201 Shares 8477 views

Dzhon Fon Neyman: Biografia i bibliografia

Kto jest von Neumann? Jego nazwisko jest znane szerokich mas ludności, naukowiec nie wiedział nawet wielkie zainteresowanie matematyki wyższej. Chodzi o to, że opracowała kompleksową logikę funkcjonowania komputera. Do tej pory, to jest realizowane w milionach komputerów domowych i biurowych.

Największym osiągnięciem Neumann

Nazywano maszyna matematyczna człowieka, człowiek bez skazy logika. Szczerze zadowolony, gdy poznał trudnego zadania koncepcyjne, które wymaga nie tylko zgody, ale także przed stworzeniem tego unikalnego narzędzia. Sam naukowiec, z właściwą sobie skromnością, bardzo krótko, w ostatnich latach – trzy punkty – czytać jego wkład do matematyki:

– podstawą mechaniki kwantowej;

– stworzenie teorii operatorów nieograniczonych;

– teoria ergodyczny.

On nawet nie wspominając o jego wkład do teorii gier, z pojawieniem się komputerów elektronicznych, teorii automatów. Jest to zrozumiałe, bo rozumował o matematyce akademickich, gdzie jego osiągnięcia wydają się równie imponujące szczyty ludzkiego intelektu, a także działa Anri Puankare, David Hilbert, Germana Veylya.

Towarzyski typ sangvinistichesky

Choć ze wszystkich swoich przyjaciół przypomnieć, że wraz z nadludzką zdolność do pracy, von Neumann miał wspaniałe poczucie humoru, był genialny gawędziarz, a jego dom w Princeton (po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych) był znany jako najbardziej gościnni i przyjaźni. Przyjaciele duszy nie chayali i nawet oko nazywany po prostu o imieniu Johnny.

Był to bardzo nietypowy matematyk. Węgierski zainteresowanie u osób, jego niezwykle rozbawiony plotka. Jednak był bardziej tolerancyjny niż ludzkie słabości. Jedyną rzeczą, był nieugięty – w nieuczciwości akademickiej.

Naukowiec jak zbieranie ludzkich słabości i dziwactwa dla zestawu statystyk odchylenia systemy. Kochał historię, literaturę, encyklopedyczną zapamiętywania faktów i dat. Von Neumann oprócz języka ojczystego biegle językiem angielskim, niemieckim, francuskim. Mówił również, choć nie bez wad, w Hiszpanii. Czytam w języku łacińskim i greckim.

Wyglądało to geniusza? Pełna mężczyzna średniego wzrostu w szarym kolorze z pośpiechu, ale nierówna, ale jakoś spontanicznie przyspieszania i zwalniania chodu. Przenikliwy wzrok. Dobrym rozmówcą. Na tematy interesujące mógłby rozmawiać godzinami.

Dzieciństwo i młodość

Biografia von Neumann rozpoczyna się 23.12.1903 roku. W tym dniu w Budapeszcie bankiera rodziny Max von Neumann János urodził, najstarszy z trzech synów. To mu się w przyszłości po drugiej stronie Atlantyku, by stać się John. Ile to znaczy odpowiednie wykształcenie w życiu człowieka, rozwijać swoje naturalne zdolności! Jeszcze przed zatrudniony w szkole John przygotowany wychowawców ojca. Wykształcenie średnie otrzymał chłopca w elicie gimnazjum luterańskiego. Nawiasem mówiąc, z nim też studiował E. Wignera, przyszły noblista.

Wtedy młody człowiek ukończył Uniwersytet w Budapeszcie. Do swojego szczęścia, nawet w liceum podczas Janos spotkał nauczyciela szczurów Matematyka Laslo. To jest to, co nauczyciel wielką literą nadano chłopcu, aby otworzyć w przyszłości matematycznym geniuszem. On wprowadził do koła węgierskiego Janosa matematycznej elity, w której pierwsze skrzypce gra Lipot Fejer. Dzięki patronatem M. Fekete i J. von Neumanna Kyurshaka Już w momencie immatrykulacji zdobył renomę w środowisku akademickim młodych talentów. Jego start był bardzo wcześnie. Jego pierwsza praca naukowa, „Na rozkładzie minimalnych zer wielomianów” Janos napisał w wieku 17 lat.

