689 Shares 6023 views

Nikołaj Leskow. „Lefty”: podsumowanie historii

Kto nie zna historię rosyjskich rzemieślników, którzy na całym świecie dowiodły, że nasi mistrzowie są najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie. Fabuła „Lefty” został napisany przez Nikołaj Leskow w 1881 roku i są wliczone w jego kolekcji dzieł „sprawiedliwy”. Zdarzenia tego produktu to około 1815, to miesza się rzeczywiste i urojone epizodów historycznych. Chciałbym doradzić nie tylko czytać streszczenia fabuły Leskov „Lefty”, ale także zwrócić uwagę na historię w całości. Produkt jest łatwy do odczytania, to rejestruje ciekawą historię o prosty rzemieślnik z Tuły. Nie wystarczy mieć dobry posiada własną firmę, ma unikalne umiejętności i miłość do swojego zawodu i ojczyzny.

Nikołaj Leskow. "Lefty". Krótka treść tej historii: dwa suwerenne

Rosyjski cesarz Aleksander I na koniec Rady Wiedeń postanawia przejechać Europę do różnych cudów, aby zobaczyć w cudzych krajach. Kiedy cesarz jest kozacki strój, że ktoś jest zaskoczony dziwaczne. Jest on przekonany, że można znaleźć nie jest gorsza niż w Rosji. Ale w Anglii, natkną gabinet osobliwości, które zostały zebrane z całego świata „nimfozorii”. Tam cesarz staje pchła mechaniczne. Jest to nie tylko bardzo niewielkie rozmiary, jest to również „danse” wie jak tańczyć. Wkrótce sprawy wojskowe cesarza Aleksandra I stało się melancholia, powrócił do Rosji i zmarł.

Jego następcą jest cesarza Mikołaja I. Kilka lat po wstąpieniu na tron wśród rzeczy odnajduje pchła późno suwerenny i nie może zrozumieć sens „nimfozorii”. Tylko Don Kozak Płatow był w stanie wyjaśnić, co jest przykładem doskonałości brytyjskich inżynierów. Mikołaj I był zawsze przekonany o wyższości swoich rodaków. On nakazuje Płatow iść na misję dyplomatyczną do Don i wywołać w Tula lokalnych fabryk. Cesarz nie miał wątpliwości, że jest możliwe, aby znaleźć rzemieślników, zdolnych sprostać temu wyzwaniu z godnością.

Nikołaj Leskow. "Lefty". Krótka treść tej historii: rzemieślnicy Tula

Płatow trwa pcheł i wysłany do Don przez Tula. On pokazuje, że panom Tula i daje im termin dwa tygodnie wymyślić i zrobili coś, co można wykazać, cesarza i prześcignąć angielsku. Pochodzi ona z trzech panów, z których jeden – Lefty. Są one zbierane i wysyłane do miasta powiatu Mtsensk, do czczenia położony tam ikona Św. W ten sposób pan wrócić do domu i iść do pracy. Nikt nie wie, co robią. Mieszkańcy są bardzo ciekawi, co dzieje się za murami studia, ale praca odbywa się w ogromnej tajemnicy.

Nikołaj Leskow. "Lefty". Krótka treść tej historii: Powrót urazy i Płatow

W terminie, Płatow odsyłane. Aż on dostosowuje swoje towarzyszących Kozaków, że nie może się doczekać, aby zobaczyć pracę. Przybywając w Tula, od razu idzie do panów, ale nie chcieli otworzyć drzwi, jak kończy się praca. Płatow prostu nie mogę się doczekać, to sprawia, że Kozacy zapukać dziennik drzwi. Ale mistrz nieugięty i poprosił, aby poczekać trochę dłużej. idą po pewnym czasie. Dwa z nich pochodzą z pustymi rękami, a inny niosąc wszystkie te same „z Anglii” pchłę. Zaburzeń Płatow nie ma granic, nie rozumie tego, co zostało zrobione. Masters spełniać tylko jedno, i tak wszystko w zasięgu wzroku, a Rada podejmie suwerenną pcheł. Nic nie pozostaje Płatow, tylko wrócić do Petersburga, ale on trwa leworęczny, więc powiedział, dla wszystkich.

Nikołaj Leskow. "Lefty". Krótka treść tej historii: Lewe zakręt udał się do Anglii

Widząc, że Tula rzemieślnicy pcheł okuty, cesarz przybył do podziwu i wysyła Lefty wziąć jako dar dla Brytyjczyków. Reprezentant Anglii mańkut demonstruje zdolność rosyjskich mistrzów. Tam pokazuje lokalnych fabryk, powiedz jak zorganizowane one działają i oferują na pobyt. Tylko mańkut tęsknota, odmówił ofertę i udaje się w podróż, mimo burzy.

Nikołaj Leskow. "Lefty". Krótka treść tej historii: Powrót mańkut w Rosji

Wracając do domu, Lefty podshkiperom kończy się zakład, w którym z nich perepet drugiego. Piją całą drogę, a już dochodzi do tego stopnia, że widzą karykatury w diabły morskie. W Petersburgu, pijany Anglik bused do domu ambasadora i Lefty zostanie podjęta w tym kwartale. Tam zbiera prezenty wymagać dokumentów, a następnie przesyłane do otwartego saniach do szpitala dla zwykłych ludzi, gdzie wszyscy ludzie biorą umrzeć nieznanego klasie. Przed śmiercią, Lefty myśli o swoim kraju, poprosił mnie, aby powiedzieć cesarzowi, że w Anglii nie cegły pistoletu czyste i że nie zrobił tego, czy one nie nadają się do strzelania. Ale jego porządek i szczątki przeniesiono.

Dziś jest w sprawy dawnych czasach stosuje sobie Leskov i Lefty, ale nie możemy zapominać, popularną legendę. Opowieść o Lefty dokładnie oddaje ducha epoki, autor twierdzi, że jeśli mistrz słowa dotarły do suwerena, to wynik z wojny krymskiej byłaby zupełnie inna.