyby nie było, to cały urok w Internecie będzie bardzo trudne do opanowania. Aby wybrać najbardziej odpowiednią opcję należy dokonać pełnego porównania przeglądarek internetowych. Ponieważ chcemy najlepszy z najlepszych.

Najpopularniejszych przeglądarek

Do tej pory istnieje wiele liderów pod względem surfowania w sieci. Wszystkie one różnią się w niektórych aspektach. Ogólnie rzecz biorąc, prawie wszystkie nowoczesne przeglądarki radzą sobie z ich zadań, ale wśród nich jest najlepszy.

Google Chrome

Niezwykle szybka przeglądarka z deweloperami Google. Inna wbudowanej pamięci Flash zawartości i nierealistyczne dużą prędkością. Ale również słynie żarłoczność pod względem zużycia pamięci urządzenia. W tym przypadku, nie ma różnicy, o: telefon komórkowy lub stacjonarny.

Mozilla Firefox

Darmowa przeglądarka open source. bezpieczeństwo niespotykany. Przynajmniej według twórców. Posiada obszerną bazę danych różnych dodatków i rozszerzeń. Również nie załadował komputer. Nie należy jednak zaprzyjaźnić się z treścią i Flash Player firmy Adobe.

opera

Stara legenda. Raz on oparty na własnym silniku internetowej, ale przełącza się migać. Po popularności, że opera jest gwałtownie spadł, jak zaczęła przypominać wszystkie „hromopodobnye” przeglądarek. Teraz sytuacja jest korygowana. Wadą „Opera” jest jedynie skromne aplikacji urządzenia.

"Yandex Browser"

Popularny można nazwać tylko wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę, że jego próba pchnąć użytkownikom przebierając w środkach z instalowanych programów. Jest klonem Google Chrome z rosyjskiej adaptacji. Oczywiście, ma wszystkie zalety i wady „Chrome”.

Vivaldi

Nowy projekt ma na celu ożywić klasyczny „Opera”. Ponieważ wersja finalna wyszedł niedawno mówić o żadnych ciekawych dodatków wcześnie. Ale szybkość przeglądania jest imponująca. Być może w niedalekiej przyszłości to przeglądarka będzie najlepszy.

Microsoft Edge

Standardowa przeglądarka w systemie operacyjnym Windows 10. On przyszedł, aby zastąpić przestarzałe fałszywe Internet Explorer. Jak na ironię, firma z Redmond mają coś podobnego odpowiedniej przeglądarki. Jednak bez optymalizacji i żadnych suplementów. Ale działa szybko.

A teraz spójrz na tych wszystkich „artefaktów” w szczegółach, dokonać porównania przeglądarek i decydować, kto zasługuje zajmują honorowe miejsce „Domyślna przeglądarka” na naszym komputerze.

Google Chrome. Daj prędkość!

Być może najlepszym przeglądarka wszystkim. Jeśli nie brać pod uwagę zwiększone zużycie pamięci. Porównaj przeglądarka zużycie pamięci wyraźnie pokazuje, że „Chrome” zjada dużo. Nawet jedna karta otwarte. Jednak można wybaczyć grzech tych rzeczy, jeśli przypomnieć jego wiele zalet.

Czas rozpoczęcia przeglądarka – 1,5 sekundy. Na stronie czas ładowania jest generalnie lepiej milczeć, bo to jest niemożliwe do zmierzenia. W sklepie „Chroma” ma dużo dodatków na każdą okazję. Plus – elastyczność konfiguracji. Wbudowana lampa błyskowa-plugin jest również warto. W ogóle, jeśli potrzebujesz przeglądarki z wszystkich elementów operacyjnych „out of the box”, lepiej jest „Chrome” nic.

Mozilla Firefox. bezpieczeństwo Guru

„Ognelis” – idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie bezpieczne surfowanie. Ponadto, jest to bardzo prosty w obsłudze i ma ogromny dodatki bazowe dla pełnego dostosowania jej „sama w sobie”. W testach, jest nieco za „Chrome”. Ale tylko w drobnych sposobów. Na przykład, że działa nieco dłużej. I fanatyczne przywiązanie do inżynierów bezpieczeństwa musiał całkowicie zrezygnować z nieszczelnego Adobe Flash.

Reszta „Ognelis” – drobno przeglądarce włączona jest wszystko, czego potrzeba do wygodnej pracy w Internecie. Pragniemy zwrócić uwagę, że przeglądarka stworzona przez Mozilla Foundation niezależną społeczność, która pozwala na użycie go jako pełną przeglądarkę w wolnym systemie operacyjnym Linux.