Romantyczny i klasyczny w jednej osobie

Neumann stoi pośród szacownych matematyków na jego uniwersalność. Z wyjątkiem, być może, tylko teoria liczb, wszystkie inne gałęzie matematyki w różnym stopniu pod wpływem idei matematycznych węgierskich. Naukowcy (klasa B) są albo Oswald Romantycy (generatory idei) lub klasyczne (w stanie wydobyć konsekwencji idei i formułowania kompletny teorii.) Mogą być przypisane do obu typów. Stanowią dla jasności najważniejszych dzieł Neumann tle, więc oznakowania obszarów matematyki, do których się odnoszą.

1. Teoria mnogości :

– „Na aksjomatów teorii mnogości” (1923).

– "Aby Hilbert teoria dowodu" (1927).

2. Teoria gier:

– „Z teorii gier strategicznych” (1928).

– fundamentalnej pracy „zachowanie teoria ekonomiczna i gra” (1944).

3. Mechanika kwantowa:

– „Na podstawie mechaniki kwantowej” (1927).

– Książka „Podstawy matematyczne mechaniki kwantowej” (1932).

4. ergodycznych teoretyczna:

– „Z algebry operatorów funkcjonalnych ..” (1929).

– Szereg prac „Na pierścieniach operatorów” (1936 – 1938).

5. Wnioski stworzyć komputer:

– „Numerical inwersja macierzy wysokiego rzędu” (1938).

– "Logiczny i General Theory of automatów" (1948).

– „Synteza niezawodne systemy z elementami zawodne” (1952).

Pierwotnie Dzhon Fon Neyman szacuje zdolność osoby do zajęty swoim ulubionym nauki. Według niego, ręka Boga daje się ludzi do rozwijania umiejętności matematycznych i 26 lat. To był wczesny start, zdaniem naukowców, jest fundamentalnie ważna. Następnie, na zwolenników „królowej nauk”, okres zawodowej wyrafinowania.

Rośnie dzięki dziesięciolecia okupacji kwalifikacji, według Neumanna, to rekompensuje spadku naturalnych zdolności. Jednak nawet po wielu latach wybitnego naukowca i utalentowanego i niesamowite osiągi, stając się nieskończony w rozdzielczości ważnych zadań. Na przykład, matematycznych podstaw teorii kwantowej zajęło mu zaledwie dwa lata. Badanie głębokość, to równowartość kilkudziesięciu lat pracy całej społeczności naukowej.

Na zasadach von Neumanna

Gdzie zwykle rozpoczął naukę młodych Neumann o pracach, które wybitnych profesorów powiedział, że „przez pazury lwa nauczyć?” On zaczął się rozwiązać ten problem, najpierw formułuje system aksjomatów.

Weźmy konkretny przypadek. Jakie są zasady von Neumann, wygasły w formułowaniu ich matematycznej filozofii budowania komputera? Ich głównym racjonalne aksjomatów. Czy nie jest to genialna intuicja naukowa podawać tych obietnic!

Są solidne i merytoryczna, choć napisany teoretyka, gdy komputer nie był jeszcze w zasięgu wzroku:

1. Komputery muszą pracować z liczbami przedstawionymi w postaci binarnej. Ostatni skorelowane z właściwościami półprzewodników.

2. Sposób obliczeniowa jest wytwarzana za pomocą urządzenia, sterowanego za pomocą programu sterującego, który jest sformalizowane sekwencja rozkazów wykonywalnych.

3. Pamięć komputera wykonuje podwójną funkcję: Wyposażenie, dane i programy. A ci, a inni są kodowane w postaci binarnej. Dostęp do programu jest podobny do dostępu do danych. W zależności od rodzaju danych są takie same, ale różnią się one w sposób przetwarzania i dostępu do komórki pamięci.

4. komórki pamięci adresowalny komputerowe. Pod określonym adresem, zawsze można uzyskać dostęp do danych przechowywanych w komórce. Zatem funkcja zmiennych programowych.

5. Przepis unikalnej realizacji zlecenia poleceń poprzez zastosowanie instrukcji warunkowych. Będą one jednak działać w naturalnym porządku ich ewidencji, a po określonym programista kierowania przejścia.

wrażeniem fizyków

Outlook Neumann mogą znaleźć pomysły matematyczne w szerokim świecie zjawisk fizycznych. Zasady John von Neumann powstały w pracy twórczej, tworząc EDVAK komputerowego z fizycznymi naukowców.

