216 Shares 8004 views

Michael Mamiashvili – były zapaśnik i członek sportów Komitetu Olimpijskiego

Michael Mamiashvili – wojownikiem, który wyszedł z ZSRR, który walczy w stylu grecko-rzymskiego. Ma kilka honorowych tytułów, które przeszły ciężką drogę w sporcie. Michael jest dość kontrowersyjną postacią. Jego osobowość jest znany nie tylko w krajach byłego Związku Radzieckiego, ale także na całym świecie.

życiorys

21 listopada 1963 przyszły lekkoatleta Michael Mamiashvili urodził. Biografia myśliwiec rozpoczął w Konotop, który znajduje się na Ukrainie w regionie Sumy. Michael stał zainteresowany w sporcie od dzieciństwa. Już w wieku trzynastu lat zaczął zapasy. Szkolenie odbyło się w jego rodzinnym mieście. W 1978 roku Moskwa powitał nowy mieszkaniec. Ten młody facet – Michael Mamiashvili. Biografia sportowiec został dzieje się w Rosji. Tutaj uczęszcza centrum wrestlingu o nazwie „Rezerwy Pracy”. Następnie zawodnik grał w ich społeczeństwie.

Pierwsze osiągnięcia sportowe

W 1982 roku odbyło All-Union Youth Games, który zdobył Mamiashvili. W kolejnym 1983 roku zdobył kilka pierwszych miejsc. Wygrał Igrzyska narodów ZSRR, stał się mistrzem świata w zapasach wśród juniorów, zdobył mistrzostwo kraju. W tym samym roku Michael Mamiashvili wziął udział w World Wrestling Championship, który odbył się w Kijowie. Był najmłodszy z wszystkich konkurentów. Sędziowie przyznał Mikhail zapaśnik najbardziej techniczne mistrzostwo i dał mu jego pierwszą i zasłużone miejsce.

Udział w olimpiadzie

1988 został oznaczony przez Igrzysk Olimpijskich w Seulu. Michael Mamiashvili konkurowały i walczył w kategorii wagowej do 82 kg. Spędził pięć okrążeń i stracił tylko jeden. W finale walczył z Tibor Komáro, silnego wojownika z Węgier. Walka była ekscytująca. Duża liczba fanów Michael przyszedł do olimpiady wspieranie sportowca. A on nie zawiódł oczekiwań swoich odbiorców i rodaków. Z wynikiem 10: 1, wygrywa walkę i staje honorowy tytuł mistrza olimpijskiego. Bardzo dobrze znany w kręgach sportowych trener Giennadij Sapunow dał charakterystyczną postawę Mamiashvili na dywanie. Powiedział, że wojownik gdy przeciwnik łapie się za głowę, to nie są tylko dwie opcje dla przeciwnika, albo uciec (ale z niego nie będzie tylko połowa myśliwca), lub bezpośrednio oddać aż Michaił udusił go.

Zakończenie kariery sportowej

Sportowiec postanowił zakończyć PRZEDMIOTY sport trener na poziomie głównego. W 1990 roku Michael Mamiashvili kształcił się w Instytucie Wychowania Fizycznego w Omsku. W 1991 roku zawodnik zakończył karierę w sporcie. Zaczyna trener reprezentacji Rosji, która walczyła o kraju, w grecko-rzymskim stylu. Na olimpiadzie, która odbyła się w 1992 roku, były bojownik został trenerem zespołu CIS. W 1995 roku Michael awansował na wiceprezesa Federacji zapasach w Rosji. A w 2001 roku, czekał aż prezydent jest już rośnie.

Władze USA nie otworzył sportowca wizowego

Niedawno został wprowadzony odmowę wizy do Stanów Zjednoczonych, do takich znanych sportowców i trenerów jak Michael Mamiashvili. Zbrodnia, która jest związana ze światem walki w latach 90-tych XX wieku, nadal przynosi wiele trudności. Władze twierdzą, że odmowa wydania wizy Mamiashvili nic wspólnego z sytuacją polityczną lub sportowe. Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych mówią, że to konsekwencje historii minionego stulecia podyktowane odmowę wydania wizy. Ale Federacja Rosyjska Wrestling uwierzyć, że jest to przebiegły amerykański ruch osłabić rosyjskie zapasy zespół, który od kilku lat jest wiodącą na olimpiadę. Dokładna przyczyna niepowodzenia pozostaje nieznany.

życie osobiste

W 2001 roku wiceprezesem Komitetu Olimpijskiego Rosyjskiej Michaił Mamiaszwili. Rodzina byłego najsilniejszego wojownika składa się z żoną, trzy córki i syna. Bliski córką Michaela nazwie Tatiana żonaty syn Fiodor Bondarczuk – Siergiej. Para już dzieci: dwie córki, Margaret i wiary. Michael Mamiashvili bardzo szczęśliwy narodzin ich długo oczekiwany wnuk. Teraz jest nie tylko szanowany sportowiec i trener, ale też kochający dziadek. On stara się spędzać więcej czasu z rodziną i przekazywać moje małe wnuczki miłość do sportu od dzieciństwa.