725 Shares 6324 views

rozwarcie szyjki macicy na 1 palcu. szyjki macicy przed pracą: etapach kategoriach

Proces rozwiązywania ciężar interesie każdej matki oczekującej. Większość kobiet wieloródek już są, co napotkają. Świeżo upieczony jako przyszłych matek przed porodem w stan podniecenia i napięcia. Dziecko pojawił się do wszystkich zasad i naturalnie, kobieta musi pochodzić pełne rozwarcie szyjki macicy. Chodzi o proces ten zostanie omówiony w artykule. Poznasz podstawowe kroki i harmonogram przekształcenia kanału szyjki macicy. Będziesz także być w stanie dowiedzieć się, co to znaczy, kiedy przyszło szyjki macicy na 1 palcu.

narządów płciowych

Kobiecy macica jest bardzo wyjątkowy i interesujący ciało. Wewnątrz, to jest pokryte błoną śluzową, która jest stale zmieniającym się w czasie cyklu miesiączkowego. Wraz z nadejściem poczęcia, tak zwane pojemniki typu worek staje się miejscem, w którym płód wzrost i rozwój.

Macica składa się z kilku części. Na początku, że ma wejście, które jest zwane wewnętrzne os. Od niej odchodzi przewód (kanał szyjki macicy). Podsumowuje tę część innej gardła, tylko do zewnątrz. Ta dziura jest szyjka macicy. Ona jest już kobiecy pochwa. To właśnie tam w momencie dostawy i przechodzi przyszłego dziecka.

Szyjka macicy w czasie ciąży

Podczas noszenia niemowlęcia oślizgłe szczęki szczelnie zamknięty. Jego wewnętrzna przestrzeń ma wtyczkę, która będzie jedynie na krótko przed rozpoczęciem pracy. W ten sposób dziecko jest zabezpieczone przed wpadnięciem do jego zakażenia organizmu.

Szyjki macicy w czasie drugiego i następnych ciąż może być uchylone. Jednak wewnętrzne os wciąż mocno i szczelnie zamknięty. Ostrzega owocu wystąpienia porodu przedwczesnego. Kiedy nadchodzi czas pojawiają się urodzić dziecko, kanał szyjki macicy stopniowo rozwijać. Może się zdarzyć, normalnie po trzydziestu tygodni ciąży. Jednak większość nowych moms czuć objawy rozszerzenia szyjki zaledwie kilka dni przed porodem.

Ujawnienie szyjki macicy

Tuż przed narodzinami dziecka przychodzi wzrosła rozszerzenie kanału szyjki. Najczęściej, to proces prowadzi się w czasie od 36 TH do 42 tygodnia ciąży. Jednak przedwczesne rozwarcie szyjki macicy występuje w niektórych przypadkach. Na nim można dowiedzieć się bardziej szczegółowo poniżej.

Nieznaczne rozszerzenie kanału szyjki ułatwia szkolenie walkę. Podczas której kobieta czuje napięcie abdominoplastyka. Macica staje się bardzo trudne i naciska na dole. W większości przypadków te uczucia nie niosą żadnego zagrożenia dla życia dziecka i matki oczekującej. Jednakże, jeśli walka trening wyglądał więcej niż cztery razy na godzinę, należy powiadomić lekarza.

Jak otwarcie szyjki macicy przed pracą? Proces ten może zachodzić w kilku etapach. Zastanów się, jak rozszerzenie kanału szyjki (etapy i harmonogram).

Pierwszy krok: powolny

W tym momencie kobieta walczy dość regularne. skurcze macicy, występują w odstępach 7-10 minut. Czas trwania pojedynczego ataku 30-50 sekund. Kobieta powiedziała, że czuje bezbolesny, ale istnieje pewien dyskomfort.

Zazwyczaj obchodzone w pierwszym etapie pracy rozszerzania szyjki macicy na 1 palcu. Gdy to nastąpi, w pierwiastek pierwsze rozszerzenie wewnętrznej os. Dopiero potem przekształca się na zewnątrz otworu. Kobiety, które rodziły, ulegają jednoczesne otwarcie kanału szyjki wzdłuż całej jego długości.

