92 Shares 8005 views

Niepewność jako jakość osobowości

Zjawisko "żydowskiej mumii" jest dobrze znane, co nie czyni duszy w swoim dziecku i inspiruje dziecko do pieluchy: "Izya, jesteś geniuszem!" Jeśli nauczyciel nie reaguje dobrze na swoje dziecko, mówi: "Izzy! Nie rozumieliśmy tutaj. Idę do innej szkoły. Rosjanie piją: "Iwan, jesteś głupcem". Podnoszą swoje dzieci jak kot z naskodivshego: "Nie wspinaj się, nie przerażaj, zabijesz, zabiję cię, bo jesteś tak gruby, bydło? Idź, baw się piłką!" A potem zastanawiali się, dlaczego jest tak wielu Żydów wśród naukowców, figur kultury, bankierów i szachistów. Tajemnica jest prosta: ludzie pewni siebie dorastają jako logiczny rezultat szacunku wychowania. Niebezpieczność rodzi się z błędów w wychowaniu.

Dziecko imituje reakcje niepewnych, bezbronnych rodziców na wydarzenia życiowe. Do sześciu lat jego umysł nie jest w stanie krytycznie przetwarzać informacji przychodzących. Bezpośrednie i pośrednie szkodliwe sugestie, przekonania, postawy psychologiczne, uprzedzenia, nieporozumienia i stereotypy myślenia rodziców, wypełnione wątpliwością, bezpośrednio wpadają w podświadomość dziecka. Z tego śmieciu niepewności powstaje dziwaczny bukiet – system jego pomysłów na życie. Bezpośrednie szkodliwe sugestie to takie wyrażenia jak "nie jesteś tego wart", "nie według kapelusza Senka", " nie dostaniesz", "nawet nie próbuj", "gdzie jesteś", "będziesz oszukać całe życie I przymocuj się do ściany. Pośrednie szkodliwe sugestie: " Niezależnie od twojej pracy, aby nie głodzić śmierci" ( sugestie sugestie: " nie znajdziesz godnej pracy", "umierasz z głodu"), " przynajmniej niektórzy, ale mąż" ( sugestie sugestie: "Jesteś brzydka", "nie znajdziesz dobrego męża" ) i innych podstępnych zwrotów w tym samym duchu. Innymi słowy, niepewność nie jest wrodzoną jakością. Niepewność jest wynikiem socjalizacji człowieka.

I tak ta niebezpieczna postać wchodzi do dorosłego świata. Ale nie może osiągnąć tego celu z powodu niewiary w sobie. Od dzieciństwa rozumiał, że wszystkie jego działania są skazane na niepowodzenie. Przedstawiając się jako mały człowiek, błąd, przewyższa ocenę świata zewnętrznego. Na przykład przed nim jest cel, aby wejść na uniwersytet. Nie wierząc w ich zdolności, z jednej strony i drżąc przed autorytetem uczelni, z drugiej – wpada w otchłań, w stupor. Zewnętrzne znaczenie dopuszczenia do uniwersytetu powoduje ucierpienie, a wewnętrzne znaczenie wypełnia brak wiary w swoje możliwości. Stają się niepewne. Cała energia przechodzi w lęki, lęki i strach. W przypadku egzaminów nie ma resztek energii.

Niepewność to zaufanie, rozłożone strachem i szacunkiem dla znaczenia świata zewnętrznego. Niepewność jest spowodowana dwoma głównymi przyczynami: wewnętrzna – strach i zewnętrzna – szacunek dla zewnętrznej, przecenionej oceny przedmiotów i zjawisk otaczającego świata ( znaczenie ). Niepewność jest przepełniona strachem. Na przykład człowiek boi się pływać (strach), myśląc, że nie odniesie sukcesu (niepewność). Lub inny przykład: osoba chce chodzić wieczorem, ale czuje się niepewnie z powodu chuligaństwa w okolicy. Dowiadywszy się, że ulice obszaru są patrolowane przez policję, strach zniknął i niepewność wraz z nim.

Każda osoba doświadcza niepewności i pewnego dyskomfortu, przebywając poza strefą ich kompetencji. Na przykład oligarch jest poważnie chory u swojego ukochanego psa. On jest "trzęsliwy z ufnością". Oczywiście, nie ma śladu pewności siebie. Był strach i niepewność. Wpadł w burzliwą strefę niepewności. A tu nazywa najlepszych lekarzy weterynarii. Lekarz weterynarii – niepewny w sprawach finansowych, ale prawdziwie zawodowym w swojej działalności. Okazuje się więc, że lekarz weterynarii w dziedzinie finansów jest niepewny co do oligarchu, a oligarch nie ma pewności co do dziedziny medycyny, gdzie lekarz weterynarii czuje się pewnie.

Niepewność jest zaufaniem z przeciwnym znakiem. Podobnie jak ufność, zależy to nie tylko od strachu, ale także od czynników zewnętrznych i okoliczności. Staramy się udowodnić sobie i światu własnym wartościom. To jest lwiący udział w naszej energii. Kiedy odrzuciasz chęć trzymania się i udowodnienia wszystkim, że jesteś tak dobry i ważny, ale po prostu bądź spokojny co do twojego znaczenia, inni niechcący poczują to. Twój poczucie własnej wartości i własne znaczenie zostaną porównane z oceną innych. Drugi szósty zmysł rozumie twoje znaczenie.

