434 Shares 4369 views

Projektowanie ogrodów: sezon letni 2013

Zaczyna się sezon wakacyjny. Długo oczekiwana wiosna topi śnieg na obszarach. Łóżka i łóżka trochę poniewczasie uwolniony z niewoli pod białym zimy. Pierwszy zielony zabawa rozciąga się ku słońcu.


Na zimę wczasowicze zgromadziły wiele pomysłów na aranżację swoich działkach. Przy odrobinie wyobraźni, pomysłowości – a zwykli łóżka są przekształcane w pracach projektowaniu krajobrazu.

Projektowanie ogrodów proces twórczy. Istnieje wiele stylów, które mogą sprawić witryny zadbane i piękne. Dwa główne kierunki – regularny, geometryczny i obrazowym i krajobrazu. Często dwie są używane w projektowaniu jednej części uzupełniających się wzajemnie.

ozdoba ogrodu nie jest zobowiązane do przestrzegania jakichkolwiek jednego stylu. Trzeba zrobić początek, przede wszystkim właściwości klimatyczne i architekturę domu. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość terenu, jego funkcjonalne zadania i specyfikę ulgi.

Zaprojektować działce można pozostawić profesjonalistom. Ale jeśli istnieje potrzeba, aby realizować swoje twórcze zdolności, projektowanie ogrodu z własnymi rękami może stać się wspaniałą rozrywką i obrócić dumę za wykonaną pracę. Taki styl, osoba – najczęściej w naszych ogrodach. Dla wielu nie łatwiej przestrzegać pewnych zasad i kanonów i zaplanować wszystko na własną rękę, biorąc pod uwagę swoje preferencje i potrzeby. W ten sposób można stworzyć niepowtarzalny i wyjątkowość tego miejsca, aby stworzyć ogród swoich marzeń, w którym wszystko jest szczęśliwy, gdzie można się zrelaksować i odmłodzić, w którym jest miejsce dla własnej twórczości.

Co przestrzeń otwiera przed ogrodnik podczas dokonywania ścieżek ogrodowych! Mogą to być zarówno Edging klomby i trawniki. Kto będzie chciał „ubrać” Wygodne, długo wydeptaną ścieżkę w betonie lub pokryty dachówką. Ale ktoś będzie musiał ich upodobań lub Bruk drewniany „most”, która biegnie od domu do garażu lub wanną.

Skomplikowany system ścieżek w ogrodzie jest koniecznością. Prawidłowo ustanowione w drodze do łóżka ogród, altanka z grillem, basen, ulubionej ławce w cieniu ażurową winnicy – to nie jest po prostu piękne i wygodne. Wskazówki dojazdu do żądanego miejsca w ogrodzie, możemy znacznie uprościć opiekę dla niego, ponieważ w tych miejscach nie ma potrzeby cięcia trawy i chwastów chwasty.

utworów linia może być bardzo różny, ale doświadczeni ogrodnicy polecam je okrągłe. Jeśli bezpośrednia droga do domu kładzie się dawno temu, jakby cięciami noża poprzez terytorium dwóch, możliwe jest „beat”. Projektanci powinni sadzić kwiaty wzdłuż szlaków, zorganizować łukowe pergoli. Jeśli szerokość toru na to pozwala, można umieścić ławki lub zorganizować mini-staw. Projektowanie ogrodów – jest nie tylko uciążliwe, ale również bardzo przyjemna.

Amatorskie ogrodnicy mają w sklepie dla swoich obszarów roślin i kwiatów do nowego sezonu. Czekając na swoją kolej przy oknach rozsady mieszkań. Piękne rośliny z ogród zimowy gotowy, aby przejść do działek budowlanych. Taka praktyka migracja kolor wielu hodowców. Podziwiano jego letnich pelargonie, bujne kwiaty kwitnące w klombie, jesienią, wraz z nadejściem chłodów, zostanie ponownie wysłana na parapecie. Wykańczanie ogrodów zimowych – ciągłej, złożonym i ciekawym procesem, z zastrzeżeniem pewnych zasad.