Kontynuować pierwszy etap rozszerzenia szyjki puszkę 4 do 12 godzin. Pod koniec tego okresu, dołączając dokuczliwy ból pleców. Wiele z płci pięknej w porównaniu do tych doznań z bólem miesiączkowym.

Drugi etap: szybka

W tym okresie kobieta musi być w szpitalu. Tylko specjaliści placówki medycznej można rozsądnie ocenić stan matki i dać jej terminową pomoc w razie potrzeby. Skurcze podczas szybkiego rozszerzenia szyjki dość bolesne. Są one oznaczone w odstępie jednego lub dwóch minut. W tym czasie redukcja genitalia może wynosić około 3-5 minut.

Szybkość rozszerzania kanału rdzenia kręgowego w tym etapie wynosi jeden cm na godzinę. Jednak dane te należy uznać za tymczasowe. Ciało każdej kobiety jest inna, a proces ten może odbywać się w bardzo różny sposób.

Etap trzeci: pełne ujawnienie

Kiedy jest zakończenie rozbudowy kanału szyjki, przyszła mama jest już w szpitalu. W tym okresie, główka dziecka weszła miednicę i dziecko gotowe do narodzin. Lekarze umieszczone kobieta w połogu do specjalnego fotela zadzwoniliśmy do recepcji i poprosić o mocniej.

Pełna szyjki macicy zawsze kończy się porodem. Po że istnieje odwrotna transformata kanału szyjki i żeńskich narządów płciowych.

Czwarty etap: zwężenie szyjki macicy

szyjnych dylatacja 1 palec pozostaje po porodzie u około jednego miesiąca. W ciągu pierwszych kilku dni po procesie kanał szyjki macicy może być rozszerzony do pięciu centymetrów. Macica może być powiększony i stopniowo zmniejszone.

O narządu płciowego do końca czwartego tygodnia odbijanie i szyi staje się taka sama jak przed narodzinami. Warto zauważyć, że kobiety podając urodzenia wejście do kanału szyjki macicy ma podłużny kształt. Natomiast płci pięknej, które nie są jeszcze matki, jest okrągła.

szyjnych dylatacja 1 kciuk: kiedy rodzić?

Wiele z płci pięknej, którzy przygotowują się zostać matkami, słyszą podobną diagnozę. Co to znaczy?

Ginekolodzy i położnicy zawsze mierzyć rozszerzenie kanału szyjki w palcach. Pełne otwarcie ciała rozrodczym wyznacza otwór 10 centymetrów. Jeden palec jest w przybliżeniu dwa centymetry. Jeśli znalazłeś powyższe stanowisko szyjki macicy, można założyć, że otwór w kanale szyjki macicy osiągnie około 2 cm. Kiedy możemy się spodziewać początek porodu? To wszystko zależy od organizmu kobiety. Rozważmy kilka popularnych przypadków.

Pracy rozpoczyna się w ciągu kilku godzin

Jeśli przyszła mama jest obchodzony otwarcie kanału szyjki jednego centymetra, dostawa może również rozpocząć się w ciągu kilku godzin. Należy również wziąć pod uwagę stanowisko szyjki macicy. To powinno być proste. Konieczne jest również, aby określić długość kanału szyjki macicy. Ta odległość jest mniejsza niż jeden centymetr. Jeśli dane te są charakterystyczne, przede wszystkim, kobieta nie jest jeszcze gotowa do urodzenia dziecka.

Przed dostawy wynosi kilka tygodni

Jak określić szyjki macicy? Bardzo proste. Aby to zrobić może ginekolog położnik lub podczas rutynowej kontroli. Kiedy rozszerzenie kanału szyjki w górę palec kobieta może potrwać kilka miesięcy przed narodzinami. Często w wieloródek takich wskaźników znajdują się już w 32 tygodniu ciąży th. Jednak płci pięknej bezpiecznie umieścić dziecko nosi 40 tygodni.

Jeśli takie ujawnienie ma skurcze, ból lub krwawienie z pochwy, kobieta jest zwykle pozwolono wrócić do domu. Jednakże, jeśli termin dostawy zbliżył, a szyja nie jest jeszcze gotowy, lekarze prowadzenia stymulacji. Polega on na wprowadzeniu niektórych leków, które promują szybkiej ekspansji z kanału szyjki macicy i skurcze górę.