Niebezpieczna osoba, czyli osoba o niskim poczuciu własnej wartości, jak miecz Damoklesa, przywiązuje wagę do wszystkiego, co zewnętrzne. Sytuacja jest zaostrzona, jeśli także wiąże się poczucie winy. Od dzieciństwa niepewność rodzi poczucie winy i ciągnie go z sobą, jako re-skazanego na karę. Stąd poczucie niższości, niższości i niegodności. Z takim bagażem życie przebiega powoli, niepewnie i przeciętnie. Jednocześnie manipulatory latają w uczucie winy, jak muchy w kosza. Bawiąc się poczuciem winy zmuszają cię do wytłumaczenia i udowodnienia czegoś. Stracisz energię i rośnie twoja niepewność, i twierdzą, że na swój koszt. Usprawiedliw się przed innymi kategorycznie nie.

Powiedz sobie: "Mam prawo do bycia sobą: radować się i smucić, błądzić, popełniać" złe "działania z punktu widzenia innych, bronić się, jeśli się obrażam. Mam prawo do wyrażania swoich uczuć, ocen i opinii bez przepraszania lub przepraszania. Mam prawo do samodzielnego ustalania moich priorytetów i pozostania sobą, pomimo opinii innych. Powiedz nie bez poczucia winy.

Nikt nie ma prawa cię osądzać. Wyślij manipulatory do domu. Pamiętaj: twoje znaczenie wobec sądu nie jest . Tylko w ten sposób pozbędziesz się bolesnego poczucia winy. Innymi słowy, powstrzymując się od walki o własne znaczenie i odrzucenie pragnienia usprawiedliwienia, zadecydujesz o własnym wewnętrznym znaczeniu. To właśnie, i manifestuje się w dwóch hipostazach: niepokój o własnej wartości i poczuciu winy.

Nic nikomu nie jesteś winien, a nikomu nic nie wart. Kochasz twoją rodzinę. Uważaj na nią w przekonaniu. Przymus i perswazja to dwie duże różnice. Nie ma obowiązku ani przymusu w perswazji. Dla wszystkich, którzy wkraczają na twoje granice, powiedz: "Nie muszę być aniołem. Wszyscy ludzie nie są bezgrzeszni. Nie muszę usprawiedliwiać oczekiwań innych, zerwać żył i złożyć ofiarę Mojemu dla innych ".

Niezależnie od wewnętrznego, konieczne jest również odniesienie się do zewnętrznego znaczenia, przejawiającego się w niepewności i złożoności problemów. Powiedzenie "Zawsze tam jest lepiej, gdzie nie ma nas" tylko z tej serii. Nic nie przesadza z wagą przedmiotów otaczającego świata. To powoduje lęki i lęki. Na przykład chcesz zdobyć pracę, ale uważaj się za nie godną pożądanej pozycji – niepewność sama w sobie czuje. Walka o pozycję nie jest twoją metodą i stylem zachowania. Będziesz doświadczał, martwił się i stale przesuwał się w depresję. Te emocje zabiorą całą energię. Jeśli świadomie wyrzucisz halo o znaczeniu z pożądanego położenia i zdasz sobie sprawę, że nie jest to bogów, które spala garnki, bardziej prawdopodobne jest, że zajmiesz to miejsce. Okazuje się, że w celu osiągnięcia pełnej zgodności z tym stanowiskiem, trzeba było jedynie zmniejszyć znaczenie postu. Energia, która wcześniej bezlitośnie wydała na doświadczenie bezwartościowe, teraz idzie do dyskretnej prezentacji najlepszych pracodawców.

Nawet zwierzęta mogą być pochwycone przez przesadę znaczenia przedmiotów w świecie zewnętrznym. W telewizji opowiedzieli historię o rasowym ogierze, którego nie można było połączyć z klaczą. Szukał najpiękniejszej klaczy i za każdym razem ogier przeszedł przed nimi. Wtedy jakiś dok wszystko zrozumiał. Rozmazał piękną klaczę z błotem, a ogier przyciągnął ją energicznie. Rzecz to, że ogier był bojaźliwy przed pięknem, a gdy został zabłocony, brudne błoto, zdał sobie sprawę, że sam nie jest gorszy, a nawet lepiej. Mężczyźni czasami przypominają konie.

Często osoba niezabezpieczona poszukuje potwierdzenia swego znaczenia w świecie zewnętrznym poprzez zachowanie żarłoczne i aroganckie. W tym celu może upokarzać innych, zachowywać się agresywnie. Szyje i osoby wyolubione są niepewnymi ludźmi. Jakoś twierdzić, udowodnić swoją wartość, zaczynają wykazywać bezczelność i niegrzeczność.

Jeśli chodzi o niepewność: działając w niestabilnym środowisku i nie mając pełnych informacji na temat przyszłych wydarzeń, musimy w jakiś sposób zarządzać ryzykiem. To nie jest rzeczywistość tego co się dzieje, które niszczy nas, ale niepewność tej rzeczywistości. Nie można zarządzać niepewnością. Bierz zakres działalności lub finansów. Biznes jest ryzykiem. Jeśli nie ryzykujemy, to nic nie zarobimy. Kto nie ryzykuje, on, jak wiesz, nie pije szampana i nie siedzi w więzieniu. Konieczne jest spokojne traktowanie niepewności, jako nieuniknione. Wszyscy jesteśmy w tych samych warunkach na tym samym życiu łodzi. Najważniejszą rzeczą jest zmniejszenie znaczenia, a niepewność zniknie.