785 Shares 7129 views

Anturium: Zapobiegania i Kontroli Chorób

tropiku prezent, piękne i nieco dziwne, ale tak mile, anturium ma reputację wśród plantatorów kapryśnych przystojny, które nie jest łatwo zadowolić. Rzeczywiście, często w ciągu kilku miesięcy luksusowy roślina zamienia się w obskurnym krzaka, który ostatecznie wysłany na składowisko. Ale nie tak wybredny anturium. Choroba jest najczęściej wywołane przez błędy w pielęgnacji, które osłabiają roślinę i tworzyć warunki dla rozwoju patogenów.

Słabe oświetlenie, nadmierne wysuszenie powietrza, przeciągów słabej wentylacji, ostry skoki temperatury lub naruszenie temperatury, peresushka lub nadmierne zwilżenie podłoża, brak substancji odżywczych, lub odwrotnie, ich nadmiarze – występuje co najmniej jeden z tych czynników może prowadzić do śmierci rośliny. A jeśli wziąć pod uwagę, że, co do zasady, są one obecne w kompleksie, staje się jasne, dlaczego tak rzadko zdarza się znaleźć w mieszkaniu lub biurze zdrowe i piękne anturium. Choroba nie rozwija się bez powodu. Aby to zrobić, muszą pewne warunki. I sami hodowcy, warunki te stworzyć.

Jakie czynniki są najbardziej niebezpieczne dla tej tropikalnej gościa? W większości przypadków przyczyną problemów leży w anturium nieprawidłowo wybrane podłoże. W naturze żyje w podłodze luźne i przewiewne leśnej, a wiele rodzajów i w ogóle są epifityczne lub poluepifitny styl życia. Dlatego niewoli roślin musi przepuszczalna dla wody podłoża z dobrym napowietrzaniem i silnej drenującym. W przeciwnym razie mało prawdopodobne, aby być w stanie utrzymać anturium. Choroby nie można go zaatakować, ale roślina będzie więdnąć, fade, jego wzrost będzie znacznie spowolnić, a kwitnienie zatrzyma. Jeżeli jednak w tym samym czasie nie jest nadmierne zwilżanie podłoża i gorączką, może zacząć rozwijać grzyby chorobotwórcze przyczyna i gnicie łodygi. Źródło zakażenia jest zwykle w przypadku zalewania skażonej gleby lub pula po martwych roślin.

Oznaki rozpadu zewnętrznie objawia się w postaci zaniku, co prowadzi do śmierci rośliny. Na korzeniach i na dole wynika zapadniętych utworzonych ciemnych plam, które szybko wzrost wielkości. W obszarach dotkniętych często można obserwować biała grzybnia lub szary.

Jak zaoszczędzić anturium, uderzył taką chorobę? Podlewania powinny być zatrzymany, zdjąć górną część gleby, a zamiast wlać suchej mieszanki (lub całkowitą wymianę podłoża, jeśli jest ona źle „oddychać” i pominąć wilgotność). Ponadto, konieczne jest uciekanie się do pomocy chemii. Fungicydy „Ridomil”, „Topsin M”, „fundazol”, „Previkur”, a niektóre inne dobrze patogenów grzybów ziemniaka. I, oczywiście, niezbędne do stworzenia korzystnych warunków do zakładu, ale nie dla jego choroby.

Innym niszcząca choroba wpływa Anthurium w niewoli – jest antraknoza. Jego patogeny również grzyby, pasożyty (rodzaj i rodzaj Colletorichum Gloeosporium), które tworzą się podczas deszczowej warunkach i wysokich temperaturach. Choroba dotyczy wszystkich części rośliny z wyjątkiem korzeni i kwiatów. Pierwszym elementem jest pojawienie się na liściach i łodygach żółto-brązowe plamy z klocków sporulacji malowane w ciemnym kolorze. Z biegiem czasu, rosną plamy zlewają, liście stają się brązowy kolor i suszy. Wkrótce roślina obumiera.

Optymalne antraknoza rozwój są warunki „cieplarniane” – wysoka wilgotność w połączeniu z wysoką temperaturą. W związku z tym, ze szczyptą anturium nie powinny gorliwy – wystarczy, aby przeprowadzić tę procedurę raz dziennie.

W podobnych warunkach rozwijających Septoria miejscu, w którym czynniki chorobotwórcze są grzyby rodzaju Septoria. Choroba rozpoczyna się wraz z pojawieniem się biały lub szaro plam z brązowym obręczy, o okrągłym lub owalnym kształcie. Z czasem plamy rosnąć, a w środku niektóre z nich pojawiają się czarne lub ciemnobrązowe zarodniki. Z czasem plamy obejmują cały liść, i wysycha. Septoria miejscem jest również w stanie zniszczyć anturium.

Choroby ustępują, jeśli poprawić błędy dokonane w pielęgnacji i stosowanie fungicydów. W obydwu przypadkach „strobe”, „Abig szczytowa” dobrze leki, zawierające miedź, w tym sprawdzone „Bordeaux”. Jeśli podjąć działania, zakład odzyska szybko zacząć budować zielony, a wkrótce będzie pierwszy kwiat.

Anturium, których choroba nie jest tak dużo, po prostu potrzebuje właściwej opieki. Jeśli kochasz rośliny i zrozumieć jego naturę, możemy uniknąć wielu kłopotów.