Można otworzyć szyjki macicy przedwcześnie?

Zdarza się również, że kobieta znalazła ujawnienia kanału szyjki przez jednego centymetra, ale czas trwania ciąży jest nadal niewielka. W tym przypadku mówimy o przedwczesnym rozszerzania szyjki macicy. To rodzi groźbę przerwania ciąży. Leczenie często odbywają się w nagłych wypadkach. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę stan zdrowia kobiet i położenia membrany.

Jeśli wykryto raka szyjki dylatacji wynosi 3 cm, a następnie zapisać ciąża jest wciąż bardzo realne. Typowo, badana matka przyszyto zewnętrzną szopy lub wprowadzane pesarium. Zmiany te pozwalają, aby dziecko do terminu porodu oraz w celu zapobieżenia dalszej ekspansji błon śluzowych.

Gdy szyjki macicy jest dość duży i pęcherz płodowy spadła do szopy, szansę urodzić dziecko do terminu, praktycznie żaden. W tym przypadku, przyszła mama jest przepisywany pełnego wypoczynku i łóżko resztę. Jednocześnie podaje się leki, które promują szybki rozwój płodu i rozpoczął pracę układu oddechowego.

Szyjka: sensacja

Czy to możliwe, aby poczuć, że kanał szyjki macicy jest poszerzony do palca? Widoki z ekspertami w tej sprawie jest bardzo kontrowersyjna. W większości przypadków, kobieta nie czuje się tego procesu. Był bezobjawowo i bezboleśnie. Jednak wiele kobiet w ciąży świętować obecność walkach treningowych. Od narządu rozrodczego przygotowuje się do wydalenia płodu wnęki.

Poczuj otwarcie szyjki macicy na jednym palcem, można dość wyraźnie kiedy matki mają wody płodowe. W tym przypadku główka dziecka jest obniżona do małego basenu i mocno dociska wewnętrznych OS, powodując jego rozszerzenie. Kobieta zaczyna odczuwać regularne skurcze ból w dolnej części brzucha, który później rozprzestrzenił się na cały brzuch.

Innym znakiem, że szyjka macicy jest otwarta na jednym palcu, rozładowanie korka śluzu. W tym przypadku nie można całkowicie zamknąć, ale tylko częściowo. Kiedy silna rozbudowa kanału szyjki macicy bryła odchodzi całkowicie.

Co jeśli szyjka macicy jest ustawiony na jednym palcu?

Wszystko gwizdek na jaki jest czas trwania ciąży. Jeśli przyszła mama jest gotowa do wyjścia, a donoshen owocowe, nie trzeba niczego. Najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości rozpocząć walkę, która zakończy się naturalnego porodu.

Jeśli przed przewidywaną datą uchwały obciążeń jest jeszcze kilka miesięcy, konieczne jest, aby rozsądnie ocenić stan matki oczekującej. W niektórych przypadkach lek terapii i korekcji leżenia w łóżku. Inna podobna sytuacja nie powoduje niepokój, a kobieta może prowadzić normalne życie.

Na początku procesu rozszerzania szyjki macicy niezbędne do przeprowadzenia szczególnie uważnej obserwacji. Przyszłe matki powinny być kontrolowane na krześle co najmniej raz na recepcji. W niektórych przypadkach, dodatkowe wizyty są przypisane do ginekologa w celu przeprowadzenia diagnozy. Może też być zalecane USG do dokładnego określania stanu wewnętrznego os.

Reasumując

Teraz wiem, jak otwarcie szyjki macicy występuje podczas porodu. Również odkryli zwłaszcza sytuacji, gdy kanał szyjki macicy jest rozszerzona na jednym palcu. Pamiętaj, że jeśli szyjka macicy zaczęła otwarcie może nastąpić zakażenie płodu. Dlatego należy unikać seks bez zabezpieczenia, kąpieli w wannie i wód publicznych. Bardziej prawdopodobne, aby odwiedzić lekarza i wykonać wszystkie cele. Udane dostawa ty!