120 Shares 8216 views

Dlaczego nie pokazać film na komputerze i Internecie?

W tym artykule opisano, dlaczego nie pokazać film na komputerze, przyczyny i możliwe rozwiązania problemu.

początek

Dawno, dawno temu jedynym sposobem, aby przyłączyć się do kultury kina były filmy. Później przyszedł telewizory domu, magnetowidów i odtwarzaczy CD. Ale w naszych czasach nadal głównym sposobem oglądania filmów lub transmisje większość ludzi jest komputer. Przyczynił się do niego i szerokiego rozwoju Internetu. Jednak czasami występuje błąd, w którym filmy nie mogą być odtwarzane. Więc dlaczego nie pokazać film na komputerze lub w Internecie? W ten będziemy rozumieć.

przyczyny oprogramowania

Pierwszym i najczęstszym powodem – brak niezbędnych sterowników do karty graficznej lub urządzenia dźwiękowego. Najczęściej ma to miejsce po ponownej instalacji systemu operacyjnego lub jakiekolwiek usterki. W tym przypadku obraz sam z monitora może być normalne, ale z odtwarzaniem filmów karta wideo nie może sobie poradzić.

Można rozwiązać ten problem na dwa sposoby:

  1. Przejdź na stronę producenta urządzenia i spojrzeć na prawo kierowca tam.
  2. Skorzystać z pomocy specjalnego programu do automatycznego wyszukiwania sterowników i aktualizacji.

Ale zdarza się, że karta graficzna jest przestarzała i nie ma sterowników do niego. W tym przypadku, na stronie producenta po prostu trzeba znaleźć punkt archiwum z oprogramowaniem dla urządzeń zaniechana. Ale dlaczego nie pokazuje film jeszcze raz?

Drugi powód jest związany z oprogramowaniem – jest to gracz przestarzałe kodeki lub nawet ich brak. Aby rozwiązać trzeba pobrać najnowszą wersję odtwarzacza lub kodeków, np Klite Codec Pack. Mają wystarczająco dla prawie wszystkich formatów wideo.

Zazwyczaj powyższe działania wystarczą, aby rozwiązać pytanie, dlaczego nie pokazuje film. Jednak, czy i kiedy te działania rozwiązać ten problem, to jest prawdopodobne, że cały powód dla jakiegokolwiek błędu systemu operacyjnego wewnętrznego. Alternatywnie, można spróbować zrobić przywrócenie stanu poprzedniego, bądź w ostateczności, aby go ponownie zainstalować w ogóle.

Ponadto, problem może być pokryty w pliku bitów. Na przykład, podczas pobierania i przesyłania danych z dysku optycznego, na twardym dysku, ta ostatnia została uszkodzona. W tym przypadku trzeba uruchomić coś innego do testowania wydajności systemu jako całości.

Jeśli po tych wszystkich działań nie pokazuje film, co robić? Warto wspomnieć o wykonywaniu „żelaza”. Chodzi o to, że stare komputery lub też „bałagan” i inne wirusy mogą być bardzo powolny, kiedy grasz, bo film po prostu nie może być powielana ponieważ procesor jest w pełni załadowany.

Nie pokazuje wideo w Internecie: co robić?

W przypadku sieci World Wide Web bardziej skomplikowana. coraz dużej liczby ludzi każdego roku i nieograniczony dostęp do szybkiego internetu. W konsekwencji zwiększa jakość obrazu. To nie jest problem, aby obejrzeć film online w rozdzielczości Full HD. Ale taki dostęp nie jest w ogóle. Chociaż USB-modemy i zapewnić przyzwoitą prędkość, to nadal może nie wystarczyć, aby odtworzyć film w sieci. Jeśli jednak w tempie, że wszystko jest w porządku, trzeba dokładnie sprawdzić połączenia lub zrestartować router. Jednakże, istnieje wiele sytuacji, w których nie pokazują filmy w Internecie.

Najpierw trzeba sprawdzić, czy zainstalowane żądane wtyczki do przeglądarek. Zazwyczaj, jeśli nie, ekran odtwarzania filmu lub transmisji raportu to. W tym przypadku, muszą zaktualizować, odwiedź oficjalną stronę internetową. Dla prawie wszystkich użytkowników systemu operacyjnego jest Adobe Flash Player.

Jeśli problem będzie się powtarzał, warto spróbować zagrać coś w innej przeglądarce, wskutek błędów systemowych mogą pojawić się problemy związane z pobieraniem zawartości multimedialnej. Albo robi się możliwość odtwarzania wideo.

W przypadku szczególnych przypadkach można także sytuację, w której przeglądarka włączona ad blocker, a ze względu na niezdolność do pokazania wideoklip przed głównym wideo nie działa.

wykorzystanie procesora

Każdego roku technologie komputerowe rozwijać, ale nie każdy ma możliwość aktualizacji czasu „Iron”. Oprogramowanie i te same przeglądarek wymaga przynajmniej trochę, ale więcej zasobów sprzętowych do pracy.

Wideo nie mogą być odtwarzane nawet gdy procesor nie jest wystarczająco mocy dla zawartości transkodowania.

ograniczenia

W szczególnych przypadkach mogą być przypisane do sytuacji, w której film nie działa w określonym miejscu, na przykład Yuotube. Problemem może być to, że dostęp do niego jest ograniczony w ogóle.

Zdarza się to najczęściej w miejscu pracy, gdzie administratorzy systemu na polecenie swoich przełożonych, aby zablokować możliwość normalnego funkcjonowania wielu miejsc rozrywki.

Zbadaliśmy najczęstszych przyczyn tego błędu.