286 Shares 2385 views

Wymiana uszczelki głowicy VAZ-2112 (16 zawory) własnymi rękami

Silnik do niezawodnego i dobrze skoordynowanej pracy jest potrzebna nie tylko smar ale także dobre chłodzenie. W związku z tym, istnieją oddzielne kanały w bloku i głowicy. Niektóre z nich są przeznaczone do obiegu oleju, ten ostatni – z zamarzaniu. Między sobą, że nie przecinają się. Aby zapobiec mieszaniu się dwóch płynów stosowanych w każdej uszczelki silnika. lokalizacje bloku silnika w związku z głowy muszą być szczelne. Jeśli nie, to silnik będzie również niepowodzeniem. Dziś będziemy rozmawiać o tym, jak wymiana self-made of uszczelka głowicy VAZ-2112 (16 zaworów). Zobacz również inne objawy tego zjawiska.

Przyczyny usterek

Istnieje kilka powodów, dla których samochód potrzebuje wymiana uszczelki głowicy. VAZ-2112 (16 zaworów) przestanie działać prawidłowo ze względu na naturalne Klocki cierne. Zasadą jest, że dzieje się z 200 tysięcy kilometrów. Jeśli element został nieprawidłowo zainstalowany (niezgodność z momentem obrotowym), wymiana życiu może pojawić się znacznie wcześniej. Innym powodem – odkształcenie i wygięcie elementu uszczelniającego. Prowadzi to do podziału, przy czym powierzchnia chłodziwa spada.

Innym jednym z powodów, dlaczego trzeba wymienić uszczelkę, to do przegrzania silnika. Dlatego zawsze musimy monitorować stan układu chłodzenia i zmienić przeciw zamarzaniu w czasie. Eksperci zalecają wymianę co 50 tys, lub raz na 2 lata. Przeciw zamarzaniu limit ten wynosi 4 lata.

objawy

Jak ustalić podział klocków? Aby dowiedzieć się, problem może być kilka objawów. Pierwszym objawem – charakterystyczny kolor spalin. Zauważysz, jak z rury wydechowej trafi do par. W miejscach, gdzie jednostka jest połączona z głowicą będzie widoczne ślady środka przeciw zamarzaniu (ale nie zawsze). Sprawdzić poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym. Nie powinno iść i zawierać plamy ropy. Jeśli zamarzaniu dostaje się do układu smarowania, ten ostatni zaczyna się pienić. Zauważysz, jak na bagnecie i korku wlewu powstaje charakterystyczny emulsyjną – majonez. Zjawisko to wygląda jak na zdjęciu poniżej. Jeśli widzisz, co najmniej jeden z powyższych objawów, oznacza to, że Twój samochód potrzebuje wymiana uszczelki głowicy. VAZ-2112 (16 zaworów) ma prawie taką samą strukturę jak silnik SOHC, z wyjątkiem wielkości głowy i liczby zaworów wlotowych i wylotowych. Cóż, zobaczmy, jak ta operacja jest przeprowadzana.

instrumenty

Wymiana uszczelki głowicy VAZ-2112 (16 zawory) był udany i szybko, trzeba przygotować następujący zestaw narzędzi:

  • Klucz dynamometryczny.
  • Zestaw gniazd i przełączników.
  • Zbiornik cieczy chłodzącej (objętość nie mniejszej niż 7 litrów).
  • Czyste szmaty i zmywaczy.
  • Nowe uszczelki i uszczelniacze dla niej.

wymiana

Tak, otworzyć maskę i wyodrębnić ujemny zacisk akumulatora. Następnie trzeba spuścić płyn przeciw zamarzaniu z systemu. Wyłączyć zawór na pokrywie chłodnicy i zbiornika wyrównawczego (nie wewnątrz w próżni). Ponadto należy odkręcić śruby kolektora wydechowego. Teraz usunąć załączniki. Najpierw wyodrębnić przewodów wysokiego napięcia wyłączania wióry z czujnikami temperatury oraz czujnik ciśnienia oleju. Ponadto, wyjąć rurę z „vakuumnika”. Odłączyć czujnik dystrybutor. Wyodrębnić akcesoriów mieszkaniowych. Następnie chcesz odkręcić śrubę koła pasowego napinacza. Następnie usunąć pasek rozrządu i sam napinacz. Następnie trzeba naprawić koło pasowe wałka rozrządu, tak że nie obraca się. Element jest usuwany za pomocą co najmniej dwóch minus śrubokręta. Odwirowuje nakrętki mocujące tylną rozrządu i usunięto sam element z tworzywa sztucznego. Śrubokręt krzyżakowy osłabienia obejmy, które go do głowicy wlotu rur cylindra. Z pomocą sześciokąta odkręcić śruby samej głowie. Ważnym punktem – śruby i podkładki są usuwane. Uszczelka głowicy usuwa się ze sobą.

Na co zwrócić uwagę?

Uwaga stan śrub. Jeśli są one dłuższe niż 135 milimetrów, są one już nie nadaje się do użytku. Przed zainstalowaniem nowego procesu powinny być obficie gwint w oleju silnikowym. Sprawdzić, czy blok powierzchnię styku z głową. Powinna ona być gładka, gładka, bez zadziorów i innych defektów. Należy również sprawdzić jej zginanie (poziom budynku poziom wykorzystania). Być może po szczęki hamulcowe przegrzania silnika. W tym przypadku głowicy bloku odkształceniu. Jak to naprawić? Aby rozwiązać ten problem może być szlifowanie. Ale należy pamiętać, że liczba głowic szlifierskich jest ograniczona. Może udać tochilas już przed wami. Podczas instalowania uszczelkę na zdeformowaną głową może wyciekać olej i płyn chłodzący.

instalacja

Podczas instalacji należy starannie przygotować powierzchnię bloku i głowicy cylindra. Oczyszcza się go ze starego szczeliwa i usuwania zadziorów. Nie może być olej w miejscach styków. Nie powinno być tylko czerwony uszczelniacz. W związku z tym dokładnie odtłuszczone powierzchnię alkoholu lub benzyny. Użyj czystą szmatką stos. Następny szef może zainstalować i dokręcić śruby. Ważne jest, aby obserwować moment siły.

moment dokręcania

Śruby skręcać na „centrum wokół krawędzi”. Dokręcanie prowadzi się w czterech etapach. W pierwszym momentem dokręcania 20 Nm. Na drugim – siły 70 do 85 Nm. Następnie trzeba dokręcić każdą śrubę do 90 stopni. W końcowej, czwarty etap ponownie przewijane śrub 90 stopni. Zaostrzenie odbywa się za pomocą klucza dynamometrycznego. Dokręcić śruby „na oko” nie jest konieczne. Jeśli źle zaostrzenie może ponownie test lub klocki wypalenia.

Montowania nasadki w odwrotnej kolejności. Ważne jest, aby przewinąć wału korbowego i wałka rozrządu, zanim zostanie zainstalowany pas. Koło wałka zamontowany tak, że wystająca część piasty obraca się z silnikiem. Sprawdzić naprężenie taśmy i montaż pozostałych składników. Na tym etapie wymiana uszczelki głowicy cylindrów VAZ-2112 (16 zawory) został pomyślnie zakończony. Pozostaje tylko wlać płyn przeciw zamarzaniu i uruchomić silnik.

wniosek

Więc zorientowali się, jak wytwarzać uszczelki głowicy wymiana VAZ-2112 (16 zawory) własnymi rękami. Jak widać, jest to możliwe do przeprowadzenia procedury niezależnie.