149 Shares 1029 views

Krewetki Akwarium wiśnia. Co karmić krewetki Cherry

Ze skorupiaków, które mogą być trzymane w akwariach, wprowadziliśmy stosunkowo niedawno, w ciągu ostatnich piętnastu lat. Ktoś mógłby zakwestionować, jak mówi, nawet Zolotnitskaya w „akwarystów” opisywanych krewetki z dalekiej Amazonii, a w 1970 roku przez innego autora, M. D. Mahlinym omówiono ich krewnych, którzy mieszkali w Chanka. Ale skorupiaki widziałem kilka. I od masy i nie może mówić. Kto by pomyślał, że istnieje małe krewetki wiśni? Popularność Skorupiaki te czasy były wyjątkiem, że rozwielitki i Cyklopa.

pierwsze wiśnie

„Niebiosa były otwarte ku przepaści” dwie dekady temu, kiedy rynek rosyjski zaczął zwierząt akwariowych nagle pojawiają się Azji. Z naszego zwykle ryby na sprzedaż powstały dotychczas niewidoczny: traszki, żaby, niebieskie kubańskie i Florida czerwone kraby. I dla nich akwarystów „zysku” i krewetek i krewetek neokaridiny wiśni, wywołała sensację, dotychczasowemu bezprecedensowe. Oto najnowsze i będą rozmawiać dziś.

opis

Krewetki wiśnia, zwane "wiśnia" ma (Red Cherry, fire red), odnosi się do krasnoluda krewetek. Te niezwykłe stworzenie przyszedł do nas z Wietnamu. Krewetki lotne wiśnie. Koloru skorupiaków i dotyczą podawania i wieku oraz moc światła i dostępności schronów, i temperatury, oraz, oczywiście, dziedziczność. Na nasycenia kolorów i znacznie wpływa na środowisko, w którym żyje cherry krewetki. Jeśli, na przykład, aby zasadzić jej trochę jasny ryby (takie jak gupików), będzie ona reagować na zmianę koloru. I może to być wzmocnienie jasności i ściemniania. Skorupiaki w rzeczywistości małe, maksymalnie 1,5 cm długości (rzadko – więcej), z masywnym głowotułów i malutkich pazurów.

seksualność

Właściwie nie ma żadnych trudności. Kobiety są większe, z ciemniejszym kolorze. Zakrzywione podbrzusze, a męskiego krewetek jest on rozciągnięty. Trzymając cherry krewetki w akwarium przez krótki okres czasu, a rozróżnienie między płciami na nie, aby trudności.

Kobiety mają „siodło”, w którym jaja są dojrzewania. Jest on usytuowany w górnej części obudowy (na głowę). Siodła mieć wiele kobiety są żółte. Niektóre są zielone. Wynika to z dziedziczenia – w sposób naturalny (Wild) Warunki Neocardina heteropoda prawie szmaragd. Dostępność miejsc wskazuje gotowość na rozrodczość (płodność).

Kawior z wiśni są zazwyczaj żółte, choć ważnym i zielonkawy odcień. Gdy zielona siodło kawior jest zielony. Kolor nie ma znaczenia maleńkie zarodki. Mężczyźni krewetki szybsze, mniejsze, lżejsze. Na plecach – paski na kadłubie i po bokach – parku.

warunki egzystencji

Te krewetki akwariowe ( wiśnie) dość skromny i bez wątpienia może być nawet zalecane dla początkujących, niedoświadczonych akwarystów. Są gotowi zadowolić się niewielkimi ilościami świadczonych przez siebie. Na przykład, rozwijać się i rozmnażać się powodzeniem nawet dvadtsatilitrovyh akwariów. Gęsty roślin filtracji sadza nie jest konieczne. Zwłaszcza krewetki Cherry kocha mech Java i pływających roślin.

Pożądana temperatura … +18 do + 25 ° C, pH – 7,5. Dość wrażliwe na miedzi, amoniaku, azotynów, azotanów. Wiśnie zdolne do przenoszenia przemijające zmiany od 15 do 30 stopni. Jednakże, długotrwałe przetrzymywanie w tych warunkach doprowadzi do ich nieuchronnej destrukcji, więc najlepiej trzymać się od średniej. Faktycznie, temperatura w pomieszczeniu jest dla nich dobrze nadaje.

Raz w tygodniu jest pożądane zastąpienie trzeciej części wody. Pełna aktualizacja jest niepożądany.

karmienie

Co do paszy wiśnie krewetek? Są wszystkożerne. Krewetki chętnie jeść umieścić żywności. Nie gardzi ciał swoich bliskich, ślimaki i ryby. Ponadto wiśnie lubią jeść detrytusu i glonów gnilnym. W akwariach, w których znajduje się żywe ryby i wodorosty, krewetki mogą być bez jedzenia – żywią się we własnym zakresie. W jaki sposób? Jeść to samo jedzenie, które karmić ryby. Optymalnie dopasować tzw pokarm płatkowany, które są bogate w spirulina, zawierają karotenoidy i astaksantyny. Garnitur i tabletki dla sumów. Podawanie z nadmierną prędkością jest niepożądane.

