299 Shares 7527 views

Panele jesień własnymi rękami. Jak zrobić panel?

Nadzwyczajne wygląd i jasne jesień paneli. Z ich rąk , można tworzyć martwe natury, pejzaże, abstrakcje konwencjonalnej robótek lub materiałów naturalnych. Panele mogą być tworzone z dziećmi. Można go urządzić dom, to jest wielkim darem lub AIDS. Zastanówmy się, jak zrobić różne rodzaje paneli jesieni.

Tworzymy z dziećmi

Dzieci pokochają panele na jesieni motywu, jak wiele sposobów, aby wyrazić swoje pomysły.

 • Draw liści. Zwykli liście z różnych drzew do dekoracji zielony, czerwony, żółty, pomarańczowy kolor. Starannie zamalowane z tyłu żyłach, przewracać na kartce, przyciska rękę. Okazuje jesienny las.
 • Aplikacja tkaniny. Tkanka wycięto z różnych kwiatów owale, koła kształt korony drzew. Wklejony na tekturze. Farba lub znacznik wyciągnąć gałąź z pnia. Uzyskane panele jesienią (zdjęcia № 1). Diy tkaniny przy użyciu materiałów nesypuchie.
 • Dane z liści. Doskonałe opracowanie zwierząt fantazji liści. Wystarczy zebrać wiele liści, w zależności od tego, co zwierzę może zrobić. Na przykład, białko otrzymuje się z arkusza dębowej (ogon), +3 góry liści popiołu (przednich łapach i nosa), 4-liści brzozy lub wapna (tułowia, głowy, nóg), 2 małe płatki zastawki wiązu (uszach). Kształt wyciąć nożyczkami jeśli to konieczne i wyciągnąć kolory oczu.

Rodzaje kreatywności dzieci

Nadal uważa, z których możemy tworzyć panele spaść rękami.

 • Papierkowa robota. Kolor, faliste, krepa, aksamit, metalizowany papier (i jego inne warianty) pozwala na tworzenie jesiennej lasy, liście, zwierzęta w innej płaszczyźnie. Na przykład, dzieci są wycięte z pni tektury i papieru – korony. Trzymać się podłoża wykonane z przędzy owoców lub serwetek (w inżynierii Rampling) i umieścić w pudełku. Jak zrobić panel ze starszymi dziećmi? Z pomocą wzorów wyciąć kolorowych liści różnych drzew, Draw żyły, dodać odcienie kolorów. Kiście jarzębiny dokonać drutu i dużych kulek. Teraz umieść wszystkie elementy na kartonie w formie wieńca i kleju za pomocą kleju.
 • Quilling. Za pomocą różnych przedmiotów, można stworzyć ciekawe kompozycje. Szczególnie popularne oddziałów z kiści Rowan. W tym przypadku, jagody są w szczelne rolki, liście – z „oczu” i „liści” Branża – pasków kvillingovoy papieru. Objętość jest tworzony przez zmieszanie elementy.

Rozwijanie paneli jesień własnymi rękami

Szczególnie nietypowe panele rozwojowych. Z wyglądu może to być bardzo zróżnicowane – w zależności od zadania (poszerzania swoich horyzontów, wzbogacają wiedzę na temat drzew, sezon, kolor, rachunek szkolenia, rozwój umiejętności motorycznych z rąk, wyobraźni, logika). Rozważmy przykład panelu na magnesach.

 • Zbierać gałęzie różnej długości i grubości podstawy drzewa, które zostaną utworzone. Trzymać plamę płaszcz i lakierów. W niektórych miejscach przykleić magnes lub taśmy magnetycznej.
 • Ciętych liści różnych drzew, malować je. Na szablonie można podjąć regularne liści. Przekształcić je na papierze, wyciąć, z tyłu magnes patyku.
 • Zebrać materiał naturalny (stożki, żołędzi, jagód, nasion). Owoce mogą być zszywane lub związany. Również dołączyć magnes.
 • W razie potrzeby podjąć dodatkowe szczegóły głośności (grzyby, kwiaty, trawa, zwierzęta, ptaki, etc.).

Teraz dziecko na samej płycie magnetycznej można zaprojektować swoje drzewo lub lesie, aby umieścić swoje sezony. Tej jesieni panel z rąk nie jest znudzony dzieci, to może zostać uzupełnione.

Panele z darów jesieni

Teraz w sklepach można znaleźć wiele piany, plastikowe, drewniane odpowiednikami warzyw, owoców, jagód, trawy, szyszek, nasion; słoma, Berestove kartonowe kosze, talerze, naczynia. Elementy łączące tworzyć panele, obraz wieniec.

Aby panele na półmisku, podejmują:

 • Płyta z wikliny;
 • stożki lub skorupy pistacje;
 • pestki dyni;
 • orzeszki ziemne, leszczynę;
 • analogi Dynia, cebula, pigwy, gruszki, jabłka;
 • Rury luffa.

