339 Shares 4787 views

"Pediashur": opinie, instrukcje, ceny. Opinie rodziców o suchej mieszanki dla niemowląt "Pediashur"

Kilku rodziców słyszało o mieszance "Pediashur". Zdrowe niemowlęta nie potrzebują tego w ogóle, ale niemowlęta, które miały poważną chorobę, chirurgię lub brak masy ciała, jest to absolutnie konieczne. Niemniej jednak, tylko lekarz może przepisać to leki wyłącznie u pediatry lub gastroenterologa.

Zamęt wśród rodziców

Dla obywateli Rosji jest to tajemniczy produkt ("Pediashur"). Opinie na ten temat różnią się: niektórzy twierdzą, że to suchy proszek dla wcześniaków pochodzenia hiszpańskiego, inni mówią, że jest to napój mleczny dla dzieci od roku, wyprodukowany w Holandii. Zamieszanie powstało dzięki firmie Abbott ("Abbott") i jej produktom.

Na oficjalnej stronie internetowej znajduje się około 19 różnych rodzajów mieszanek suchych i mlecznych "Pediashur" z różnymi dodatkami w Kanadzie, Pakistanie, Holandii i USA. Rosyjski portal tej firmy prezentuje mieszanki "Similak" i "Pediashur" (1.0 i 1.5). Jest to pierwszy katalog produktów, w którym prezentowany jest suchy proszek dla dzieci w wieku przedszkolnym z Similac NeoSure, a w drugim wydziale jest mieszanka PediaSure. Są to jednak zupełnie inne mieszanki.

Jest jeszcze jeden punkt, który rodzi wątpliwości wśród rodziców. Rosyjskie matki i tatusiowie poszukują suchej mieszanki Pediashur w aptekach, którą można znaleźć tylko na oficjalnej stronie firmy. W Rosji gotowe napoje mleczne są sprzedawane w plastikowych butelkach.

Krótki opis produktu "Pediashur"

Odpowiedź specjalistów potwierdza jedynie konieczność stosowania tej mieszanki w żywieniu dojelitowym (jest to jeden z typów odżywiania terapeutycznego, gdy jedzenie przychodzi fizycznie przez skórę – przez usta). Jest on zalecany pacjentom onkologicznym, po ciężkich lub przewlekłych chorobach długotrwałych, z zaburzeniami hormonalnymi lub interwencjami chirurgicznymi, które powodują niedowagę u dzieci. Również lekarze indywidualnie mogą przepisywać leczniczą mieszankę dzieciom, które są kłopotliwe w żywności, odrzucają stałe jedzenie lub te, które nie mają apetytu.

W rosyjskiej aptece można znaleźć dwa rodzaje napojów "Pediashur" (cena zaczyna się od 120 rubli na butelkę 200 gramów):

 • Mieszanka 1.0 ma smak czekolady, truskawki i wanilii;
 • Produkt 1.5 – tylko wanilia.

Różnica w mieszaninach to nie tylko różnorodność smaku, ale także liczba kalorii na mililitr, które są oznaczone liczbą. Za granicą produkt ten jest również produkowany w metalowych puszkach (suchy proszek), ale nie został jeszcze przywieziony do Rosji.

Produkt "Pediashur 1.0"

Produkowane w plastikowych butelkach o pojemności dwustu mililitrów z rurką. W zamkniętych opakowaniach mieszanina może być przechowywana przez rok w temperaturze do 25 stopni. Produkt terapeutyczny nie powinien być zamrażany, gotowany, podgrzewany w mikrofali i rozcieńczony wodą.

Ten typ mieszanki "Pediashur" (opinie nie zwraca na to uwagi) nie powinien być podawany niemowlętom do roku, a także dzieci z dziedziczną galakoforezą (gdy proces przekształcania galaktozy w glukozę jest zepsuty).

Ten produkt jest zalecany dla niemowląt, które nie tolerują laktozy lub są nadwrażliwe na nie, a także mogą być stosowane przez dzieci z enteropatią glutenu. Jest to absolutnie bezpieczna, zrównoważona mieszanka, która nie zawiera konserwantów, glutenu, barwników, produktów zmodyfikowanych genetycznie.

