366 Shares 8239 views

Lek „azytromycyny” dziecko: instrukcję obsługi, analogi, opinie

Każda matka próbuje podczas choroby dziecka w celu uniknięcia stosowania antybiotyków. Kiedy pediatra mówi o konieczności takich funduszy, większość z niej, że panika zaczyna. Jednak nie wszystko jest tak źle. W niektórych przypadkach antybiotyki są w stanie szybko poradzić sobie z infekcją i powrotu dziecka samopoczucie. Jednym z powszechnie przepisanych leków jest „azytromycyna”. Instrukcje użytkowania (lek stosowany dość często dla dzieci) będą prezentowane na swojej uwagi poniżej. Można również dowiedzieć się o ten lek substytutów oraz przegląd niego.

Co to jest „azytromycyna”?

Dla dziecka, wybór leku jest bardzo ważne. Ten lek jest antybiotykiem. Reprezentuje grupę makrolidów. Lek ma działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne działanie na pacjenta. Lek ten jest dostępny w dawkach 100, 125, 250 i 500 mg. Głównym substancja czynna jest azytromycyna. W zależności od formy uwalniania leku może mieć również dodatkowe komponenty. Tak więc, lek jest uwalniany w postaci powłoki kapsułki żelatynowej, tabletki, zawiesiny stałych i proszków do ich wytwarzania.

„Azytromycyna” dla dziecka jest jednym z powszechnie stosowanymi lekami. Jest to bardzo wygodne w użyciu i może produkować szybki efekt pozytywny. Oznacza to również bardzo bezpieczne dla organizmu dziecka.

Kiedy dzieci potrzebują antybiotyk opisany?

Lek „azytromycyna” dla dziecka powinien być podawany tylko pediatrą. Self-podawanie może prowadzić do negatywnych reakcji i nieprzyjemnymi konsekwencjami. Lek jest zwykle podawana po analizie. Również antybiotyk pojawia się, gdy inne leki nie dały pozytywny wynik w ciągu pięciu dni. Głównymi wskazaniami do stosowania „leków” azytromycyny następującej sytuacji staje się dla dziecka:

  • chorób wpływających na górnych dróg oddechowych (zapalenie migdałków, zapalenie migdałków, zapalenie zatok, zapalenie krtani, jamy nosowo-gardłowej, etc.);
  • Zakażenie doświadcza dolnych dróg moczowych (zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, gruźlicę, itd.);
  • szkarlatyna;
  • infekcje powodujące tkanki miękkiej i błon śluzowych;
  • zakażenie dróg moczowych.

Poza tym, ten lek może być podawany przez lekarzy w innych sytuacjach. W tym przypadku rozpatrywane indywidualnie każdy przypadek.

Przeciwwskazania do leczenia

W niektórych przypadkach konieczne jest ograniczenie stosowania leków lub nawet odmówić leczenie „azytromycyna” lek? Instrukcje użytkowania (dla dzieci wziąć pod uwagę przeciwwskazania to szczególnie ważne) informuje o następujących sytuacjach:

  • wiek dziecka poniżej 12 roku życia (kapsułki, tabletki), czy mniejsza niż 6 miesięcy (zawiesiny);
  • niewydolność nerek postać obstroenny;
  • choroby wątroby, w tym nabyte;
  • Nadwrażliwość azytromycyny;
  • Niektóre choroby żołądka i jelit.

dawkowanie

Zazwyczaj lekarz przepisujący lek „250 mg azytromycyny” dla dzieci. Jednakże, dla dzieci w wieku do trzech lat jest korzystne, uzyskując zawiesinę. Dawka leku zależy od wieku pacjenta i postaci dawkowania z wyboru.

Dzieci w wieku poniżej 16 lat, lek podaje się na 10 mg azytromycyny na kg masy ciała. Ponieważ lek do 12 lat, pożądane jest, aby wybrać w postaci zawiesiny, dawkę oblicza się w następujący sposób. Na przykład, dziecko waży 10 kg. W tym przypadku jest konieczne, aby dać 100 mg azytromycyny. Syrop jest dostępny w dwóch dawkach 100 i 200 mg na 5 ml formulacji. W związku z tym, w pierwszym przypadku, dziecko należy 5 ml leku, a drugi – 2,5.

