451 Shares 4636 views

Muzea nauki i techniki w Sankt Petersburgu

Petersburg jest nie tylko stolikiem kulturalnym Rosji, ale także dużym ośrodkiem przemysłowym z kilkoma najlepszymi uczelniami, a także instytutami badawczymi w kraju. Piotr Wielki, założyciel miasta, był fanem technologii, technologii i wszystkich dziedzin nauki. Założył pierwsze muzeum naukowe w mieście jako osobliwą fascynującą Kunstkamera. Dzisiaj w Petersburgu znajduje się wiele muzeów bogatych w eksponaty poświęcone szerokiej gamie dyscyplin naukowych i technologicznych.

Kunstkammer

Centrum Antropologii i Etnografii, Kunstkamera, było pierwszym państwowym muzeum historii, a także naukami przyrodniczymi w Rosji. Jej oryginalna kolekcja stała się podstawą ośmiu oddzielnych muzeów akademickich, w tym słynnego muzeum antropologii w Moskwie.

Muzeum Etnograficzne

Jest to doskonałe miejsce, gdzie wiele jasnych eksponatów odzwierciedla historię różnych narodowości Związku Radzieckiego, a także Imperium Rosyjskiego, od szamańskich plemion na Syberii do narodów fińskich północnej części północy. Jak dotrzeć z Pulkovo 1 do stacji moskiewskiej, którą dowiesz się od lokalnej administracji zakładu.

Centralne Muzeum Komunikacji Popova

Centrum Komunikacji A.S. Popova znajduje się w dawnym pałacu, niedaleko katedry św. Izaaka. Ta historyczna instytucja posiada obszerną kolekcję poświęconą rozwojowi nowoczesnych technologii komunikacyjnych, w tym wiele antyków, sprzętu telekomunikacyjnego i ogromnej kolekcji znaczków.

Arktyka i Antarktyda

Ośrodki Arktyki i Antarktyki poświęcone są historii Rosjan i radzieckich badań polarnych. Instytucje te znajdują się w centrum miasta o architekturze, urządzonej w tradycyjnym stylu w Petersburgu. Wewnątrz znajdą Państwo ogromną liczbę unikalnych eksponatów, w tym materiałów etnograficznych o Ludzkich Regionach Polarnych oraz wielu zabytkowych urządzeń, które były wykorzystywane podczas wypraw polarnych.

Muzeum Artylerii i Inżynierii Wojskowej

Centrum artyleryjskie, inżynieryjne oddziały i komunikacja znajduje się w bliskości twierdzy Piotra i Pawła. To historyczne muzeum pokazuje bogactwo sprzętu wojskowego, które wojsko rosyjskie wykorzystywało od czasów carskich do dnia dzisiejszego. Drugie piętro muzeum poświęcone pamięci II wojny światowej. Jest to doskonałe miejsce dla dzieci walczących duchem lub wspaniałej wyobraźni.