111 Shares 4808 views

Ucho pali się do czego? Dlaczego poparzenia policzków i uszu? Policzki są czerwone i palące, co to jest?

Każda osoba miała co najmniej raz taki stan, kiedy zapytał samego siebie: "Coś pali się mocno w uchu – co by to było?" Nagle policzki nagle stają się czerwone, co prowadzi do różnych refleksji. Ale w rzeczywistości, jeśli policzki stają się czerwone lub ucho spłonie – dlaczego miałoby to? A ponieważ są ludzie, którzy są tym zainteresowani, dlatego warto rozważyć wszystkie punkty związane z niezwykłym stanem skóry.

Cechy ludowe związane z czerwonymi uszami

Rosjanie z czasów starożytnych wierzą, że nie tylko oparzenie się pali. Co to jest? Starsi mówią, że najprawdopodobniej taka reakcja ma miejsce, ponieważ ktoś za plecami mówi o osobie. A jeśli uszy mocno się nagrzewają (zarówno na raz), wspomnienia mogą mieć zupełnie inny charakter. Jest nawet możliwe, że kości nie są myte w jednym miejscu, ale w dwóch miejscach jednocześnie. Istnieje możliwość, że opinie podczas dyskusji o osobowości podzielone są na dwa przeciwne obozy: niektóre pochwały, a inne smażą się na wszystkich łopatkach łopatkowych. W końcu każde ucho indywidualnie komunikuje się z czerwoną informacją o niektórych. Na przykład, jeśli tylko prawe ucho zmieniło się na czerwono, dobrze pamiętając osobę lub mówiąc prawdę. Ale blask tylko lewego ucha wskazuje negatywny charakter dyskusji, często powody tego rodzaju wspomnień są fałszywe lub bezpodstawne. Okazuje się więc, jeśli wierzysz w oznaki ludzi : uszy zarazą się nagle, ponieważ jednocześnie mówią złe i dobre.

Uszy i pogoda

Wielu łączy stan uszu i pogody. Jest to szczególnie widoczne u osób cierpiących na meteosensywność. Najczęściej zwracać uwagę na fakt, że uszy zaczynają się swędzić. Ale stan skóry często może pomóc w przewidywaniach. Na przykład koneserzy popularnych przekonań twierdzą, że jeśli płat płodowy uszu, to także wskazuje na zmianę pogody. Urodzony w ciepłym miesiącu wiosny lub lato w ten sposób może przewidzieć początek upału i pojawić się w miesiącach zimowych lub jesiennych łatwo z pomocą uszu przewiduje zbliżające się chłodzenie.

Znaki ludzi mówią: czerwone uszy w różnych dniach tygodnia zapraszają na różne imprezy

Jednak dziwne i śmieszne może wydawać się, zaczerwienienie uszu w różnych dniach eksperci przyjmują różne wyjaśnienia. Na przykład, jeśli uszy płoną w poniedziałek, wtedy, ich zdaniem, oczekuje się, że spotka się czerwonobrzucha. Oczywiście, spotkanie jest inne, więc dość lekkomyślnie powiedzieć, że ten znak jest pozytywny. Ale we wtorek zaczerwienienie uszu jest w 100% nieudane. Jeśli wierzysz w przekonania ludzi, grozi to z żalem i kłopotami. Środowisko nie jest również najbardziej udanym dniem dla zaczerwienienia uszu. Uważa się, że jest to znak, że foretells separacji. I nie mają czerwonych uszu w czwartki – samotność w przyszłości nęka ich właściciela. A co może być gorsze … Chociaż tutaj można twierdzić, że ktoś szuka wyjścia poza społeczeństwem. Najlepiej jest zarumienić uszami w piątki, soboty i niedziele, ponieważ te dni obiecują spotkanie, spotkanie i prezent.

