442 Shares 5983 views

Jak wyeliminować duże zużycie paliwa

Teraz każdy przyszły właściciel samochodu przed zakupem maszyny uważnie porównać nie tylko wydajność, ale także wielkość pochłoniętej przez paliwo. Ze względu na fakt, że ceny benzyny są rosnące w Rosji, czynnik ten jest czasem kluczem do oszczędności w całym okresie funkcjonowania samochodu. Duże zużycie paliwa jest również jednym z głównych powodów odwołania do specjalistów, ale często, zwłaszcza początkujących, zrobić niewłaściwych obliczeń i bez skrupułów mistrzów w takiej sytuacji, zarobić, nie robiąc nic.

Oprócz czynnika ludzkiego, może to być stan techniczny pojazdu. I zanim powiesz, że w dużych samochodów zużycia paliwa, niech zrozumieć, co wpływa na te parametry. Są to:

– moc silnika;

– teren;

– ciśnienie opony;

– optymalny wybór dla przekazywania ruchu;

– styl jazdy.

W rzeczywistości, nie ma uniwersalnego sposobu na zmniejszenie zużycia paliwa. To wszystko nie zależy tylko na komputerach, ale również kierowcy. Od kilku lat właściciele samochodów obserwacje ujawniły kilka czynników dla ekonomicznej jazdy. Po pierwsze, samochód powinien poruszać się płynnie, bez gwałtownego przyspieszania, hamowania i następnie na światłach. Za każdym razem, gdy rozpocznie się natychmiast po przyspieszeniu do hamulca, to nie tylko prowadzi do nadmiernego zużycia paliwa i niepotrzebne obciążenie na silniku, ale również do zużycia okładzin hamulcowych. Po drugie, zaleca się od zbocza lub prosto do wynajęcia samochodu „wybiegu”. Pozwala to, aby zminimalizować negatywny wpływ z pierwszego przykładu wykonania. Na przykład, jeżeli odległość widać, że tylko zapali się czerwone światło, przejść bezpośrednio do „neytralku”, prędkość będzie stopniowo maleć, a wskutek ty albo nie mają zwalniać, bo zielone lub wysokie zużycie paliwa będzie uzasadnione sprawne zatrzymanie w pobliżu linii zatrzymania.

Dziś, zwłaszcza w dużych miastach, jest coraz częściej można zobaczyć obraz, gdy kierowca naciśnie maksymalną prędkość wyprzedzić 2-3 samochodów na światłach do najbliższego miejsca do linii zatrzymania, a następnie gwałtownie zwalniać. Niestety, czy to dzieje się cały czas jazda, jest to ogromne obciążenie dla silnika i układu hamulcowego, co naturalnie prowadzi do częstych awarii. Winić można go traktować jako brak szkolenia w szkołach jazdy, które, oprócz zapamiętywania pytań egzaminacyjnych, czasami więcej niż nic nie uczy.

Porozmawiajmy o samochodach Lada rodziny. Duży paliwo 2109 może wynikać z kilku powodów, a rozwiązaniem może być bardzo różny od gaźnika lub wtryskiwacza masz samochód. Na ogół przyjmuje się, że pojazdy z bardziej wydajne PCR, jeśli prawo do prowadzenia samochodu, ale to prawda 10 lat temu. W nowoczesnych samochodach wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów, gdy prawidłowo wybrany tryb elektroniki może się równać, a czasem przewyższyć mechanikę w gospodarce. Duży paliwo Łada 2106 można często wycięto tylko przy optymalnym przełączania, ale nowoczesne modele samochodów, strategia ta nie jest już potrzebne.