503 Shares 2179 views

Jak zainstalować Ubuntu z użyciem kija

Jeśli podoba Ci się wygląd Ubuntu, i chcesz go zainstalować na swoim laptopie lub komputerze lub spróbuj tabletki na Ubuntu, można po prostu pobrać Desktop Edition z oficjalnej strony. Kliknij w menu na przycisk „Pobierz”, znajduje się na górze, pobierz ją i zainstaluj. Aby wybrać żądaną wersję zostać zainstalowany na urządzeniu, należy użyć menu rozwijanego. Najlepiej jest, aby zastosować ustawienia wprowadzone domyślnie, jeżeli istnieje jakikolwiek powód, aby tego nie robić. Rozmiar pliku wynosi około 700 MB.

Dziś w sieci można znaleźć wiele źródeł, które wyjaśniają, jak zainstalować Ubuntu wraz z Windows, jak również instrukcje jak nagrać płytę instalacyjną CD-ROM lub utworzenia rozruchowego dysku flash USB. Poniżej zostaną omówione o ostatniej akcji.

Eksperci zalecają przy użyciu 4 GB pamięci flash USB i USB Installer narzędzie uniwersalne, ponieważ pomoże Ci w podręczniku, jak zainstalować Ubuntu. Uruchom narzędzie (działa bezpośrednio w oknie utworzonej przez plik wykonywalny, który został pobrany przez Ciebie) i upewnij się, że wybrałeś odpowiednią wersję Ubuntu z listy. Następnie określ drogę do wprowadzania do pliku ISO na dysku twardym, a następnie dokonać wyboru napędu, boot, do której chcesz wdrożyć.

Postaraj się zająć, aby utworzyć dysk flash do tworzenia kopii zapasowych plików, ponieważ będą one musiały zostać usunięte. Należy także pamiętać, aby wykonać kopię zapasową plików, gdy masz zamiar zainstalować Ubuntu na nim, nawet jeśli chcesz umieścić go jako drugiego systemu operacyjnego. początkujący Linux mogą wydawać się nieco trudne i kłopotliwe, dlatego należy mieć to na uwadze.

Po napisaniu pliki zostaną zakończone na dysku USB, można go używać przez wstawienie komputer do wolnego portu. Jeśli komputer z dysku flash nie jest automatycznie ładowany, będzie wymagane, aby zmienić kolejność rozruchu w systemie BIOS, urządzenie. Masz możliwość wejścia w BIOS, naciskając DEL, F1 lub inny klucz, który powinien pojawić się podczas ekranu ładowania.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Jeśli komputer ma inny system operacyjny jest już obecny, będziesz miał wiele możliwości, w jaki sposób zainstalować Ubuntu. Jeśli chcesz usunąć Windows i Ubuntu wykonać jedną powłokę na komputerze, stop wybór na opcję „inne”, a następnie dokonać usunięcie partycji Windows na dysku twardym. Potrzebny będzie również wolną przestrzeń, która powinna być dwa razy tyle pamięci RAM komputera.

Jeśli wiesz, jak przejść na podział procesów systemu Windows, tak samo w Linuksie może się wydawać nieco mylące. Zamiast odnosząc się do liter dysków widać dysk wymieniony jako HDA itp HDA odnosi się do pierwszego napędu – IDE druga wartość jest HDB. Dyski twarde nowoczesny próbki, podłączone przez USB lub SATA, nosić nazwę SDC, SDA i innych. Każdy z partycji podstawowej ma numer od 1 do 4. Upewnij się, że wybrałeś właściwy dysk i partycję do wprowadzania zmian. Oznakowanie zostanie wykonana tylko po kliknięciu przycisku „Install”.

Kiedy przyjdzie instalację, system zaproponuje Ci kilka opcji, jak zainstalować Ubuntu ustawienia, w tym języka, lokalizacji, hasła i nazwy użytkownika. Optymalnie, jeśli komputer jest podłączony do sieci, ponieważ sisiema monit, aby wybrać sieć Wi-Fi, jeśli nie jest podłączony kabel Ethernet.