Cechy ludowe wyjaśniające, dlaczego policzki mogą być czerwone

I nagły ogień nagle wypala policzki z jakiegoś powodu, ale w twoim sercu jest niewytłumaczalne podniecenie? Na pewno był taki stan dla każdego. To nie pozostało niezauważone, a uzdrowiciele, przewodnicy, wróżbiarze: znaleźli interesujące wyjaśnienia dla ludzi tego faktu. Nawet podzielono znaki na dni tygodnia. Na przykład, jeśli policzki płoną w poniedziałek, znak mówi, że nowy znajomy czeka na czerwoną policzek. Ale ich czerwień we wtorek wskazuje na wczesną kłótnię. A kto wie, co to znaczy, jeśli policzki spłoną w środę? Miła data, którą przewidują, mówią eksperci! Gdyby w czwartek była mała twarz – powinniśmy poczekać na ciekawe zajęcia, a w piątek – niesamowite wieści. Szczęście i niespodziewane spotkanie są obiecane przez pieczone policzki w sobotę, a niedzielny dzień z pewnością będzie bardzo zabawny, jeśli Twoja twarz miga nieprzewidywalnie. Najczęściej jednak rumienienie policzków jest wyjaśnione w ten sam sposób, co spalanie uszu, odpisując to za rozmowami za plecami i dyskusję zarówno osoby negatywnej, jak i pozytywnej. Oznacza to, że prawy policzek pali – znak wskazuje, że dobrze mówią o osobie, ale jeśli lewica jest płonąca – na pewno zostaną potępieni, a nawet zniesławianiu i plotkowaniu.

Ujemne emocje powodują zaczerwienienie skóry

Jeśli o tym myślisz, z pewnością znajdziesz uzasadnione naukowe wyjaśnienie dla każdej ludzkiej kondycji. Na przykład można spróbować poradzić sobie z problemem: policzki są rozżarzone lub ucho pali się – co to jest? Najczęściej przepływ krwi do policzków lub uszu jest spowodowany emocjonalnym podnieceniem. Przyczynia się do tego wstydu, oburzenia, niechęci lub podniecenia. Chociaż czasami ten stan może powodować odwrotny efekt – bladość skóry. Wielu rodziców, którzy dobrze znają swoje potomstwo, przy okazji, gdy jego uszy lub policzki nagle w trakcie poważnej rozmowy lub jego twarz staje się delikatniejsza, łatwo określić, czy dziecko mówi prawdę czy nie, czy to się dzieje, czy jest zupełnie spokojne. A ci rodzice, którzy odrzucają oświadczenie o zmianie koloru skóry nastolatka podczas regularnych kłótni rodzinnych, jest pilna zmiana taktyki edukacji: oznacza to, że człowiek nauczył się "słuchać bez słuchania", wprowadzając barierę psychologiczną między dorosłymi a sobą podczas rozmów. I takie metody edukacyjne, najprawdopodobniej, nie osiągają pożądanego efektu.

I z pozytywnych może rzucić farbę

Ale, myśląc, dlaczego policzki i uszy płonęły, nie można zapomnieć o przyjemnych emocjach, które również powodują krwawienie krwi na twarz i uszy. Te emocje to przyjemne rozmowy, rozmowy telefoniczne, w tym otrzymanie prezentu, dobra wiadomość, niespodziewane, ale radosne spotkanie, pochwały i pochwały. Długo oczekiwane oświadczenie o miłości, wysłuchane od bliskiej osoby, nie może opuścić duszy ludzkiej obojętnie. W rezultacie – zaczerwienienie, twarz i uszy. Nawiasem mówiąc, niewidzialny dotyk osoby, której komunikacja chcesz zrobić bardziej intymne, pierwsze pocałunki, które jeszcze nie stały się obowiązkiem, a coś zwykłego, rytualnego lub innego objawienia jest bardzo przyjemne i powoduje wzrost silnych emocji w duszy. Tak więc przyjemność otrzymana zarówno przez osobę, jak i przez komunikację, może powodować rumienienie. Tak, i podekscytowanie, oczekiwanie czegoś przyjemnego często powoduje krwawienie krwi w głowę. Dlatego pytanie o to, co spala zarówno uszy, jak i policzki, eksperci odpowiedzą, że z powodu emocjonalnego podniesienia, wewnętrznego napięcia psychicznego.

Pomyśl lepiej – silniejsza czerwień!

Nauczyciele już dawno zauważyli, że policzki często nagrywają uszy dla studentów i studentów podczas przygotowywania się do egzaminów lub podczas pisania testów. Z anatomicznego punktu widzenia w tym przypadku wszystko jest jasne: aktywna praca mózgu powoduje zwiększony krążenie krwi, z powodu tego i silnego zaczerwienienia twarzy i uszu. A jeśli ta "formuła jest odwracana i czytana w odwrotnej kolejności"? Na przykład, aby aktywować aktywność umysłową, konieczne jest zwiększenie krążenia krwi w głowie, dla których konieczne jest spowodowanie zaczerwienienia skóry w tej części ciała. Czy to stwierdzenie jest poprawne? Najprawdopodobniej, tak jest. Wszakże w czasie omdlenia człowiek często poluje na policzki, powodując kłębek krwi w głowę. I zmarły pijak wnosi do życia, otulając uszy.