Ten rodzaj mieszanki zawiera 5,6 gramów białka, piętnaście składników mineralnych i czternastu witamin, najbardziej niezbędnych do wzrostu i rozwoju dzieci.

"Pediashur": kompozycja

W pierwszej formie zawartość mieszaniny jest taka sama, tylko smaki (wanilia, truskawka, czekolada) różnią się. Produkt obejmuje:

 • Sacharoza, l-karnityna, woda, smak, stabilizator miedzi na ksantanie
 • Maltodekstryna, m-inozytol;
 • Oleje: olej słonecznikowy wysoko oleista, soja, olej z trójglicerydami (średniołańcuchowe);
 • Koncentrat białek serwatkowych, kazeinian sodu;
 • Emulgatory: lecytyna sojowa i monogliceryd;
 • Witaminy: biotynę, bitartrat choliny, kwas foliowy i askorbinowy, ryboflawinę, flolequinon, octan dl-alfa-tokoferylu, witaminę D3, A, E, K1, B1,2,6, 12, chlorowodorek pirydoksyny, cyjanokobalaminę, niacynoamid, pantotenian wapnia;
 • Minerały: chlorek potasu, cytrynian, hydrofosforan, jodek; Cytrynian sodu, fluorek, selenit, molibdenian; Chlorek magnezu, fosforan trójwapniowy, siarczan żelaza, miedź, mangan; Chlorek chromu.

Skład mieszanki "Pediashur 1.0" jest całkowicie zrównoważony i odpowiedni do wzrostu i rozwoju dziecka.

Produkt "Pediashur 1.5"

Mieszaniny tego typu zawierają włókna dietetyczne, fruktooligosacharydy i mają smak wanilii. Podobnie jak pierwszy typ "Pediashur" -1.0, produkt ten jest zalecany dla dzieci w wieku powyżej jednego roku i do dziesięciu lat, którzy nie mają okazji do jedzenia stałej żywności, odmawiają jedzenia i mają niewystarczającą masę ciała.

Mieszaninę "Pediashur" można też kupić w plastikowych butelkach w aptece. Stosowany jest zamiast głównego potrawy lub jako dodatek do potrawy dwa lub trzy razy. Ale jak wiele dni pić dietetyczną mieszaninę leczniczą, mianuje tylko lekarza indywidualnie.

Produkt ten również nie zawiera GMO, glutenu, laktozy, więc można go przepisać jako napój dietetyczny pewnej kategorii dzieci (wobec których laktoza i gluten są przeciwwskazane). Nie wolno jednak dawać dzieciom przez rok ani dzieci z dziedziczną galaktycznością.

Czasy przechowywania w zamkniętych i otwartych opakowaniach są takie same. Po upływie terminu ważności należy odrzucić otwarty pakiet, nawet jeśli dziecko tego nie dotknęło.

Które składniki zawierają postać mieszaniny 1.5

Zgodnie z wartością odżywczą, ten typ jest bogaty w witaminy, minerały i inne użyteczne substancje niż pierwszy "Pediashur". Jej skład jest następujący:

 • Sacharoza, l-karnityna, woda, smak waniliowy,
 • Maltodekstryna, m-inozytol, tauryna, karboksymetyloceluloza sodowa,
 • Oleje: olej słonecznikowy wysoko-oleinowy, soja, trójglicerydy (średniołańcuchowe),
 • Koncentrat białek serwatkowych, włókna owsiane,
 • Emulgatory: lecytyna sojowa, di- i monogliceryd,
 • Witaminy: biotynę, bitartrat choliny, kwas foliowy i askorbinowy, ryboflawinę, flolequinon, octan dl-alfa-tokoferylu, witaminę D3, A, E, K1, B1,2,6, 12, chlorowodorek pirydoksyny, nikotynamid, cyjanokobalaminę, pantotenian wapnia,
 • Minerały: chlorek magnezu, potasu, chromu; Trifosforan fosforu, dic; Cytrynian potasu, sodu; Siarczan żelaza, miedzi, cynku, manganu; Jodek potasu, molibdenian sodu, sól sodowa selenu;
 • Polisacharydy sojowe, fruktooligosacharydy, guma arabska.

Czy należy używać produktu Pediashur?

