857 Shares 6088 views

Arcybiskup – jest ważnym Kościół San

Zdecydowana większość ludzi mieszkających w naszym kraju, są prawosławni. Wielu słyszało, jakie są święcenia: Bishop, Metropolita. Jednak niewiele osób wie, co naprawdę znaczy, skąd i jakie obowiązki te wszystkie osoby w hierarchii kościelnej. Arcybiskup – kto to jest? Co to jest godność?

Pochodzenie słowa

Arcybiskup – zamawia biskupa. Słowo greckie pochodzenie i składa się z kilku słów: άρχή – «główny», επί – «na», σκοπος – «dozorca„. Jeśli umieścisz razem i tłumaczone dosłownie oznacza „szef komandosów”. Jednakże słowo „biskup” pochodzi z całego słowa επίσκοπος znaczy „nadzorca”. Arcybiskup – tak zwany „rząd” stopień biskupa, po rangi – Metropolitan bezpośrednio.

Historia powstania tego terminu

Kiedy cesarz Konstantyn reorganizacja administracyjna Cesarstwa Rzymskiego, który został podzielony na cztery prefektury już przeprowadzonych Wielkiego. Każda z nich składała się z tzw diecezjach, które już składały się z kolei z prowincji. Urządzenie Cywilnego całkowicie pokrywają się z kościoła. Choć arcybiskup – jest to główny biskup ditseza, jak go nazywano Egzarcha (w języku łacińskim – wikariusz). Ten ranking stał w hierarchii po patriarcha – szef prefektury, ale wyższy niż Metropolitan. Ale w cesarstwie wschodnim we wczesnym okresie bizantyjskim, początkowo w Patriarchatu Konstantynopola, słowo nabył drugi sens abp. Słowo to zaczęto nazywać biskupów, których obszar znajduje się na terenie archidiecezji powiatu, ale zostały usunięte z bezpośredniej władzy metropolity i przeniesione do podporządkowania patriarchy. Arcybiskup zaczął zajmować miejsce w dyptyku jest niższa niż Metropolitan. W końcu to była różnica pomiędzy rzeczywistą randze biskupa, a nie wiąże się z jakimikolwiek szczególnymi uprawnieniami autorytatywnych niż tylko biskupów.

Rosyjski Kościół Prawosławny

W prawosławiu istnieje wiele wybitnych duchowe, takie jak abp Łukasza, który z powodu swojej wiary stał się ofiarą represji stalinowskich. Drugi Prymas Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej – Metropolitan Leonty, który był częścią Patriarchatu Konstantynopola, często nazywany również arcybiskup. Później jednak absolutnie wszystkie naczelne nazywano w Rosji już metropolitów. W Rosji, arcybiskupa – tytuł, który był tylko honorowy i był w jakikolwiek sposób powiązany z żadnym dodatkowym statusu obowiązków administracyjnych biskupa i uprawnień. Począwszy od XII wieku, słowo zaczął być nazywany władców Nowogrodzie. Następnie, zgodnie z tytułem, o którym mowa biskupów i innych działach: krutitskoy, Kazan, Rostowie i innych. Abp Luke otrzymał także godność ich wyjątkowej służbie Kościoła w trudnych czasach.

W dzisiejszym świecie

W dzisiejszych czasach arcybiskup – jest głową Kościoła Autokefalicznego. Wraz z patriarchów, więc termin nazywa naczelne Konstantynopola (arcybiskup Nowego Rzymu – Konstantynopola), arcybiskupa Tbilisi i gruziński Mtsehitsky (Church), arcybiskupa Peć (Serbski Kościół Prawosławny) i Bukareszcie (Kościół rumuński). W ten sam sposób, i nazywa naczelnych autonomicznych Kościołów – Finlandia i Synaj, a także pół-autonomiczny kreteńskiej Kościół. Zgodnie z siedzibą w Rosji tradycji rangi arcybiskupa jest honorowym wyróżnieniem i jest niższa niż tytuł metropolity. Podobnie jest w przypadku, w Jerozolimie iw Kościele Gruzji. Arcybiskup autonomiczne i Autokefalicznego kościoły mogą nosić tytuł jako kolejny stopień Metropolitan, że jest wtórny. Bułgarski Kościół Aleksandrii i ranga nieistniejące.