661 Shares 3384 views

ATV poduszkowiec. ATV domowy poduszkowiec

Jednym z najpoważniejszych problemów i trudnych dla mieszkańców obszarów wiejskich jest drogie, zwłaszcza na wiosnę podczas wysokiej wody. Idealną alternatywą dla wszelkich pojazdów w takich warunkach stają ATV poduszkowiec.

Co jest taki pojazd?

Gorącego powietrza poduszka jest dany pojazd, na podstawie dynamiki, który jest wtryskiwany pod dnem przepływu powietrza, co pozwala na przejście na każdej powierzchni – zarówno cieczy i ciała stałego.

Główną zaletą takiego transportu jest jego wysoka prędkość. Ponadto, jego okres nawigacyjny nie ogranicza się do warunków środowiskowych – aby przejść na te pojazdy mogą być zarówno zimą i latem. Kolejną zaletą jest zdolność do przezwyciężenia przeszkody nie więcej niż metr wysokości.

Od wad obejmują niewielką liczbę osób, które są w stanie transportować pojazdy do poduszkowców i stosunkowo duże zużycie paliwa. Tłumaczy się to do zwiększenia mocy, w celu opracowania przepływ powietrza pod podłogą. Znajduje się w poduszkę małe cząstki mogą powodować powstawanie elektryczności statycznej.

Zalety i wady samochodów terenowych

Powiedzieć dokładnie to, czego potrzeba, aby rozpocząć wybór modelu statku, to jest dosyć trudne, gdyż wszystko zależy od osobistych preferencji przyszłego właściciela i jego planów zakupionych pojazdów. Wśród ogromnej liczby funkcji i opcji all-terrain poduszkowiec ma swoje wady i zalety, z których wiele jest znanych lub specjalistów lub producentów, lecz nie zwykłych użytkowników.

Jedną z wad takich statków jest ich częste upór w temperaturze -18 stopni co może odmówić, aby rozpocząć. Powodem tego staje się kondensatu w elektrowni. Aby poprawić odporność na ścieranie i wytrzymałość ATV poduszkowiec gospodarki mają wkładki stalowe w bazie, która nie jest drogie w ich analogów. wystarczająco mocny silnik nie może ciągnąć powstanie transportu na dość małej plaży z uprzedzeń w kilku stopniach.

Takie niuanse są odkryte dopiero podczas użytkowania samochodu terenowego. Aby uniknąć frustracji w transporcie, przed zakupem pożądane jest, aby skonsultować się z ekspertami i zobaczyć wszystkie dostępne informacje.

Odmiany Terenowe poduszkowcem

  • Młodszy sąd. Idealny dla aktywnego wypoczynku lub wędkowania w małych stawach. W większości przypadków nabycia takich ATV tych, którzy żyją z dala od cywilizacji i ich miejsca zamieszkania można uzyskać tą różnicą, że tylko helikopterem. Przepływ małych łodzi pod wieloma względami jest podobne skuterów, lecz ten ostatni nie jest zdolny do bocznego przesuwania się z prędkością około 40-50 km / h.
  • Większe statki. Takie pojazdy mogą być podjęte już w poważnym polowanie lub połowy. samochody terenowe zakresy ładowność od 500 do 2000 kg, pojemność – 6-12 miejsc. Większe statki niemal całkowicie ignorowane przez pokładowego fali, która pozwala wykorzystać je nawet na morzu. Nabyć taką ATV poduszkowiec w naszym kraju jest to możliwe – na rynkach transportu realizowane zarówno krajowych i zagranicznych produkcji.

Zasada działania

Funkcjonowanie poduszce powietrznej jest dość prosta i opiera się głównie na kursie fizyki, znajomy ze szkoły. Zasada działania – podnoszenia łodzi nad powierzchnią ziemi i wyrównywania siły tarcia. Proces ten nazywany jest „wyjście do poduszki” i przedstawia charakterystykę czasową. Dla małych statków trwa około 10-20 sekund, pół minuty wymagane jest duże zamówienie. Przemysłowe pojazdy terenowe wstrzyknięto powietrza przez kilka minut, w celu podniesienia ciśnienia do żądanego poziomu. Po osiągnięciu wymaganego znaku, można rozpocząć ruch.

W małych naczyniach, które mogą przenosić się od 2 do 4 osób, powietrze wdmuchiwane do poduszki za pomocą wlotów powietrza banalne silnika trakcyjnego. Jazda zaczyna się niemal natychmiast po zadanej ciśnienia, co nie zawsze jest wygodne jak reverse gear Junior terenowe i klasy średniej brakuje. W większych ATV dla 6-12 osób to wadą jest równoważone przez drugiego silnika, steruje tylko ciśnienie powietrza w poduszce.

ATV domowy poduszkowiec

Dziś można znaleźć wiele rzemieślników, którzy niezależnie utworzonymi podobną technikę. Terenowe poduszkowiec będzie na podstawie innych pojazdów – na przykład motocykla „Dniepr”. Zestaw śrub do silnika, nadmuch powietrza w trybie roboczym, w dolnej Położony mankietu skóra, odporna na temperaturę zamarzania. Ten sam silnik i przenosi ruch statku.

Taki pojazd terenowy na poduszce powietrznej z rękami utworzonych z dobrymi parametrami technicznymi – na przykład prędkość ruchu wynosi około 70 km / h. W rzeczywistości, taki transport jest najbardziej korzystny do samodzielnego wytwarzania, ponieważ nie wymaga utworzenia złożonych rysunków i obudowy, znacznie zmniejszenie maksymalnego poziomu drożności.

ATV poduszkowiec „Arctic”

Jednym z osiągnięć rosyjskich naukowców z Omsk platformie ładunkowej jest amfibia o nazwie „Arctic”, który został oddany do użytku w armii Federacji Rosyjskiej.

Krajowy amfibii statek ma następujące zalety:

  • Pełne terenowy – transport odbywa się na powierzchni każdej ulgi.
  • Może on być wykorzystywany w każdej pogodzie i każdej porze roku.
  • Duża pojemność i imponująca gama przelotowa.
  • Bezpieczeństwo i niezawodność dostarczanych przez cech konstrukcyjnych.
  • W porównaniu z innymi rodzajami transportu są ekonomiczne.
  • Ekologicznie bezpieczny dla środowiska, co jest potwierdzone odpowiednim certyfikatem.

„Arctic” to poduszkowiec, że mogą podróżować na powierzchni zarówno w wodzie jak i na lądzie. Jego główną różnicą od podobnych pojazdów, zdolnych tylko chwilowo pozostać na ziemi, jest zdolność do pracy zarówno w bagiennych, zaśnieżonych i oblodzonych obszarach i na różnych zbiornikach wodnych.