199 Shares 6113 views

Północnej Hiszpanii. Calella – Prowincja Barcelona

Jednym z ośrodków w miejscach, które są znane z aktywnego i urozmaiconego wypoczynku jest Hiszpania, Calella. To małe miasteczko znajduje się w pobliżu tętniącej życiem Barcelony, i pomimo tego, że ma status prowincji, nie ma potrzeby, aby się nudzić. W Calella posiada wszystko co niezbędne dla współczesnego podróżnika: ciepłe morze, wiele nocnych klubów, hoteli i restauracji na każdą kieszeń i, oczywiście, parków, gdzie można wypożyczyć skutery wodne. Uważa się, że widoki morskie w innym świetle pojawia się dla ludzkiego oka Hiszpanii.

Calella, podobnie jak większość nadmorskich miast w Hiszpanii, był wcześniej wioska rybacka. Z tego miejsca eksportowane owoców morza, oliwy z oliwek i innych darów natury, która jest bogata w regionie. Calella dopiero w XX wieku, a jego popularność jako ośrodek zaczął rosnąć w drugiej połowie XX wieku. Dziś to urocze miasto przyciąga turystów z całego świata. I to miejsce jest kolejnym dowodem na to, jak bogata i różnorodna Hiszpanii.

Calella, jak wspomniano powyżej, jest w bliskiej odległości od Barcelony, więc dostać się to poprzez metropolii. Z lotniska można dojechać bezpośrednio do ośrodka może być wygodne w pociągu lub wynająć samochód. Droga zajmie w obu przypadkach mniej niż godzinę.

Można powiedzieć, że sezon wakacyjny jest standardem, a to zaczyna się w kwietniu i kończy w październiku – tak mieszka całą Hiszpanię. Calella wchodzi w strefę klimatu podzwrotnikowego, więc latem jest bardzo gorąco, temperatura przekracza znak 30 stopni. I na ulicach miasta w zimie staje się chłodny naturalnie ostygnie i morze sama.

Natura w tym rejonie jest typowym uosobieniem Katalonia – skalistych wybrzeżach, złote plaże i błękitne morze, które jest czasami niepokojące, ale w ciepłe dni cieszy turystów z przezroczystej powierzchni. Miłośnicy różnorodności i wycieczki często iść, aby osiągnąć szczyty lokalnych wzgórza, u podnóża której znajduje się miasto. Cóż, większość wczasowiczów opalania na plaży, która jest w pełni wyposażone we wszystko, czego potrzebujesz. Wzdłuż wybrzeża rozciąga się piękny deptak, gdzie restauracje i kawiarnie plażowe. Również w tym miejscu wiele sklepów z pamiątkami, gdzie można kupić sobie coś do pamiętać o odpoczynku.

Mimo niewielkiej powierzchni, miasto-muzeum jest również w Calella (Hiszpania). Mapa regionu przyjdzie z pomocą każdemu, kto chce odkrywać atrakcje miasta. Głównym zabytkiem wśród nich jest kościół Iglesia de Santa Maria. W centrum miasta znajduje się również wiele pałaców wybudowanych w stylu neoklasycznym i secesji. Ale symbol miasta nie jest stworzenie człowieka i przyrody – mianowicie fioletowym akacji. Takie rośliny tutaj bardzo dużo i są bardzo cenione przez mieszkańców i władze.

Oto niezapomniany, choć niewielki katalońskiego miasteczka Calella. Hiszpania jest pełna tajemnic i rozwiązać jeden z nich jest tutaj możliwe, jeśli powstanie w małych skał lub chodzić pod rozłożyste gałęzie drzew bzu.