Egzaminy, przekleństwa, uszy i dobre oceny – co wspólnego?

A jeśli odpowiedź na pytanie "dlaczego policzki i uszy płoną" to często stwierdzenie, że ktoś mocno wyrzeka się jednej osobie, to można "rozplatać" i jeszcze jeden student. Z nią, prawdopodobnie, prawie każdy wie. Opiera się na fakcie, że student lub inny egzaminator musi być silnie i poważnie krytykowany w czasie, gdy będzie odpowiadał – czy to na piśmie, ustnie. Logika jest całkiem przejrzysta: w domu pogardzając nieszczęśliwym studentem lub uczniem, czuje się rumieniec, dlatego krew płynie do głowy, mózgi zaczynają być lepiej dostarczane z odżywieniem i tlenem, pracują bardziej aktywnie. I tu jesteś, proszę – idealny wynik egzaminu! Rzeczywiście tak naprawdę jest. Tylko ten program działa tylko wtedy, gdy egzamin został poprzedzony jakimś przygotowaniem: niezależnymi studiami lub regularnym uczęszczaniem na wykłady i prace praktyczne. Gdyby uczeń zdał egzamin i po raz pierwszy zobaczył swojego nauczyciela, wtedy "szarpnięcia", nawet najbardziej okropne i złe, nie pomogą mu uzyskać pozytywnego wyniku.

Co powiedzą czerwone kłosy?

Bardzo często u osób, które spędzają większość dnia na świeżym powietrzu, uszami spala wieczorem. Jeśli dana osoba była na otwartym słońcu przez długi czas, może to być reakcja na przedawkowanie opalania. Wiatr lub zimno również nie pozostaną bez konsekwencji: zarówno policzki jak i uszy zaczynają płonąć, a to dopiero po usunięciu przyczyny. Kiedyś odmrożone uszy lub policzki są bardziej wrażliwe na zmiany temperatury. To samo obserwuje się po aquaprocedures: prysznic, kąpiel lub kąpiel. Po krótkim czasie ten stan przebiega sam. Ale w niektórych przypadkach należy używać kojących kremów lub płynów kosmetycznych, chłodnych balsamów.

Ankieta na temat uszu, policzków, oparć i opalania

Z tej okazji nawet jest anegdota. Cheburashka pyta Gen: "Dlaczego moje uszy się paliją, a Gene?" – "Ktoś cię pamięta, prawdopodobnie Cheburashka! Jeśli lewica czerwona – to na pewno Shapoklyak jest honorowy, a jeśli właściwy – zaznaczyć zaznaczyć wyrazem "-" Gene, a ty wypalisz policzki, nie wiesz? "-" Tak, mówią, prawdopodobnie o tobie "-" Gene , A dlaczego oparci się palić? "-" Posłuchaj, Cheb, ale nie będziesz kłamał przez wiele dni na plaży, może wieczorem nic nie mogło się palić! "

Sumienie, podniecenie, uszy i "zarysowania"

Uszy płoną wieczorem, a ci, którzy w ciągu dnia zrobili coś nie bardzo ostrożnego, za co bardzo wstydzi się. Nic dziwnego, że ludzie wymyślili: "Złodziej i kapelusz pali się". Prawdopodobnie chodziło tylko o czerwone, gorące uszy człowieka z niespokojnym sumieniem, które są widoczne pod spodem czapki. Nerwowe podniecenie przed jutrem, które ma być zdarzeniem przełomowym, może także wywołać reakcję. I rumieniec może nie tylko uszy, ale również policzki, szyję, klatkę piersiową. Niektórzy nawet mają swędzenie, które popularnie nazywa się śmiesznym słowem "scrapie". Taki stan może być spowodowany emocjami poprzedzającymi ważne wydarzenie: długo oczekiwane spotkanie z bliskiej osoby, zaplanowane wyjaśnienie w miłości, przedśpiewanie, przedwczesny egzamin, przyszła obrona tezy lub otwarta lekcja dla nauczyciela w klasie oraz przyszła przemowa wobec dużej publiczności. Najlepiej jest w takich przypadkach odprężyć się, wypić kawę do uspokojenia, wziąć ciepły prysznic lub położyć się w wannie, spacerować po ulicy, popatrzeć na cichą serię, przeczytać ulubioną książkę. Niektóre, przeciwnie, mogą przyczynić się do odwrócenia aktywności sportowej, ruchomych tańców, wizyt teatralnych, wycieczek po zakupy, rozmowy z przyjaciółmi. Czasem potrzebujesz silniejszej "medycyny", na przykład kieliszka koniaku lub kojącego kropli lub tabletek. Jednak najnowsze sposoby na złagodzenie lęku mogą być obarczone konsekwencjami: szklanka koniaku nie może być jedyna.