Tabletki w dawce 250 mg jest zalecana dla dzieci od 12 lat. Jednocześnie dziennie należy pić nie więcej niż jeden kapsułki lub tabletki. Należy zauważyć, że obróbka danych leku odbyło się zaledwie trzy dni. Jedynie w szczególnie trudnych sytuacjach, okres ten może zostać wydłużony do 4-5 dni.

Charakterystyka stosowania leków

Jeżeli przypisane tabletki 250 mg azytromycyny „” dla dzieci, nie mogą żuć i szlifować. Lek należy wprowadzić żołądek bez zmian. Po każdym użyciu zawiesiny konieczne to dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Ponadto, lek należy popić dużą ilością wody. Jest to szczególnie prawdziwe w ciekłej postaci dawkowania.

Lek przyjmuje jedną godzinę przed posiłkiem lub dwie po posiłku. Warto również przypomnieć, jednoczesne stosowanie innych leków. Wiele leków są w stanie hamować lub wzmagać siebie. Dlatego lekarze zalecają, aby zrobić sobie przerwę od dwóch godzin pomiędzy różnymi lekami i „azytromycyny”.

skutki uboczne

Który mówi o „azytromycyny” Instrukcji lek? Dla dzieci, jak donosi abstrakcyjnie, antybiotyki powinny wyznaczyć lekarza, ponieważ lek ten może powodować działania niepożądane. Jednakże lekarz zapewnienia, że przedmiot w którym wspomniany lek jest dobrze tolerowanej dawki. Wśród najczęstszych działań niepożądanych, eksperci twierdzą, osłabienie, złe samopoczucie lub niepokój, ból brzucha, nudności lub naruszenie krześle.

Opinie lekarzy i konsumentów o leku

Rodzice dzieci twierdzą, że najwygodniejsza forma leku „azytromycyna” – zawiesina dla dzieci. Instrukcje, które są z nim związane, informuje, jak gotować lek, a następnie przekazać go dziecku. To narzędzie ma słodki smak. To dlatego dzieci chętnie zgadza się na leczenie.

Opinie konsumentów powiedzieć, że ten lek jest bardzo łatwy w użyciu. Po tym wszystkim, nie trzeba już brać leki przez dłuższy czas. Wystarczy wydać na leki na receptę tylko trzy dni. Ponadto, łatwość użycia leku jest to, że przyjmowanie leków jest konieczne tylko raz dziennie. Zatem efekt leczenia nie jest zmniejszona.

Lekarze mówią, że ten lek jest dość silny. Jest aktywny wobec wielu patologicznych drobnoustrojów. Lek przenika do komórek dotkniętych, i działa na nich z zewnątrz. Eksperci twierdzą, że kompozycja ma pozytywny wpływ na dwa dni użytkowania. Dziecko staje się o wiele łatwiejsze, ponieważ głównym wyznacznikiem leku jest obniżenie temperatury.

Co może zastąpić lek „azytromycyna 250”?

Instrukcje stosowania (dzieci często przepisywane leku) donosi, że aktywny składnik tego preparatu jest gromadzący element azytromycyny. Wśród analogi tego leku mogą być zidentyfikowane „AzitRus”, „azivok”, „Azitroks”, „Zitrolid” i wiele innych.

Jednym z najbardziej popularnych odpowiedników, które są często przepisywany dla dzieci w każdym wieku, jest „Sumamed” – jest azytromycyna (zawieszenie). nauczanie dzieci wyraźnie wskazuje dawkę leku. Dla każdej kategorii wiekowych i wagowych potrzebują różnych dawkach. Należy również powiedzieć, że „Sumamed” lek jest w postaci tabletek i kapsułek. Jednak te rodzaje leków nie są wskazane dla dzieci, które jeszcze nie mogą połknąć tabletkę w całości.

Reasumując

Teraz już wiesz, co to jest „azytromycyna”. Antybiotyk ten jest często przepisywany dzieci. Pamiętaj, że biorąc leki tego typu powinny być wykonywane dopiero po kontroli lekarza. Ponadto, lekarze zalecają biorąc zarówno kompleks pożytecznych bakterii. Zdrowie Twojego dziecka!