Uważa się, że te skorupiaki są stopniowo niszczy glony (w conferva, brody). Moot. Muszę powiedzieć, że jeśli wiśnie i zjada upraw, nie jest zbyt chętny. Prawdziwe Filaria, który miał walczyć w sposób ciągły, naprawdę zniknąć. Ale tu jest zaprzestanie wzrostu tego typu glonów wyjaśnić raczej braku odpoczynku – krewetki są bardzo aktywne i stale kroczenie wody na łagodnych zielonych. Oni, podobnie jak kury i gęsi, wyemitowanych w ogrodzie z trawy, przekształcić go w pad bez źdźbła trawy.
Ze względu na szybszy metabolizm jeść wiśnie są często, choć nie wystarczy. Oczywiście, nie trzeba się obudzić w nocy, aby karmić je ponownie. Ale tu pominąć kawałek cukinii, morkovochku lub plastry gruszki, dołączony do linii, jest pożądane. Można również karmić je przed pójściem do łóżka „żywego pyłu”, którą kochasz. Ale sucha karma, być może, jest ograniczona. Wzbogacony o białka w dużych ilościach może nawet zaszkodzić. Ponadto zamrożone Ewa mole, rozwielitki Artemia i są bardzo korzystne dla tego rodzaju podawania półwyrobów oraz z zamrażarki, takie jak, na przykład, papryka (Bułgaria), bakłażany, pietruszki. Jednak zanim to drobno posiekane warzywa jak najwięcej nożem.

Garnitur i liście wierzby, dębu, klonu. Jednakże, doprowadza je po tygodniu suszenia i mielenia (mielenie).

reprodukcja

hodowla krewetek wiśnie łatwe. Podstawowa zasada – nie ją zatrzymać. Aby to zrobić, być może trzeba będzie usunąć z ryb akwariowych.

Pierwsze jaj wykluły się pod skorupą (jak już wspomniano tylko powyżej). Z tyłu znajduje się plama. Z biegiem czasu, jaja „przeboleć” pod ogonem, gdzie rozwijający kilka tygodni (czasem dłużej). Kobieta cały czas opiekuńczy dla jaj regularnie peretryahivaya im.

Koniec życia może zostać zidentyfikowany przez czarnych przeglądania oczkami dzieci. Poród zbliża … rodzą się z maleńkiej krewetki, około 3 mm, ale jest już w pełni ukształtowane i mógł jeść jak dorosłymi krewnymi.

W odpowiednich warunkach (czysta woda nie jest zbyt gęsty Populację początkową) prędkość rozchodzenia się tych imponujących skorupiaków. Może wiśnie krewetki można porównywać w tym przypadku z muszek owocowych, które są z jednej pary może dać wiele tysięcy potomstwa. Po raz krewetki przynosi stosunkowo niewielu młodych (około tuzina średnio), ale imponująca liczba tarła: odrzuca dzieci, które w ciągu kilku miesięcy staną się dojrzałe płciowo, niemal natychmiast zastąpione nowym kawioru.

Sąsiedzi cherry krewetki (zgodny z ryb i innych skorupiaków)

Cherry krewetki raczej spokojnie. Ale jeśli masz zamiar osiedlić się w ogólnym akwarium, wtedy sąsiadów i ewentualnych konsekwencji warto zastanowić się natychmiast. Kto może żyć te skorupiaki? Doskonałe sąsiedzi staną się nieagresywne ryby. To może być dziobaka i gurami i gupików i sum i zadziory i Thayer i megalehisy. To mogą również zostać dodane: Corydoras (wszystkich rodzajów), serpentikobitis singulata, ornatus beloplavnichny, botsiya krasnoluda szafir tetra zmienniaki plamiste wieloskładnikowego pristella, afioharaks (wszelkiego rodzaju), melanoteniya, melanoteniya wiśnia, ZWINNIK JARZENIEC, czarny tetra, neon (wszystkich rodzajów) elanoteniya (wszystkie rodzaje) i inni.

Skorupiaki mogą być trzymane z bardziej agresywne ryby, ale potem hodować krewetki będzie znacznie mniej, ponieważ zachowanie stałej czujności odbędzie siły, które są niezbędne do reprodukcji.

wiśnie dobrze dogadują się z innymi krewetki. Mimo, że jest prawdopodobne, że większa jedzenie odejmie od mniejszych. Nawiasem mówiąc, walka o jedzenie z krewetek – częstym zjawiskiem. Jednakże przed łzawienie anten i pazury nie są problemem. Zazwyczaj „podział majątku” kończy się wspólnym posiłkiem.

Tempo rozmnażania

Główną zaletą (i Wadą w tym samym czasie) – prędkość hodowla i przeżycia tych skorupiaków. Sześć miesięcy później, dno akwarium pojawi się czerwony i ciągle mieszając. Złap ręcznie cherry krewetki jest niezwykle trudne. Nie zawsze jest to możliwe do wykonania i po dokonaniu ogólnej resecie akwarium. Akwarystów powiedzieć, że nie zawsze zaoszczędzić nawet gruntowne mycie każdej pokrywie i każdy kawałek wodorostów. A po takich środków, jak się okazuje, dwie lub trzy pary skorupiaków będzie nadal. Ponownie rozpocząć hodowlę.

Mocowanie kolor

Cherry krewetki są znane być hodowane sztucznie, jej przodkowie byli przejrzyste. W akwariach, skorupiaki te są stopniowo wraca do dzikiego koloru. Okazuje się, że w celu zachowania jasności konieczność utrzymania ścisłej kontroli, zatrzymując i osoby słabo pigmentowane (który znowu jest bardzo trudne) i stałej aktualizacji, tj. E. Akcji „świeżej krwi”.