203 Shares 6823 views

Ciekawe muzea w Odessie

Odessa Muzeum, które dodaje się do listy co roku – jeden z powodów, aby dojść do tego wspaniałego miasta. Są tu około 40 nudzić leżąc na gorącym piasku i chciał zróżnicować wypoczynek? Następnie nadszedł czas, aby odwiedzić muzea Odessy, ponieważ będą musieli na każdy gust i koloru.

Dla początkujących przemytników

Znajduje się on w samym sercu miasta, na ulicy Katarzyny, 6. Po wizycie w Muzeum przemytu można znaleźć na dziesiątki sposobów nielegalnego przewozu towarów przez granicę. Na półkach są montowane ponad 150 skonfiskowanych przedmiotów i ilustracje sposobów są przemycane. Gdzie tylko nie ukrywać narkotyków: w proszku do prania oraz w zabawkach dla dzieci oraz szpulkę nici. Uderzające RTG przewodu pokarmowego opóźniony jedną osobę, która połknęła 72 worków kokainy. Będąc w trasie, można usłyszeć jak z Niemiec do Francji powietrze transportowane, jak dla mumii w urzędzie celnym pochłonęła zarówno suszone ryby, oraz podziemny tunel między Ukrainą i Słowacją jest 700 metrów długości, przynosi roczny $ 50 mln nielegalne dochody. Instalacja i powiedzieć, jak te oszustwa zostały wykonane w Odessie, ponieważ wszystkie zakazanych towarów spadły z powodu wolnego systemu portu w mieście po drugiej stronie morza i katakumb.

Dla ciekawskich dzieci i ich rodziców

Interesujące muzeum nauki (Shevchenko Avenue, 4) – to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi w wieku licealnym. Tutaj wyraźnie pokazuje różne prawa fizyki w akcji. Na przykład, możliwe jest, aby zrozumieć, w jaki sposób dzieci postrzegają świat jako istnieją tornada i tsunami, które takie lewitacja. Perpetuum mobile, kamera termowizyjna, ehofon, kamera otworkowa, harfa laserowa, przezroczysty fortepian, wiele złudzeń optycznych, w tym pokoju trapezowej – to tylko kilka z kilkudziesięciu unikatowych eksponatów. Tutaj jest to możliwe do zmierzenia objętości głosie w decybelach, aby być w pokoju z wiązek laserowych, aby znaleźć wyjście z labiryntu lustro, rozwiązać zagadkę. W skrócie, doświadczenie będzie mnóstwo. W przeciwieństwie do innych tego typu instytucji, wszystkie eksponaty można dotknąć rękami.

muzea Odessa dla koneserów kina

Po wizycie w studio Dovzhenko (francuski Boulevard, 33), można dowiedzieć się, jak rzeczywiście strzelać wiele znanych radzieckich filmach, takich jak „Dzieci kapitana Granta”, „Trzej muszkieterowie”, „Więzień Jeżeli zamek” i inne. Trasa obejmuje spacer po studiach filmowych, a także kontrolowanie tych szczegółów. Jest to niepowtarzalna okazja, aby spróbować na bambusowym kasku major Mac Nabbsa, aby stanąć na czele „Duncan”, umieścić na kapelusz D'Artagnana. Okazuje się, że kostiumy zostały wykonane z tkaniny w większości bardzo tanie, a na ekranie wyglądają godne królewskiego dworu. Na przykład, słynny zawieszenie zostały zakupione na rynku drobiu dla zwykłych groszy. To muzeum zapewnia wgląd w kinie od wewnątrz: tutaj będą rozmawiać o tym, jak zrobić ozdoby z materiałów złomu, w rodku zimy usunąć Scena Letnia i sytuacji na ukraińskim rynku filmowego.

Dla tych, którzy lubią robić selfie

Wystawa figur woskowych „Baba Ooty” jest w tym samym budynku jako biura centralnego rejestru. Wejdź zwraca się „pani” w typowy sposób Odessy, czy raczej plastikowej lalki reprezentujących ją. Zatem zewnętrzna może się pochwalić nie wszystkie muzea w Odessie.

Zdjęcia w nim chcą robić bez przerwy. Rzeczywiście, wśród eksponatów znajdują się dane historyczne, taki czy inny sposób związane z Odessy (Katarzyny II, Langeron, Richelieu), Hollywood aktorów (Schwarzenegger, Stallone), bohaterami wielu bajek i filmów animowanych (Shrek, Batman), gwiazdy show-biznesu (grupa „The Beatles „). Rzeźby woskowe są bardzo realistyczne, czasami nawet dreszcze: wydaje się, że są one o migać.

Dla miłośników piękna

Muzeum Sztuki Zachodniej i Orientalnej jest uważana za jedną z najlepszych w kraju. Jego adres – Pushkinskaya, 9. Istnieją trzy pokoje tematyczne dedykowane do starożytnych, sztuka Wschodniej i Zachodniej. Wśród eksponatów znajdują się takie arcydzieła jak Caravaggio, Strozzi, Hals.

Muzeum literackie

Jest on dedykowany dla wszystkich pisarzy, którzy żyli i pracowali w Odessie, lub napisane o tym mieście. Istnieje około trzystu. Wśród nich, Puszkina, Gogola, Babel, ILF i Pietrow, Mickiewicza, Bunin, Achmatowej, Franco. Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest podwórko z tyłu muzeum. Nie jest zmontowany niezwykłą kolekcję stworzoną z humorem skos rzeźb znanych postaci literackich i folklorystycznych (Rabinowicz, Sonya-marynarz, Panikovski). Adres: Lanzheronovskaya 2.

Dla znawców antyku

Muzeum Odessa i regionu Odessa mieć w swoim liście jeden z najstarszych na Ukrainie – Archeologiczne (Lanzheronovskaya 4). Założył w 1825 roku. Tutaj przechowywane są 160 tysięcy eksponatów, głównie te, które archeolodzy odkryli w północnym wybrzeżu Morza Czarnego. Jest tam również starożytne zabytki starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu.

Inne muzea w Odessie

Ponadto każdy zainteresowany w branży morskiej, aby przyjść na Lanzheronovskaya opadania 2. Można tam uzyskać informacje na temat roli odgrywanej przez port przy narodzinach, a także do obrony miasta w różnych konfliktów zbrojnych.

Miasto zawsze było domem dla różnych grup etnicznych, w szczególności, jest dobrze utrwalonym Bułgarów, Greków i oczywiście Żydów. Dlatego w tym czasie nie były takie muzeum w Odessie jako „Filiki-Eteria” (Red Lane, 20), które są wprowadzane do życia i kultury mniejszości etnicznych. Centrum Żydowskie „Migdal Shorashim” (Nezhinskaya, 66) mówi o historii Żydów w mieście od 1770. do współczesności, skupiając się na tragicznych wydarzeniach Holokaustu.

Znawcy Puszkina mogą odwiedzić muzeum poświęcone wszystkim, co jest związane z pisarzem tego miasta. Znajduje się on w budynku №13 na tej samej ulicy, gdzie Alexander najpierw zatrzymały się na noc.

Coś, kiedy można dostać się do muzeów w Odessie, a ich adresy trzeba wyjaśnić, zanim tam wizyta, to nie cała praca siedem dni w tygodniu. Niektóre z nich są zamknięte w środę, podczas gdy inni powitać gości nie rano i od 11.00. Oczywiście, aby zobaczyć wszystkie wystawy i wyświetlacze, to nie wystarczy i miesiące, ale w jednym lub dwóch trzeba iść bezwarunkowo, inaczej Odessa nie wybaczyć.