383 Shares 4990 views

Ushinsky: biografia wielkiego nauczyciela

Konstantin Dmitriewicz Ushinsky urodził się w mieście Tula. Pochodzący ze szlachty, ale do jedenastu lat szkolenie odbyło się w domu. Potem został zapisany w trzeciej gimnazjum. W tysiąc osiemset czterdziestym roku ubiega się o przyjęcie na wydział prawny Uniwersytetu Moskiewskiego. W ten sposób rozpoczęła się niezwykła i ciekawe życie nauczyciela. Ushinsky, którego biografia zostaną omówione bardziej szczegółowo, poświęcił cały swój los nauczania, biorąc pod uwagę to najważniejsze ze wszystkich.

Dojrzałe roku. Jarosław

Sześć lat później, po treningu na Uniwersytecie Ushinsky ofertę sprzedaży
profesor ekonomii i finansów w Jarosławiu Demidov Liceum. Jego zabawne zajęcia przyniosły mu pełne zaufanie i podziw nawet od większości studentów. Pewien czas w swojej karierze nauczycielskiej, dał promocji wiedzy naturalnego i historycznego, używając do tego celu stanowisko redaktor lokalnej gazety, zajmowanej przez niego kilka miesięcy do osiemnastu czterdziestego ósmego roku. Ale pytanie działalności pedagogicznej i jako redaktor nie był ograniczony Ushinsky, bo jego życiorys jest pełen różnych wydarzeń. Zaangażowanych w nauczanie, Ushinsky mogłoby doprowadzić do perfekcji, uzyskanych w trakcie doświadczenia szkoleniowego i wiedzy. W ten sposób w stanie poprawić wiele metod nauczania stosowanych poprzednio. Ale to kończy się okres Yaroslavl w życiu Konstantyna Ushinsky, którego biografia jest wzbogacony o wrogości i niezrozumienia ze strony władz i miłości ludu. Wkrótce był podejrzewany o sympatyzowanie z rewolucyjnych poglądów i zwolniony z pracy.

Petersburg

Ushinsky przeniósł się do Petersburga. I to właśnie w tym mieście się nowy okres,
kiedy Ushinsky, którego biografia jest pełna nowych wydarzeń i wrażeń, będzie zmuszony do opuszczenia swojej ojczyzny z powodu następujących zdarzeń. W Petersburgu, był zaangażowany w pisanie użytecznych artykułów z dziedziny pedagogiki i edukacji dla różnych magazynów i został nauczania literatury i geografii w Gatchina Orphan Instytutu. Ponadto należy sprawdzić, Instytut Smolny. Ale nowe miejsce nie było ludzi, którzy byli niezadowoleni z postępowymi ideami nauczyciela. Został ponownie odwołany, zmuszając Konstantin Dmitriewicz zrobić działalność literacką i pedagogiczną, którą poświęcił ostatnie lata życia. Niezwłocznie po ustaniu zatrudnienia nauczyciel zdecyduje się wyjechać za granicę i idzie na długi, trwał ponad pięć lat, podróż do Europy. Tam studiował edukację, starając się dowiedzieć z ich urządzeń, które mogą być przydatne i mają zastosowanie do podobnych instytucji w Rosji. Zatem KD Ushinsky, którego biografia była dość zróżnicowana, został zmuszony do przeniesienia swoich książek fachowej, ponieważ nie mógł poświęcić się swoim ulubionym zajęciu – pedagogiki, z powodu przeszkód tworzonych przez władze. Główną trudnością w zajęciach dydaktycznych Ushinsky była książka na pedagogice – „Człowiek jako przedmiot edukacji, doświadczenia, wykształcenia antropologii”, w którym starał się uogólnić i przenieść zdobytą wiedzę następnym pokoleniom. Ta praca jest zakończona Ushinsky życie.

śmierć

Ushinsky zmarł dwudziestego drugiego grudnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego roku. Tak umiera Konstantin Ushinsky, którego biografia jest długi czas pozostanie wzorem setek nauczycieli na całym świecie.