445 Shares 5421 views

Ile jodu jest potrzebne dla organizmu ludzkiego: produkty zawierające jod

Około 75-85% mieszkańców naszego kraju, w tym dzieci, są przeżywa ostry niedobór jodu, ale większość nawet nie wie. Każdego roku w Rosji rodzi się ponad 800 dzieci z upośledzeniem umysłowym. Według ekspertów WHO jest to spowodowane brakiem jodu w organizmie matki.

Jeśli kobieta w ciąży nie wystarczy spożywać produkty zawierające jod jest negatywny wpływ na dziecko. Niedobór jodu powoduje największe szkody dla płodu aktywności umysłowej, to utworzony przez nieodwracalnego zniszczenia z małego odchylenia IQ do poważnych form idiotyzmu.

U dorosłych i młodzieży z niedoborem jodu zwiększa prawdopodobieństwo choroby tarczycy. W Rosji, problem nadal pozostaje nierozwiązany. Wartości średnie IQ-index dla rosyjskich dzieci nie więcej niż 90 jednostek, ale w tych krajach, gdzie takie problemy zostały rozwiązane – IQ dzieci z ponad 100 jednostek. Dlatego wyeliminowanie niedoboru jodu jest głównym celem wielu krajach cywilizowanych.

Rosyjski spożywczego zapewnia alternatywne rozwiązania, takie jak dodanie manganu i jodu w produktach piekarniczych, soli, napojów. Jod produkty Essentials pomaga radzić sobie z niedoboru tego ważnego dla organizmu pierwiastek chemiczny. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, jakie produkty zawierają ten element. Informacje można uzyskać z tego artykułu.

Przed podjęciem produkty zawierające jod, należy wyjaśnić, jak wiele pierwiastków chemicznych potrzebnych do spożycia w ciągu dnia. Dla każdej grupy wiekowej ma swoje własne tempo jodu. Dziecko poniżej jednego roku potrzeba około 50 mikrogramów, dzieci od dwóch do sześciu lat – 90 mcg na dobę. Nastolatków co najmniej 120 mikrogramów. Dorosłego człowieka wynosi od 150 mikrogramów. Ale matki karmiące i kobiety w ciąży powinny jeść około 200 mikrogramów dziennie, ponieważ część tego ważnego związku idzie na rozwój płodu.

Aby rozwiązać ten problem niedoboru pierwiastka chemicznego, mogą być stosowane w żywności bez zwykłej soli i jodowej, ale oczywiście nie jest panaceum ale wymaga produktów spożywczych bogatych w związku. Uwaga wody pitnej, nie jest obecny w jednym litrze około 15 mikrogramów jodu. Największą zawartość, która znajduje się w owocach morza jest niezwykle ważne dla związku człowieka.

Jednym z takich produktów są wodorosty, w zależności od żywienia i lekarzy, nie tylko jest bogaty w przyrodzie aminokwasów, ale jak jod. W celu uzupełnienia dziennego zapotrzebowania powinny jeść tę cenną 200g produktu. codziennie.

zawierający jod żywność – ryby: halibut, tuńczyk, dorsz, łosoś, flądra, śledź, okoń morski. 100 g surowego ryb morskich zawiera 70 mg środka korzystne. Znacznie więcej jodu w oleju rybnego – 770 g. Więcej wątroby dorsza – 800 g. Co jeść co najmniej 180 gramów. dorsza jodu w Ciało wystarczające.

Następujące specjalności: krewetki, kraby, małże, małże, ostrygi, kalmary, nie tylko dobrego smaku, ale również wiele przydatnych mikroelementów. Są one obecne w ilości około 100 ug związku. Wiele z pierwiastka chemicznego w pomidory, bakłażan, czosnek, wołowina, jajka, pieczarki, szparagi, rzodkiewka, szpinak, płatki, mleko, szalotki. Ponadto, w niektórych owoców i jagód (winogrona, banany, melon, ananas, truskawki, persimmons, cytryny).

Objawy niedoboru jodu

· Nagły przyrost wagi

· Letarg

· Zmęczenie

· Przewlekłe osłabienie

· Upośledzenie umysłowe

· Częste choroby dróg oddechowych

Jeśli nie to w produktach dietetycznych zawierających jod, oprócz powyższych cech dodał, drażliwość, osłabienie pamięci, zaburzenia miesiączkowania, impotencja, niewydolność układu rozrodczego (poronienie, urodzenie martwego dziecka, bezpłodność, wady płodu).