737 Shares 7149 views

Zagadki o gwiazdach – asystent w przestrzeni kosmicznej

Dzieci rozwijają się bardzo szybko. W ciągu zaledwie dwóch lat uczą się wszystkie podstawowe umiejętności i mowy. Są nieco bardziej skomplikowane koncepcje przestrzenne. Ale z czterech lat można wytłumaczyć to, co jest przestrzeń , i zacząć badać gwiazdy. Zagadki o gwiazdach pomóc uczenia zabawy i ciekawe.

Jak badać świat gwiazdą?

Że dziecko jest naprawdę zainteresowany w niebie, to trochę banalne, „Spójrz w niebo lampionów.” Musimy pokazać dziecku, jak ogromna przestrzeń. Pokazać, że każda gwiazda – jest cały słoneczny. Bardzo interesująca dla dzieci modeli układu słonecznego, opowieści o zaćmień i meteorytów.

Zapewnić historie ciekawe zagadki, a dziecko nie pozostanie obojętny.

Puzzle dla najmłodszych

1. Co się pali bezpiecznie na niebie,

Wzrost nie jest prowadzony przez strach?

Nocą cały świeci

I nagle zniknęła rano.

2. biegł niebo czerwone od łez.

Lub może zostać pominięte … (gwiazdka)

3. Sovenko nie znaleźć się w ciemnym gniazdo.

Jasne światło sposób on … (gwiazdka)

Takie proste zagadki o gwiazdach będą interesujące dla dzieci trzy lata. Ponadto będą uczyć dziecko do rymu i pomysłowe myślenie. Wygłosi pierwszy rzut oka gwiazdy.

Zagadki gwiazd dla młodzieży

Dzieci w wieku od 5 lat, może zapoznać się z gwiazdami głębiej. Powiedz dziecku, że Słońce – gwiazda, ale widzimy jej wielki, ponieważ że jest blisko nas. Pozostałe gwiazdy są znacznie dalej i widoczne dla nas tylko przez małych kropek. Zapewniamy historię tajemnicę:

W wyniku porannego się ognista splot

I pływające w niebie ten węzeł.

Pod wieczór zstępuje nad horyzontem,

Wkrótce wszystko pójdzie po nim spać.

Studiowanie konstelacje, można również użyć puzzle o gwiazdach. Pomoże to dziecko jest łatwiejsza do zapamiętania nazwy. Na przykład:

Nie straszne w ogóle jej zimą ze śniegiem,

Po zamiatanie misia niebo gwiaździste.

Jak wymyślić zagadkę o gwiazdach na własną rękę?

Pomóż dziecku nauczyć się przestrzeń, można wymyślać własne zagadki dla każdej sesji. Oni nie muszą być koniecznie rymowane. Wystarczy podnieść interesujących faktów i poprosić dziecko o nich w formie łamigłówek.

Na przykład, znajduje się w zachodniej części nieba, to jest złożony z ośmiu gwiazd; jeden brat unoszące się w niebo, druga w oceanie (konstelacja Whale).

Wszystkie łamigłówki o gwiazdach z odpowiedziami zapisanych w określonym „gwiazda” notebooka. Pozwoli to dziecku zapamiętać materiał pokryty na własną rękę, ale nie trzeba wymyślać nowe zagadki później powtórzyć badanie.