Spójrzmy teraz, jak zrobić panele:

 • przyklejają się do naczyń dużych części, dzieląc ją na „warzywa” i „owoc” połowę;
 • na górze dyni, podłącz przewód z luffy;
 • umieszczenie stożki (lub ich powłoki pistacjowy);
 • na skraju miejsce nakrętki i pestkami dyni;
 • Farba produkt płaszcz.

Takie panele są wykonane z papier mache, ciasta, gliny i naczynia rur splot gazet, kolor barwnika, lakieru. Warto też zwrócić uwagę na wagę produktu. Dla ciężkich elementów, trochę drewna, jeśli centrala powiesić na ścianie.

Gotowanie liści do pracy

Autumn Leaves się tak wieloaspektowy i bogate odcienie koloru, panel lub wieniec z liści sama wygląda jasne i harmonijne. Ale trzeba, aby utrzymać je w stanie nienaruszonym. Istnieje kilka sposobów.

 • Zbierać liście. Umieścić je pomiędzy arkuszami książki i wysuszyć. Jeden, który nie znajduje się więcej niż 4-6 arkuszy. Po zakończeniu tego procesu są przechowywane zapach, ale kolor blaknie, a arkusz staje się krucha.
 • Położyć arkusze pomiędzy arkuszami białego papieru objętych kartonu i osuszyć je z gorącym żelazem. W tym przypadku, liście są suszone szybko, praktycznie zachowują swój kolor, ale wydzielają zapach wilgotnych liści.
 • Weź zwykłą świecę, umieścić w misce, stopić na małym ogniu. Najważniejsze jest to, że wosk nie gotować, inaczej liście tracą kolor. Najszybciej jak wosk topi się, zanurzyć w niej arkusz po obu stronach, dzięki czemu nadwyżki do kanalizacji, włożyć gazetę. Liście te są twarde, nadaje się do masowych panele, wieńce i rzemiosła. Więc to jest możliwe do przetworzenia i jarzębina.
 • Wymieszać gliceryny-woda (1: 2), pozostawia moczone przez kilka dni lub miesięcy (przed utworzeniem polysk).

Panele wykonane z liści jesienią

Aby uczcić upadek, można zrobić wieniec z liści. Wycięte z tektury dużego pierścienia. Owinąć sznurkiem, sznurka, przędzy, aby utworzyć wolumin. W tym celu możliwe jest do przedniej części pierścienia lub klejone Sintepon pogniecione gazety. Z tyłu bezpośrednio dokonywania załącznik. Wklej na górze liści w warstwach.

Liście parafiny może stanąć w koszu do dekoracji. Z nich zrobić girlandę, powiesić zasłony na ścianie lub jako element wystroju wnętrz. Wraz z kiście jarzębiny wosku może zrobić bukiet w koszu. Aby to zrobić, należy najpierw złożyć kosz, dołączyć go do papieru (plastikowy kubek przycięte i paski papieru pleciony). Następnie na wierzchu kleite liści i jagód.

Z małymi dziećmi liście mogą być zablokowane w sposób chaotyczny, koncentrując się na różnych odcieniach. Starsze dzieci mogą tworzyć historię. Na przykład, kąt arkusza wklejony liści, gałązek tworzenia obrazu. W środku (w pobliżu liści) umieścić w sieci. Jest możliwe, aby zbudować z przędzy, rosa – paciorki. W centrum – rośliny pająka (z masy papierowej, kontroli lub pom-pom z nogami drutu). Okazuje się interesujące panele z jesiennych liści i dostępnych materiałów.

Mixed media

Nawiasem mówiąc, połączenie różnych materiałów tworzy niezwykły kompozycję. Na przykład, jeśli używasz dekoracyjne drewniane Blanks instrumenty muzyczne jako podstawa do wklejenia na swoje szyszki, orzechy i żołędzie wzdłuż konturu, dekoracji z kwiatów lub owoców jagodowych i miejsce na płycie gramofonowej, wklejone notatki, można uzyskać niezwykły mural.

Również czerpie panele oko z organzy i liści. Oznacza to, że na kartonowym rozporządzania organzy, że kolor zlewa się z liści. Tworzą chaotyczne fałdy i pasty. Następnie wklej liści glicerol. Efekt jest pływających liści na wietrze.

Aby panel „Shop” widok, można drukować na papierze fotograficznym, kolor kęsa. Na przykład zdjęcie NMP w spadku, i przy użyciu naturalnych materiałów, aby utworzyć wolumin (sukienkę i wieniec z liści, koraliki i kolczyki z jagód). Szwaczka tworząc niezwykłe rzemiosła z dowolnego materiału, nawet twist liści róży, tworząc topiary, obraz głośności, drzewa, połączony z jesieni decoupage prezentów.

krótkie podsumowanie

Na temat jesieni, można tworzyć różne rzemiosła, a nawet panele z drewna. Skład wyglądał bogate, pre-zaopatrzony nasion roślin, liście, szyszki, żołędzie, gałązki, jagody. Należy je przechowywać w parafinie lub gliceryny i wykorzystać w swojej pracy.