Znaki ludzi nie są fikcjami, ale wnioskami wyciągniętymi z obserwacji

A przecież, zwracając się znów do znaków ludzi, czasami myślisz: jeśli wszystko to jest wynalazkiem wróżek i wróżek, zasysanych z palca, to dlaczego ludzie zwracają się do tych przekonań i przesądów do dnia dzisiejszego, dlaczego wciąż im wierzy? I może nie jest tak głupie, jak twierdzą realistyczni ateiści. Przynajmniej, że wiele osób ma intuicję, przewidują pewne wydarzenia, śnią sobie prorocze sny, pokazują rzeczywiste fakty. Na przykład, zgodnie z wspomnieniami rodaków Lincolna, Abraham miał prorocze marzenie przed jego śmiercią. Chodził po schodach, które były wyłożone czarną szmatką. Na pytanie Prezydenta o tym, kto opanuje żałobę, otrzymał odpowiedź: "Według zamordowanego prezydenta …" Po tym, jak powiedział do snu swoją żonę, Lincoln nie słuchał jej ostrzeżeń i poszedł na premierę w teatrze, gdzie został zastrzelony. Istnieje wiele ciekawych faktów, które pokazują, że ludzie mogą czuć się z dystansu, z bliskimi lub bliskimi. Im bardziej wiarygodne są zmiany w kondycji skóry, w zależności od tego, czy ktoś pamięta osobę uprzejmie o człowieku czy oszukuje go złymi słowami. Warto zauważyć, że każda osoba ma inny próg wrażliwości. Szczególnie często wzrasta postrzeganie postawy innej osoby w niewielkiej odległości od dzieci: czasami nawet chorują w bardzo realny sposób w przypadkach, gdy ktoś źle mówi za nimi lub chce ich zła.

Sposoby "utwardzania" od nieludzkich zagranicznych wiadomości

Jeśli zaczerwienie uszu lub policzków nie powoduje poważnego kłopotu właścicielowi, nie można zwrócić szczególnej uwagi na ten stan. To nie na nic, że mówią, że pies jest jałowy szczekania, a bryza odciąga ją na bok. Ale jeśli chodzi o dzieci lub osoby starsze, zwłaszcza hipochondriak, warto zastosować "ochronę" przed niepożądanymi złymi myślami. W tym celu stosuje się różne amulety, talizmany, krzyż, modlitwę lub mycie wodą święconą. I bez względu na to jak wyrafinowani ateiści są w ich zaprzeczeniu, wszystkie te narzędzia są używane od niepamiętnych czasów i są całkiem skuteczne. Wielu ludzi ze złego oka lub zła myśli i wiadomości innych ludzi niosą w kieszeniach małe lustra, które wkładają z odblaskową stroną na zewnątrz. W ten sposób ludzie wydają złe wiadomości dla tych, którzy są inicjatorami zła. Jeśli nieprzyjemne zarastanie twarzy i uszu przeszkadza osobie w takim miejscu iw czasie, gdy nie ma okazji odczytywać modlitwy (lub po prostu tego nie wie), nie ma urok i lustra, czyli metody takiej jak umysłowa obrona. Logicznie: ktoś może szkodzić, myśleć źle, wtedy możesz również radzić sobie z taką katastrofą, także psychicznie. Wystarczy wyobrazić sobie solidną ściankę lustrzaną wokół siebie, z której wszystko złe odbija się i leci do tego, kto go adresuje. Zazwyczaj ta metoda działa bardzo dobrze.

A ty, mój przyjacielu, nie jesteś chory przez godzinę?

