390 Shares 9591 views

Choroby układu mięśniowo-szkieletowego i objawy:

W ostatnich latach bardzo gwałtownie pogorszyła środowiska, warunków społecznych i gospodarczych, dieta rosyjskich obywateli. W rezultacie jeden z głównych siedzeniami zaczęła zajmować chorób układu ruchowego. Rozważyć bardziej szczegółowo główny mechanizm ich powstawania i podstawowych objawów.

Ludzki układ mięśniowo-szkieletowy zapewnia jej pozycji pionowej. Składa się z kości, więzadeł, mięśni i ścięgien. To jak dobrze rozwinięty system mięśniowo zależy od rodzaju ciała, wielkości i wyglądu danej osoby. Każdy, nawet minimalne zmiany w dowolnym węźle, prowadzić do poważnych i często nieodwracalnych zakłóceń w funkcjonowaniu całego organizmu.

Do najczęstszych chorób układu mięśniowo-szkieletowego  

Artretyzm oznacza zapalenie stawów, w którym pęcznieje i staje się gorący. Proces ten towarzyszy ból, ograniczenie ruchu i stopniowej deformacji. Główne przyczyny zapalenia stawów są różne: częstej ekspozycji na zimno, uszkodzenia i zakażenia bakteriami chorobotwórczymi.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa – przewlekłe zapalenie, która wpływa na międzykręgowe żebrowe kręgi i biodrowych krzyżowy stawów. Później zaczyna kostnienia kręgosłupa i uszkodzenia. Choroba występuje w napadów, a stopień uszkodzenia mogą być różne. Powoduje kilka. Ale co do zasady, z których najważniejsze są predyspozycje genetyczne i wiek.

Zapalenie kaletki jest zapalenie kaletki – mała, jamy wypełnione płynem, który jest umieszczony między kości i ścięgien we wszystkich częściach ciała. Choroba jest wynikiem urazu mechanicznego (spadek stłuczenia, szczepu, zwichnięcia, etc.), gdy system porażenie mięśni szkieletowych. Powodem może być ciężkie ładunki, a także zakaźne, zapalenie lub przeziębienia.

Rwa kulszowa – ból w okolicy lędźwiowej, który rozciąga się na tylnej części uda i podudzia stopy. Wynika to z faktu, że wpływ na nerw kulszowy i jego oddziałów, jak przesuwanie i zużywają się dolne dwa krążka. W rezultacie, ponieważ istnieje stały ściskanie i zgniatanie korzenie nerwowe. Przyczyną choroby jest coraz to wszystko od stresu i wykończeniowe uszkodzenia mechaniczne.

Osteoporoza jest depresja lub zwyrodnienie kości. Dodatkowo istnieje wyraźne osłabienie to, narządu ruchu staje się bardzo podatne na złamania. Kości tracą dużo wapnia, stają się kruche i nieszczelne. Gdy osteoporoza dotyka całą szkielet. Głównym powodem, dla jego rozwoju są zmiany hormonalne. I osteoporoza dotyka najczęściej kobiety powyżej 45 roku życia.

Osteochondroza jest chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa, który jest znamienny przez wiele zmian w krążków, najczęściej w lędźwiowego i szyjnego. Podstawą tego procesu suszenia i zmniejszenie jego wysokości. Możliwe jest również w późniejszym tworzeniu przepukliny. Główne przyczyny powstawania degeneracyjnej dyskopatii może być predyspozycje genetyczne, uszkodzenie mechaniczne (skręcenia, urazu, złamania i przesunięcie), stałe obciążenie pnia kręgosłupa, hormonalne i zaburzenia endokrynologiczne, płaskie, skoliozy anomaliami rozwojowymi.

ostrogi przechył, kostnych narośli, które są uformowane na wzgórku pięty lub jej górnej krawędzi. Głównym powodem ich rozwoju są uszkodzenia mechaniczne, przeciążenia ścięgien i chodzenie na wysokich obcasach.