Opera. Powrót legendy

Po przejściu „Opera” na silniku Blink jego popularność spadła. „Oldfagov” stał się jednym głosem wołają, że „Opera” jest zamienione na „Chrome”. Ale bez nowych technologii nigdzie. programiści Opery sobie z tego sprawę i starał się ich przeglądarka jak najwięcej kosztem nowoczesnych klasycznych kanonów. Oraz że doskonale udało. Wydajność nowej „Operze” jest na poziomie Firefox i Chrome. Wygląda jak zwykły przeglądarce Opera.

Jedyną istotną wadą „Opera” jest niedostatek domieszkami. Kilka narzędzi do blokowania reklam – to cały arsenał. Pod względem łatwości obsługi, „Opera” jest wyraźnie gorsza od powyższych przeglądarek. Tak, i dostosować go do siebie jest bardzo trudne. Porównać wydajność przeglądarki dowodzi, że „Opera” jest godzien wziąć trzecie miejsce w tej konkurencji.

"Yandex Browser". Zainstalować pod przykryciem

Charakterystyka przeglądarce można przypisać do klasycznego „Chrome”. Bo to jest ten sam program, ale z rosyjskiej adaptacji i poszukiwania domyślnej na „Yandex”. Może ktoś może on być interesujący, ale coraz częściej jest on zainstalowany przez pomyłkę, zapominając usunąć kleszcza ze swojego wyboru, instalacji niektóre całkowicie niezwiązane z programu internetowego. Dodając do tego dziecka „Yandex” w porównaniu przeglądarka jest wyłącznie z powodu jego „hromopodobnostyu”.

Być może Twoja przeglądarka i stałby się trochę popularne, jeśli nie irytujące i agresywną politykę „Yandex”, aby narzucić swoje potomstwo. Wielu ludzi jest szalenie irytujące, kiedy starają się wepchnąć całkowicie niepotrzebny program. Dlatego najbardziej cieszy „Chrome”. Na szczycie „Yandex”. A „Yandex Browser”, nawiasem mówiąc, jest wielkim wyszukiwania dostosowany do rosyjskim segmencie Internetu. Ten dodatek do wszystkich „hromovskim” plusów. Jest to „Yandex Browser”. Porównaj z innymi produktami nie ma sensu, ponieważ jest całkowicie skopiowane.

Vivaldi. Klasyczna w nowym opakowaniu jednostkowym

Na tle nostalgii za klasyczny „opera” programistów próbowali stworzyć nową przeglądarkę dla klasycznych kanonów. Co zrobili? To nie jest do końca jasne. Finalna wersja została przedstawiona w październiku 2016 r. Naturalnie, że zostaną wydane liczne poprawki w zaktualizowanym montażu. Ale tak długo, jak jakość wykonania i prędkości przyjemnym zaskoczeniem. Porównanie przeglądarek Windows, dowodzi, że początkujący zasługuje zajmują poczesne miejsce wśród uznanych mistrzów gatunku.

Wadą Vivaldiego aż tylko jeden – rzadkość w suplementach. Oni na pewno są, ale nawet z nimi, dopóki przeglądarka działała prawidłowo nie są w stanie. Jednak to nie jest tak jak innych przeglądarek internetowych. Porównaj z pełnej wersji ostatecznej kilku innych produktów sprawiedliwego, ponieważ jest to dość nowy i surowy produkt. To wtedy wszystko działa poprawnie, to możemy porównać go z innymi.

Microsoft Edge. Już po raz drugi na tej samej prowizji

Po pierwsze, nowa przeglądarka od „Microsoft” zachwyca zaktualizowaną wygląd i szybkość otwierania stron. Jednak po bliższym przyjrzeniu się widać, że jest to ta sama Explorer w nowym opakowaniu jednostkowym oraz z pewnymi modyfikacjami. Na przykład, RAM używa więcej niż przysłowiowe „Chrome”. Ale jeśli chodzi o funkcjonalność to odstaje nawet od Vivaldiego. Można pogratulować korporacja z Redmond z innej awarii. Porównaj przeglądarek to pokazuje.