Ta zrównoważona dieta ma na celu zwiększenie apetytu i zoptymalizować żywienie dzieci w wieku od 10 lat. Różnorodność smaków przyczynia się do tego, że dziecko pije mieszaninę z przyjemnością, uzyskując niezbędny kompleks witamin, białka, minerałów.

Jeśli jednak pobudzają nastroje dzieci i pozwalają dziecku jeść selektywnie, to po długim czasie coraz mniej przydatnych substancji zacznie wchodzić do organizmu, co doprowadzi do opóźnienia rozwojowego, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Długoterminowe badania specjalistów potwierdziły pozytywny wpływ składników medycznych na organizm dziecka.

Jednocześnie mieszanka może być stosowana jako substytut podstawowej żywności lub służy jako dodatek do kolacji. Standardowo dziennie trzeba wypić 2-3 butelki "Pediashur" (cena będzie wahać się w granicach 240-360 rubli (dziennie)). Produkt nie jest tani, ponieważ otwarte opakowanie jest przechowywane w lodówce nie dłużej niż przez 24 godziny, a jeśli dziecko nie dotknęło mieszaniny, to następnym razem trzeba otworzyć nową butelkę.

Zalety mieszaniny. Dawkowanie

Holenderski produkt dietetyczny (oba typy) ma wiele zalet w porównaniu z innymi środkami dla dzieci z niedożywieniem.

 • Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla wzrostu i rozwoju organizmu.
 • Każdy rodzaj mieszanki ma zrównoważoną ilość białka, tłuszczów, węglowodanów, witamin, minerałów i substancji niezbędnych do rozwoju intelektualnego.
 • Napój terapeutyczny może być podawany dzieciom z enteropatią glutenu i będących na diecie bez laktozy ze względu na brak laktozy i glutenu w produkcie.
 • Smak jest doskonały dla mieszanki "Pediashur" (świadectwa rodziców wskazują, że dzieci piją szczególnie dobrze pierwszy rodzaj, gdzie są więcej opcji smakowych).
 • Wygodne opakowanie umożliwia wypicie napoju przez rurkę lub użycie wieczka jak szkło.
 • Opakowanie nieotwarte może być przechowywane przez długi czas w lodówce.
 • Mieszanina jest gotowa do użycia.

Lekarz mianuje indywidualną dawkę leku Pediashur dla każdego konkretnego przypadku. Instrukcja zaleca:

 • Dzień wypić nie więcej niż 3 butelki;
 • Przed użyciem wstrząsnąć mieszaniną;
 • Pij małe łyki lub przez rurkę w schłodzonym kształcie (można temperaturę pokojową, ale nie ogrzewać).

Co mówią rodzice o tej magicznej mieszaninie?

Teraz zwróćmy uwagę na jakość mieszanki "Pediashur". Opinie o tym od matek i taty są niejednoznaczne. Niektórzy nie rozumieją, jaka jest wyjątkowa mieszanina, ponieważ nie ma w niej nic "magicznego", ale dzieci rozwijają się "jako skok." Są rodzice, którzy uważają, że jest to placebo, a produkt nie różni się od zwykłej suchej mieszanki.

Ale zapoznaj się z kompozycją jakiegokolwiek podobnego produktu, a zobaczysz, że napój terapeutyczny "Pediashur" jest wiodący pod względem wartości energetycznej. To jego sekret! W 200 mililitrach zawiera maksymalną ilość białek, witamin i minerałów niezbędnych do wzrostu i rozwoju dzieci. Jego skuteczność jest zauważalna w codziennym użyciu przez 2-4 miesiące na jedną butelkę (średnie przyrost masy ciała – na kilogram na miesiąc). Ostateczna dawka jest zalecana przez lekarza, w oparciu o konkretny przypadek.

Podsumowując – kilka słów o tym, co możesz zastąpić "Pediashur". Nieobecne są analogi tego produktu, równie skuteczne. Niektórzy rodzice uważają, że można zastąpić podwójną dawką zwykłej suchej mieszanki. Ta pozycja jest jednak nieuzasadniona, ponieważ "Pediashur" jest unikatowym produktem o specjalnie nasyconej zrównoważonej kompozycji.