519 Shares 6938 views

Plac Trubnaya w Moskwie

Promienno-okrągła zasada układu starożytnych miast rosyjskich jest cechą budowy starożytnych miast Rosji i zwłaszcza Moskwy. Od centrum osady – murów Kremla – rozwijające się miasto wypełniało nowe, obronne mury. Było to warunek wstępny powstania wielu obszarów Moskwy, w tym Trubnaya.

Obszar rury: historia wystąpienia

Pod koniec XVI wieku, nad brzegiem rzeki Neglinka, pojawił się nowy obszar, ograniczony przez mur Białego Miasta, a następnie wzniesiony. Aby nie niszczyć rzeki, dla jej kanału w dolnej części ściany została zrobiona dziura, która w ludziach bardzo szybko zaczęła się nazywać po prostu rurą. W pobliżu wyjścia z "rury" znajdował się rynek rur, który sprzedawał drewno opałowe, deski, kłody, a nawet całe budynki z drewna – wszystko, co jest potrzebne do budowy.

Kiedy mur Białego Miasta został zburzony pod koniec XVIII wieku, odpady zaczęły wyładowywać do Neglinki, więc wkrótce rzeka zmieniła się w lokalny skład śmieci. Niehigieniczne warunki tego obszaru wymagały pilnej interwencji władz, a Katarzyna II nakazała krajobraz terenu, brzegi Neglinki w granicie i wzdłuż kanału, aby zainstalować fontanny. Projekt nie został wdrożony, koryto ukryto pod ziemią w zbiorniku. W niektórych miejscach powstały małe wolne powierzchnie dla budownictwa. Jednym z nich było miejsce, gdzie Trubnaya Square będzie planowane później: pomiędzy współczesnymi Tsvetnoy, Petrovsky i bulwarami Bożego Narodzenia.

Niebezpieczne życie Trubnaya

Interesujące jest to, że w XIX w. Plac miasta pełnił rolę dużego, nowoczesnego centrum komunikacyjnego: były to pierwsze szlaki konne, które przechodziły przez niego. Jednak trudno było wspiąć się po zboczu na plac Konka, konie mogły przeciągać niegabarytowy wagon tylko z startem. Kiedy tramwaj został zastąpiony tramwajem w 20 wieku, historia się nie zmieniła. W wypadkach często wypadających piesi zmarli, czasami zranieni i pasażerowie.

Kolejne dwa momenty historyczne, które wzbudziły jeszcze więcej życia Trubnaya, związane były z poruszaniem się tutaj po raz pierwszy w "ogrodzie kwiatowym" – rynku kwiatowym z Placu Czerwonym, a potem na rynku ptaków. I muszowie kupili ptaka nie tylko jako konsumpcję jako żywność, ale także humanitarne cele – uwolnione z wolą.

W ludności tej okolicy przez długi czas miało złą reputację. W historii jest znany jako "dzielnica czerwonych latarni". Otrzymała swoje imię w związku z tym, że zbójni żołnierze i kokoty zbierają się na niej.

Ponadto pojawiły się "Krym", "Piekło" i "Piekło".

"Krym" to kompleks trzech obiektów miejskich związanych z dzikim życiem mieszczan: tawerna, hotel i karczma.

"Piekło" – druga część kompleksu, dostępna tylko dla "dedykowanych". Składały się z małych pomieszczeń – "kowalskich" i dużych pomieszczeń – "pieprzonych młynów".

Była też część podziemna – tawerna "piekło", w której gromadziła się bardzo niebezpieczna publiczność. Tutaj grały karty za pieniądze i życie, pić napoje akceptowane wśród wyemigowanych i więźniów, a także zdecydowała sprawy, które nie były do zaakceptowania przez rząd.

To z Trubnaya Square wiążą się ważne wydarzenia w życiu politycznym miasta: starania o cara, a także masowa śmierć mieszkańców stolicy, którzy wzięli udział w pogrzebie Józefa Vissarionowicza Stalina.

Pomnik na Trubnaya

W 1994 roku na Placu Trubnaya w Moskwie otworzyła stele "Wdzięczną Rosję – żołnierzy prawa i porządku, którzy zmarli w służbie". To wydarzenie podsumowuje wszystkie powyższe. W końcu ten plac to krwawe miejsce w stolicy, gdzie zmarli nie tylko obywatele miasta, ale także funkcjonariusze organów ścigania, którzy starali się uporządkować rzeczy w najbardziej zbitych zakątkach Moskwy. Autorami stela są AV Kuzmin i AA Bichukov.

Pomnik jest wykonany w formie rzymskiej triumfalnej kolumny, której bagażnik jest odlany z brązu. Kolumna jest zamontowana na podstawionym podłożu granitowym, podstawa zdobiona jest płaskorzeźbami. Na jednym z nich jest przedstawiona Matka, żałując nad ciałem zmarłego syna.

Na kolumnie znajduje się postać św. Jerzego Zwycięskiego, który zabija węża włócznią. Symbolika rzeźby jest oczywista: George Zwycięski uosabia wojownika Prawa i Reguły, a węże są przestępcami, z którymi walczy i zawsze wygrywa. Należy zauważyć, że obraz różni się od kanonicznego – George'a Zwycięstwa nie jest przedstawiany jako jeździec, ale jako wojownik stojący deptając stopę wrogiego wroga.

Wysokość kolumny sięga 32,5 m, czyli 15,5 m poniżej słynnej kolumny Aleksandra w Petersburgu.

Co roku w pobliżu pomnika znajduje się zegar pomnika, w którym zbierają się robotnicy moskiewskiej policji i układają kwiaty – hołd zmarłym obrońcom prawa i porządku.

Interesujące miejsca w Trubnaya Square

W rogu Trubnaya Square i ulicy Neglinnaya znajduje się zabytkowy budynek, w którym znajduje się Szkoła Współczesnego Play. Wcześniej na miejscu tego budynku znajdowała się stajnia tytoniu, aw XIX w. Projekt D. Chichagova został zbudowany, zaprojektowany dla modnej francuskiej restauracji "Hermitage", w której zebrała się cała arystokratyczna elita Moskwy. To tutaj słynny szef kuchni wynalazca Lucien Olivier lśnił jego sztuką.

Ta restauracja związana jest z nazwiskiem Anton Pavlovich Czechow, który podpisał umowę ze znanym wydawnictwem książek Suvorin, aby wydrukować kompletną kolekcję dzieł.

Ale dom na rogu z dużym pasem Golovina ma historyczne imię "Dom z caryatami". Mieści się w jednej z najbardziej popularnych domów w arystokratycznej Moskwie.

W pobliżu, na bulwarze Tsvetnoy, jest słynny cyrk Yuri Nikulin.

Jak dotrzeć na plac Trubnaya? Najbardziej dogodnym sposobem na podróż jest Moskwa metro: na dworzec "Trubnaya Square" lub "Tsvetnoy Boulevard".

Aby nie mylić niczego, sugerujemy, aby spojrzeć z wyprzedzeniem na zdjęcie Placu Pipe.

Ciesz się z podróży i niezapomnianych wrażeń!

Jeziora Austrii: zdjęcie i opis
242 shares 4591 views
842 shares 8758 views
526 shares 5581 views