Jeśli spojrzeć do wnętrza krawędzi, to staje się jasne, że nie jest w stanie poradzić sobie z animacji Flash i Java Script. Potem się na liście? Cała jego popularność opiera się na fakcie, że – regularna przeglądarka nowego systemu operacyjnego. W związku z tym wszyscy posiadacze systemu operacyjnego Linux użyć go do pobrania sane przeglądarkę. I nie otwieraj go. To wszystko jego popularność. Rssmatrivat testy wydajności w ogóle śmieszne, ponieważ Edge pozostaje w ogonie. Co mogę powiedzieć? „Microsoft” w swoim repertuarze.

Przeglądarki mobilne na Androida

Wszystkie wymienione wyżej przeglądarek posiada również wersję mobilną. Z wyjątkiem, być może, Vivaldi. Ale z czasem, programiści wyeliminować ten żenujący błąd. Porównaj przeglądarek „Android” -devices pokazuje, że priorytety tutaj zmieniło. Liści palmowych do Firefoksa. Inaczej jest odpowiednia reprezentacja stron, szybki załadunek i spożywane najmniejszą ilość pamięci.

Na „Chrome” jest taki sam problem, jak na komputerze PC. On jest zbyt chciwy. A jeśli komputer nie jest bardzo widoczne, mobilny gadżet jest jego apetyt jest krytyczna. Ładowanie nie jest możliwe przez dłuższy czas. Szczególnie w urządzeniach o bardzo skromne wymagania.

„Opera” jest popularna na urządzeniach mobilnych, by tak rzec, przez wzgląd na stare czasy. Dawno nie było żadnych specjalnych opcji dla smartfonów pod względem przeglądarce. Wszystkie były w „Operze”. Ale nie tylko odgrywa rolę zwyczaj tutaj. Zrównoważona kombinacja prędkości, wyglądu i optymalizacji sprawia, że „opera” drugą najpopularniejszą przeglądarką w „Android”. Porównanie przeglądarek „Android” -devices nie byłaby kompletna bez „Opera”.

Przeglądarki na Windows Phone

są również właściciele urządzeń na iOS i WP alternatywą. Jednak vindofonov właściciele „znacznie gorzej. Lean przechowywać ich system nie przewiduje specjalną możliwość wyboru. Na Windows Mobile 10 domyślnym jest mobilna wersja Edge. Jako kompletny, nie jest konieczne, aby go używać. Właściciele obozu „vindofonov” najbardziej popularne przeglądarki – „Opera”. Wybór i porównanie przeglądarek mobilnych w tym przypadku nie zadziała, ponieważ WP platformowej bardzo wąski zakres. Niektórzy mogą nadal być ustawiony na „Ognelisa”, ale jego optymalizacja jest słaba na tej platformie mobilnej. Dlaczego tak? Być może sprawa sama „Wiatr”. „Microsoft” jest znany ze swoich błędów w mobilnym OS.

Przeglądarki na iOS

„Jabłoko” zazwyczaj siedzą na Safari katabatic. I słusznie, ponieważ prędkość i równowagę wydajność to tylko to, co jest potrzebne dla iOS i bieżącego urządzenia. Podczas gdy pewnego zbioru i „Ognelisa”, biorąc pod uwagę to jest znacznie bardziej wygodne do przeglądania Internetu na „Apple”. Zauważ, że nie „Khromov” i „Opera”. „Jabłoko” jasno wiedzieć dużo o dobrych przeglądarek. Porównaj przeglądarkę mobilną przydziela jeden, co prowadzi z dużym marginesem, – Mozilla Firefox. Najlepszym rozwiązaniem dla urządzeń mobilnych pod względem osiągów, wyglądu i kontroli komfortu.

wniosek

Według wszystkich vyshenapisannomu niemal idealną przeglądarkę dla PC – Google Chrome. To jest ten, kto ma najlepszą równowagę wydajności, wyglądu, ergonomii i funkcjonalności. Przynosi nadmiernego żarłoczność tylko pod względem pamięci. Ale dla współczesnych komputerów i laptopów nie jest problemem.

W segmencie telefonii komórkowej, wszystko nieco inna. Palm zyskuje szybki i bezpieczny Mozilla Firefox. Porównanie przeglądarek stwierdził, że „Ognelis” pewnie pokonał wszystkich swoich konkurentów. Iz imponującą marżę. bilans prędkości, bezpieczeństwa i ergonomii okazał się idealny. I jego zasobów systemowych niskiego wolno uruchomić nawet na urządzeniach o niskim poborze mocy.

Na ogół, wybór przeglądarki – zwłaszcza indywidualnego przypadku. Użyj co wolisz. Ale też trzeba zwrócić uwagę na szybkość i bezpieczeństwo. I może on trwać z tobą online.