791 Shares 5253 views

Jak poprawić pamięć

Jak często słyszysz to z wiekiem, istnieją problemy z pamięcią: wszystko, co było kiedyś zapamiętane, jest doskonale zapamiętane, ale to, co jadłeś na śniadanie, trudno zapamiętać. Trzeba coś zrobić natychmiast, aby poprawić pamięć. Czy rozpoznasz swoje myśli? A teraz odpowiedz sobie na pytanie: "Jaki okres twojego życia najlepiej pamiętasz?" Oczywiście, lata młodości i młodości, ponieważ były najbardziej aktywne. Żyliście ze strachu, wszyscy byliście zainteresowani, marzyliście o najlepszych i radosnych sukcesach. Był pan wesoły, wesoły, nigdy nie wątpił, że wszystko leży naprzód. Nie wiedziałeś, co to jest depresja, stres, nawet nie wiedziałeś słów. I dziś szukasz technik, które dają możliwość poprawy pamięci, czytać inteligentne książki na ten temat. Przeczytaj je do otworów. Lepiej pamiętać, jak długo nie roześmiałeś się serdecznie, nie zaśpiewał głośno, nie tańczyłeś w zasięgu wzroku. I to wszystko jest konieczne tylko dla naszej pamięci. Jasne emocje są zapamiętywane, a jeśli twoje życie w szarym życiu codziennym i zapomniałeś, jak dać urlop, to jakie emocje mogą być. Pamięć osłabia, ponieważ nie ma nic do naprawienia.

Nasza pamięć jest tak cienka i równocześnie tak potężna narzędzie, że z dostatecznie dużo wysiłku ze strony użytkownika, zdolne do przetworzenia ogromnego przepływu informacji, już nie rodzi problemów dla Ciebie szczegółowo. Czy chcesz poprawić pamięć? Więc uważaj krytycznie na swoje życie. Zrób dzień wolny, oderwij się od telewizora, który, poza szkodą, nie przynosi niczego do życia, idź z rodziną do natury, do lasu, parku, zoo, wreszcie. Rozejrzyj się wokół oczu 20-letniego chłopca, zakochując się w tym życiu, słuchaj dźwięków wokół siebie, spójrz na zamieszki kolorów, ponieważ na świecie nic się nie zmieniło: te same dźwięki, te same kolory, te same zapachy. Staraj się o tym pamiętać, a wieczorem, leżąc w łóżku, zamknij oczy i zapamiętaj. Każda drobna rzecz. Codzienne wykonywanie takich ćwiczeń jest doskonałym sposobem na poprawę pamięci. Jeśli nie wyjdzie na naturę, spójrz na drogę z pracy do przechodniów, spróbuj sobie przypomnieć ich twarze, kolor ubrania, pewne osobliwości. A wieczorem odtworzyć te zdjęcia. W rzeczywistości pracą naszej pamięci jest uzyskanie informacji, jej naprawienie i odczytanie z pamięci we właściwym czasie. To ćwiczenia opisane powyżej, które trzymają Twoją pamięć we wszystkich trzech etapach.

Myśląc, ludzie wiedzą dokładnie, jak poprawić pamięć osoby . Ktoś gra w szachy i stara się zachowywać wiele kombinacji na uwadze. Ktoś uczy się języków obcych, i nie jest konieczne, aby ta wiedza była doskonała. Ktoś chodzi na świeżym powietrzu w każdą pogodę i o każdej porze roku, zdając sobie sprawę, że w normalnych warunkach mózgu potrzebny jest tlen, podczas gdy osoba koncentruje się na każdej drobiazgowej.

Oprócz dobrego nastroju i prostych ćwiczeń poprawiających pamięć, musisz zjeść dobrze. Wytnij jogurt, twardy ser, piwo i inne fermentowane potrawy z diety. Z nich dużo szkody niż pożytku. Odżywczy pokarm daje Ci wszystko, czego potrzebujesz do pracy mózgu. W codziennej diecie kładź nacisk na jedzenie świeżych owoców i warzyw, szczególnie dobre marchewki i buraki, winogrona i morele, nasiona i orzechy. Dobrze jest zjeść świeże warzywa, najlepiej szpinak. A ponieważ w sezonie nie jest wcale drogie, możesz przygotować je na zimę w zamrażarce. Daj pierwszeństwo tłuszczom roślinnym. Oliwa z oliwek jest lepsza niż olej słonecznikowy.

Oczywiście istnieją leki, które poprawiają pamięć. Ale tutaj musisz być bardzo ostrożny, ponieważ jakikolwiek lek nie jest jeszcze produktem naturalnym, ale chemia, która może powodować wiele problemów z boku.

Zjeść dobrze, nie ustępując rozpaczy, stresowi i depresji zniszczyć pamięć, patrzeć na świat szeroko, a nie tylko pamięć, ale całe twoje życie poprawi się.