Jeden z nich, o nazwie Ulam przypomnieć, że John natychmiast chwycił ich myśli, a następnie w jego mózgu, by przełożyć je na język matematyki. Dzięki czemu uzyskuje się kompozycję ekspresję i obwód (prikidochnye obliczania naukowca prawie natychmiast wytwarzany w pamięci), jest więc rozumiane w istoty problemu. Aw końcowym etapie pracy wykonanej przez dedukcyjnego węgierskim przekształcony z powrotem swoje odkrycia na „język fizyki” i dał najbardziej aktualna informacja zaskoczyła kolegów.

Takie dedukcyjne zrobił duże wrażenie na kolegów, którzy brali udział w rozwoju projektu.

Prace analityczne rozumowanie komputer

Zasady funkcjonowania komputera von Neumann zapewnia oddzielne części maszyn i oprogramowania. W przypadku zmiany programu osiągnąć nieograniczoną funkcjonalność. Naukowiec udało bardzo wydajnie analitycznie określić główne elementy funkcjonalne przyszłego systemu. Jako element kontroli, objął go zwrotne. Naukowiec przyznaje również nazwę jednostki funkcjonalne urządzenie, które stały się kluczem do przyszłości rewolucji informacyjnej. Zatem wyimaginowany komputer von Neumanna składał się z:

– pamięć komputer lub urządzenie pamięci (w skrócie – PS);

– jednostkę arytmetyczno-logiczną (ALU);

– jednostkę sterującą (CU);

– urządzeń wejściowych i wyjściowych.

Nawet pobyt w innym wieku, możemy dostrzec je osiągnąć wspaniałą logikę jak objawienie, objawienie. Jednak to było naprawdę? Wszakże od powyższej struktury, w istocie, było owocem wyjątkowej pracy maszyn logicznych w ludzkiej postaci, z których nazwa – Neiman.

Matematyka stała się jego głównym instrumentem. Znakomicie napisane o takim zjawisku, niestety, to już klasyka późnym Umberto Eco. „Geniusz jest zawsze gra na jednym elemencie. Ale gra jest tak genialny, że ta gra zawiera wszystkie inne elementy! "

Schemat działania komputera

Nawiasem mówiąc, jego rozumienie tej nauki uczony stwierdził w artykule „Matematyka”. Postęp każdej nauce jest uważany w jego zdolność do być w zakresie matematycznych etapów sposobu. Że modelowanie matematyczne prowadzone przez nich stała się istotną częścią wyżej wspomnianego wynalazku. Na ogół, klasyczna architektura Neumanna wyglądał tak, jak pokazano na rysunku.

Program ten działa w następujący sposób: oryginalne dane, a program podawany do systemu za pośrednictwem urządzenia wejściowego. Następnie są przetwarzane na jednostkę arytmetyczno-logiczną (ALU). Wykonuje polecenia. Każdy z nich zawiera informacje: z komórki, co należy wziąć dane, które transakcje na nich wykonywać, gdzie zapisać wynik (ten ostatni jest realizowany w pamięci – Pamięć). Dane wyjściowe mogą być również przesyłane bezpośrednio za pośrednictwem urządzenia wyjściowego. W tym przypadku (w przeciwieństwie do pamięci w pamięci) są przystosowane do ludzkiej percepcji.

Ogólne Podawanie i koordynacja powyższych jednostek strukturalnych są określane przez jednostkę sterującą (CU). Kontroluje funkcję przypisaną do licznika programu, co prowadzi ścisłą rachunkowości kolejności ich wykonywania.

Historyczny incydent

Aby mieć kluczowe znaczenie, ważne jest, aby pamiętać, że prace nad stworzeniem komputera nadal zbiorowy. Komputery Von Neumann opracowane na zlecenie i za pieniądze Ballistic Laboratorium amerykańskich sił zbrojnych. incydent historyczny, w wyniku którego cała praca wykonywana przez naukowców GRUPY nadana Johna von Neumanna, urodził się przez przypadek. Fakt, że ogólny opis architektury (który jest wysyłany do społeczności naukowej do wglądu) zawierać pojedynczy podpis na pierwszej stronie. I to był podpis Neumann. Tak więc, ze względu na zasady rejestracji wyników naukowców mieć wrażenie, że autor całej tej pracy zostało globalnego znanego węgierskiego.

zamiast wniosku

W sprawiedliwości należy zauważyć, że nawet dziś skala wielkiego matematyka na rozwój idei komputerowych przekroczyła możliwości współczesnej cywilizacji. W szczególności, dzieło von Neumann zaproponował dając systemów informacyjnych możliwości odtworzenia. I ostatnie, niedokończone dzieło swego nazywa sverhaktualno nawet dzisiaj: „Komputer i mózg.”