248 Shares 9366 views

„MAN” (ciągniki): opis i zdjęcia

„MAN” jest dobrze znanym producentem samochodów z Niemiec. Jest zaangażowany w produkcji samochodów ciężarowych, autobusów i silników. Historia firmy sięga 18 wieku. Ale dopiero w 1915 roku, linia montażowa przedsiębiorstwa poszedł pierwszy ciężarówki.

Traktory „człowiek” (zdjęcia można zobaczyć w artykule) spełniają współczesne wymagania bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Są wygodne i zdolne do pracy w różnych środowiskach.

Kabina samochodu

„Człowieka” (ciągnika) są wytwarzane z szeregu przykładów wykonania kabiny:

 • Kabiny oznaczone podejście „M” dla pojazdów, które są eksploatowane w środowiskach miejskich. Są one przeznaczone tylko dla ruchu w ciągu dnia pracy.

 • «L» – oznaczenie wskazujące długość kabiny z jednym łóżkiem. Te domki są zainstalowane w modelach samochodów w miejscu pracy, które mogą być rzadkie zatrzymuje się na noc na odpoczynek.
 • «LX» – zamontowane na głównych modeli samochodów ciężarowych kabiny. Są one wyposażone w wysokie sufity i obecność dwóch łóżek na spokojny sen.

Istnieje kilka sposobów, aby kabina montażu. Wybór wsparcia zależy od korzystania z samochodów, użytkowania i innych czynników. Chodzi o następujące rodzaje mocowania:

 • Kabina jest montowana na 4 punktów, stosując amortyzatory i zawieszeniem sprężynowym. Przednia zamontowana dźwignia 2 obsługuje do pochylania kabiny. Tylne podpory są przedstawione zamków wahacz. Oraz przedni i tylny amortyzator zestaw 2, że przez obecność 5 trybów może zrównoważyć wahania i różnice w wadze.
 • zamontować pneumatyczne zawieszenie kabiny. To sprawia, że podróż bardziej wygodne, nawet podczas jazdy po złych drogach. Wibracje są transmitowane w mniejszym stopniu. Dodatkowo, ten typ mocowania jest rzadko złamane.

pojazdów budowlanych

„Człowieka” (ciągnika) są produkowane w różnych postaciach. Jest możliwe, aby wybrać najbardziej odpowiedni wzór koła. Istnieje kilka wariantów zawieszenia. może to być sprężyna lub pneumatyczne. Jako wiodący osi może być tylną lub przednią oś lub hipoidalnych przekładni planetarnej. Ponadto, tylny wózek może być używana z dwóch osi napędowej z przekładnią planetarną lub hipoidalnych.

Ciągnik „MAN” będzie w oparciu o solidne i niezawodne ramki. Wszystkie połączenia są zabezpieczone przed poluzowaniem spowodowanym wibracjami. Do pracy w szczególnie trudnych warunkach, ramka ma dodatkowy wysiłek.

Niektóre cechy ramy, który spowodował „człowiek” -tyagachi można zidentyfikować:

 • Rama ma szereg przykładów wykonania o różnych długościach. Jest ona regulowana przez obecność specjalnych otworów na końcu ramy.
 • Tylna belka poprzeczna można łatwo regulować, co pozwala także na zmianę długości.
 • Wysoka ładowność.
 • Najlepsze wyniki na wytrzymałość zmęczeniową.

Różnorodność modeli

„MAN” (ciągniki) przedstawia kilka podstawowych modeli. Asortyment obejmuje następujące wersje samochodów:

 • TGA, który przekracza nośność 18 ton. W 2008 roku model ten został wycofany.
 • TGS o ładowności do 70 ton. Najbardziej powszechnie stosowane w przemyśle budowlanym. Ładowność nich jest w ciągu 18-70 ton. Zespoły napędowe montowane są o mocy 360-680 KM.

 • TGX najbardziej nadaje się do transportu długodystansowego. Samochody w tej kategorii mają wyższy poziom komfortu. Są one uzupełnione o mocnych silników (360-680 KM).
 • TGL jest najczęściej używany do pracy w mieście. Ilość nie więcej niż 7 ton. Silniki o pojemności 150-250 KM.
 • TGM – średnie-samochody, które są wykorzystywane do transportu na krótkich dystansach. Ładowność 7-20 ton. Silniki o mocy 240-380 KM.

gdzie kupić

W całym kraju istnieje wiele sklepów, które sprzedają „człowiek” (ciągnik). „Avito” – jeden z nich. Jest to miejsce, gdzie można kupić zarówno nowe jak i używane modele.

Oficjalny przedstawiciel firmy „człowiek” w Rosji jest „MAN Truck & Bus Rusi”. Obecnie kraj ten posiada dużą sieć stacji dealerskich zajmujących się ciężarówek serwisowych.