Ale tutaj jest przykład: człowiek jest stale wieczorami idzie czerwony, jego sumienie jest spokojne, jest on prawie nigdy na zewnątrz. Co się stało, dlaczego płoną policzki w godzinach wieczornych, z ciągle w tej osoby? Oczywiste jest, że znaki ludzi nie działają tutaj – nie pamiętam tego człowieka stale w godzinach wieczornych z taką regularnością? W związku z tym prawdopodobnie, reakcja taka jest spowodowane przez czynniki fizjologiczne. Niektórzy ludzie, zwłaszcza blondynki lub rude mają nadwrażliwego delikatną skórę, że czerwieni łatwo i szybko. U niektórych osób, naczynia krwionośne są zbyt blisko powierzchni skóry. Obu tych przypadkach może być warunkiem zwiększonej zaczerwienienie twarzy, szyi i uszu z małym lub bez powodu, to znaczy bez dobrego widocznego powodu, bo ukryty zdecydowanie na miejsce. Ale czasami regularne płukanie skóry wskazuje na pewne nieprawidłowości w organizmie. Na przykład, może to nastąpić z powodu alergii na jakikolwiek produkt lub kwitnące na kremy lub maści, lekarstwa. Silne działanie jest renderowany jako gorącej herbaty i alkoholu, kawy lub gorącej czekolady, pikantnych potraw. Podrażnienia skóry często sztywny ręcznik i ludzki zwyczaj silnie pocierać korpusu po obróbce wodnej. Nie zapomnij o ciśnieniu krwi, w rzeczywistości może stymulować zwiększony przepływ krwi, co jest wyrażone wizualnie zaczerwienienie twarzy i uszu. Chociaż przeziębienie lub ARI ARI towarzyszy wzrost temperatury, a w wyniku, zaczerwienienie policzków i uszu. Oczywiście we wszystkich tych przypadkach, należy pomyśleć o swoim stylu życia, zrezygnować niektóre produkty, które nie idą w lecie w otwartych szaty i gołą głową, wizytę u lekarza.

Żarty na bok, jeśli chodzi o zdrowie dzieci!

Szczególnie należy zwrócić uwagę na stan dziecka w przypadku tej nocy policzki dziecka spalić. Nie powinno się żartować, pamiętając oznaki Ludowej oraz przewrócenia nazwisk przyjaciół, którzy są rzekomo pamiętać dziecko w tym czasie. Prawdopodobieństwo wystąpienia pierwszych objawów choroby lub tam jako jokery w twarz. Dlatego widząc polyhanie policzki i uszy, należy zmierzyć temperaturę dziecka, aby dokładnie zbadać całą skórę. Takie powierzchowne badanie skóry mogą być bardziej uprzejmy wyjaśnić dorosłych: nie ma wysypki, podrażnienie, oparzenie słoneczne. Ale prawie wszystkie z tych objawów muszą towarzyszyć gorączka, brak apetytu, obniżenie nastroju, senność lub kaprysów dziecka. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wizyta wykwalifikowanego lekarza. Tylko on będzie w stanie dokładnie zdiagnozować i przepisać prawidłowego i terminowego leczenia.

Uszy płoną czerwienią wieczorami chłopcy …

Nawiasem mówiąc, korpus takich jak uszu zbyt często narażone na choroby. Może to być ucha kleszczy lub alergiczne. A przecież nie jest to zapalenie ucha grzybicze, przeziębienie, wirusowe. Dlatego w zaczerwienienia uszu dziecka przez długi okres, to znaczy więcej niż godzinę, należy zwrócić szczególną uwagę na to. Poza tym, że uszy są ważnym organem u ludzi, nie powinniśmy zapominać, że są one na głowie, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie mózgu. Jeśli umieścisz jakieś choroby słuchu przypadkowi, nie tylko może uszkodzić słuch, ale mogą rozwijać całkiem poważnych powikłań, w celu utwardzenia, które później będą bardzo trudne. Rodzice o czerwonych uszach może również pobudzać i taka okoliczność, że w przypadku ich braku, ktoś kopnął uszy ich potomstwa. Dlatego pierwsze pytanie do dziecka powinien być tym, który przychodzi do Ręczne przemieszczanie. A może dziecko zostanie upuszczony lub uderzony w głowę i coś do ucha – i w takim przypadku może być straszne konsekwencje. Zaczerwienienie uszach nosi czapkę napięty lub niewygodne czapki, chusty lub nieudane fryzury dla dziewczyn.

W każdym razie, musimy pamiętać, że oprócz woli ludowej, nadal istnieje ogromna różnorodność przyczyn z powodu których osoba może mieć czerwone uszy, policzki i szyję.