285 Shares 2581 views

Dracena Sander – piękna roślina ozdobna

Sander Dracaena – popularna roślina ozdobna, które można znaleźć w prawie każdym domu. Istnieje wiele przyczyn, które powodują popularność tego typu instalacji – na pewno na to zasługują. Spróbować umieścić go i będziesz się zastanawiać, dlaczego nie zrobić tego wcześniej.

Dratsenu często wykorzystywane do dekoracji biur i centrów handlowych. Niektóre kwiaciarnie ten typ zakładu nazywany bambus szczęścia , czy „Lucky Bamboo”. Dracaena znamienny tym, że usuwa się powietrze z szkodliwe toksycznych lub nawet rakotwórcze, takie jak benzen i formaldehydu. Roślina ta wymaga odpowiedniego nawadniania, oświetlenie, nawozy i temperaturę. W odniesieniu do światła, w związku z tym konieczne jest, aby pamiętać, że roślina jest lepiej rozwinięty pod względem średniego zadymienia. Dratsenu najlepsza miejsce, gdzie nie ma bezpośredniego działania promieni słonecznych i innych źródeł ciepła i zimna (grzejniki, wentylatory, klimatyzatory, etc.). Jeśli zauważysz, że liście zaczęły zanikać, roślina jest konieczne, aby przesunąć z powrotem do miejsca, gdzie jest mało światła. Promienie słoneczne mogą spowodować poważne szkody lub nawet zabić Dracaena. Temperatura na treść roślin powinna wahać się między 20-25 stopni Celsjusza, czyli średnio naszych domów i mieszkań.

W Chinach, wielu wierzy, że Dracena Sander przynosi do domu szczęścia, powodzenia, sukcesu i dobrobytu. Przy pielęgnacji roślin należy regularnie dodawać świeże bronić wody od czasu do czasu, aby zmienić go i umyć korzenie. Jeśli Dracena Sander posadzono w glebie, podlewanie powinno być umiarkowane, ponieważ korzenie mogą gnić po prostu.

Nawozić raz na dziesięć dni. Ta woda-kochający rośliny, więc trzeba użyć palety z mokrych kamieni, regularnie spryskiwać liści. Dracaena tolerować chloru, fluoru, to jest to zabronione wlać wodą. Pierwsze objawy zatrucia roślin może manifestować się w postaci pojawienia się brązowych liściach. Najlepszy płyn do tego celu jest deszczówka. Jeśli nie jesteś w stanie zebrać je w wystarczającej ilości, nie martw się, można używać wody z kranu, ale do tego konieczne jest, aby dokładnie bronić.

Dracaena Szlifierka: reprodukcji

Aby to zrobić, po prostu trzeba uszczknąć swój vershinku. Ukorzeniania pędy nowych wierzchnich lub może być przeprowadzona w wodzie, jak i w piasku, w optymalnej temperaturze 25 ° C Oczywiście, najlepiej jest wykonywać manipulacji danymi na wiosnę, ale można rozmnażać przez cały rok.

Dracena Sander często uszkodzona przez pająka roztocza, mszyca skalę owadów i owady skalę. Pająk jest zlokalizowana na spodniej stronie arkusza. Do usuwania go za pomocą roztworu mydła. Następnie, rośliny potraktowano środkami owadobójczymi (Decis, fitoverm, wewnątrz SUP akteliik).

Z klęsce swoich Wełnowce często obserwowana powlekania sypki, który jest dobrze usunięte z wacikiem zamoczonym w alkoholu. specjalne preparaty (Akhtara) zakładów przetwórczych również istnieje. Fundusze te są dodawane do wody do nawadniania raz w miesiącu.

Jeśli okaże się na liściach i łodydze stałej tablicy – to skala owadów, które wysysają sok z rośliny, liście żółkną, usychają i opadają. Aby usunąć te pasożyty można użyć aktellik roślin gąbką i roztworem mydła, a następnie rozpyla się (0,15% roztwór, albo 2 ml na litr wody). Mszyce uderzające wierzchołki pędów i liści na dolnej stronie. Z klęsce mszyc zwijają i odpadać. Zakład traktowane środkiem owadobójczym, a ciężkie przypadki powtórzyć procedurę. Przy zakupie draceny powinien dokładnie zbadać je pod kątem obecności pasożytów na liściach i łodydze. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jest mało prawdopodobne, że te szkodniki będzie w domu.