101 Shares 3123 views

Świątynia Eliasza Proroka w Obydensky Lane: Historia i nowoczesność

Wśród starych kościołów w Moskwie kościół Ilya Obydenny cieszy się szczególnym szacunkiem i miłością wśród parafian. Od 16 wieku istniała, służąca jako wsparcie i wsparcie dla wierzących w różnych momentach ich życia. Duża liczba świątyń, do których świątynia jest bogata, wypełnia dom Boży specjalną energią świetlną, którą każda osoba, która tu przychodzi, czuje napływ siły fizycznej i umysłowej, spokoju i spokoju.

Pierwsze budynki

Świątynią Eliasza Proroka w Obydensky Lane jest specjalne miejsce. Ten zadziwiająco piękny budynek pasuje naturalnie do otaczającego krajobrazu, uszlachetniającego i estetycznego otoczenia. Saint Elie była poświęcona najwcześniejszym kościołom chrześcijańskim w Rosji, a nawet Kijowie. Z nim połączono także świątynię Obydenski, która jest jedną z organizacji parafialnych diecezji prawosławia w Moskwie.

Historia budynku jest niezwykła i interesująca. Przecież chodzi o najstarsze budynki starożytnej Moskwy. Pierwsza świątynia Eliasza Proroka w Obydensky Lane została zbudowana z drewna dosłownie w jednym dniu lub w starym rosyjsku "rutyna". W Rosji byli rzemieślnicy! Stało się to w okresie silnej suszy, a ludzie, którzy zawsze wierzyli w ukochanego patrona, oparli się teraz na jego pomocy. Budynek pochodzi z ok. 1592 r., A sam lokal zwany Skorodomna. Dawno, dawno temu, padał deszcz nad wodą i muszowie, korzystając z wygodnego promu i dostawcy materiałów, szybko postawili swoje domy, by przenieść domy do wygodniejszych części miasta. Świątynia Eliasza Proroka w Obydensky Lane nadała imiona ulicom prowadzącym do niego – Ilinskysom. Zmieniono teraźniejszość na później.

Ochrona Świętej Rosji

Kościół zakochał się nie tylko w mieszkańcach okolic. Z całej Moskwy ludzie przybyli tu na święta prawosławne. I w zwykłe dni nie była pusta. W dokumentach historycznych często wspomina się świątynię Eliasza Proroka na pasie Obydensky. Molebens odbywa się tutaj w wielu znaczących wydarzeniach związanych z wewnętrzną i zagraniczną działalnością rosyjskich władców.

Gdy doszło do długiego deszczu lub długiej suszy, święci z Kremla święci święci byli procesja, prowadzona przez cara ojca i kapłanów Kościoła rosyjskiego. Nie przypadkiem Obydenskiy lane, świątynia Eliasza Proroka, stały się miejscami, w których duchowieństwo wraz z milicją ludową prowadzone przez Minina i Pozharsky'ego, modliło się do Najwyższego i świętych o pomoc w sprawach wojskowych. Chodzi o epokę Czasu Kłopotów, polską interwencję i obronę Moskwy przed najeźdźcami. 24 sierpnia 1612 r., Po okręcie, nastąpiła decydująca bitwa, która zakończyła się zwycięstwem rosyjskich broni.

Drugie Narodziny

Na początku XVIII wieku wybudowano stary budynek kościoła. W jego miejsce zbudowano kamień. Obecna świątynia Eliasza Proroka w Moskwie zachowała w głębi starożytny wygląd architektoniczny. Fundusze na jego budowę dostarczyły Gabriel i Vasily Derevniny. Pamiętając o nich w kościele zamontowano marmurowe tablice. Kolejne prace budowlane trwały w następnym stuleciu. Budynek został odnowiony, uzupełniony o nowe kaplice. Od tamtego czasu służby są stale organizowane. W czasach trudnych dla Domu Bożego, kiedy władze chciały ją zamknąć, parafianie nie pozwolili. Na przykład w 1930 roku około 4 tys. Osób broniło kościoła.

Kapliczki świątyni

Główna kaplica kościoła poświęcona jest Eliaszowi Prorokowi. Dodatkowo – św. Piotra i Pawła, męczennicy Anny Prorocy i Szymon Goszczący. Jednym z najbardziej znaczących jej sanktuariów są przede wszystkim cudowna ikona Matki Bożej, która nazywa się "Niespodziewaną radością". Wizerunek Trójcy Świętej, przed którą modlili się narodowi bohaterzy Minin i Pozharsky, jest również niezwykle ważny dla chrześcijan. Listy takich sławnych ikon jak Kazan, Władimir i Fedorovskaya Matka Boża, Zbawiciel nie z ręki, oddają uzdrawiającą moc cierpieniom. Cząsteczki relikwii Sergiusza z Radonezh i Seraphim z Sarov również przyciągają pielgrzymów z całego kraju. Drzwi świątyni są otwarte dla wszystkich osób od 8 rano do 10 po południu.