597 Shares 7304 views

Wycieranie octu w temperaturze – szkoda lub korzyść?

Oczywiście wysoka temperatura lub hipertermia to reakcja ochronna organizmu. Może to być objaw różnych chorób, wskazać na obecność zakażeń w organizmie i świadczyć o rozwoju procesów zapalnych. Przy niewielkim wzroście temperatury w czasie choroby z grypą lub SARS nie zaleca się go odrzucać, gdyż pomaga organizmowi radzić sobie z wirusami i drobnoustrojami. Jeśli jednak temperatura ciała wzrośnie powyżej 38 ° C, zaleca się przyjmowanie leków przeciwgorączkowych, ponieważ w tym przypadku impulsy nerwowe są złamane, co może prowadzić do nieodwracalnych negatywnych konsekwencji w kory mózgowej. Ale jeśli temperatura nagle się nagle wzrosła, a dom nie miał odpowiednich leków, albo jest uczulenie na niektóre rodzaje leków, wiele jest w tym celu użyte ocet, który zawsze znajduje się w kuchni jakiejkolwiek pani.

Jest możliwe lub niemożliwe użycie wycierania z octem w temperaturze – z tego powodu eksperci nie mają jeszcze jednej opinii. Mimo wszystko rozmawialiśmy, że temperatura wody naszych babćków wyrzuciła temperaturę roztworu ocetu babki, kiedy nikt nie wiedział o paracetamolu lub analiuku.

Dzisiaj, wycieranie octu w temperaturze jest uważane za szkodliwe dla małych dzieci, a dla starszych dzieci i dorosłych ten środek jest zalecany do użycia i jest uznany nawet użyteczny, ponieważ nie zwiększa dawek leków w leczeniu chorób. Do procedury najlepiej nadaje się naturalny ocet jabłkowy, można użyć i 9% tabeli, ale w żadnym przypadku nie jest aksamitną istotą. Najważniejsze w tym samym czasie pamiętaj, nie można nosić silny octu do rozcierania. W temperaturze trzeba delikatnie wytrzeć skórę, wystarczy, aby osiągnąć efekt. Wodny roztwór należy przygotować ściśle przylegając do proporcji: na pół litra wody – jedną łyżkę octu. W celu przygotowania roztworu niezbędne jest zastosowanie emalii lub wyrobów nierdzewnych.

Jeśli chodzi o małe dzieci, zabrania się zacierania octu w temperaturze. Aby uniknąć zatrucia organizmu kwasem. W skrajnych przypadkach można zwilżyć skarpetki roztworem wodnym i założyć je na nogi. Zwykle wycieranie octu w temperaturze jest najczęściej używane jako dodatkowe środki dla preparatów leczniczych, dlatego należy traktować procedurę z największą starannością. Dorosłe dziecko może być wycierane z uchwytów i nóg, a w ciężkich przypadkach całe ciało można wytrzeć, aby pomóc lekarstwom. Wzmocnienie efektu procedury ciepłej witaminowanej żurawiny lub karmazynu morskiego – jest to najlepszy ludowy lek przeciwgorączkowy. Możesz też wypić filiżankę ciepłej herbaty z miodem i cytryną.

U dorosłych, oprócz wycierania części ciała, tarcie octu w świątyniach i temperatura czoła również zmniejszy temperaturę i łagodzi ból głowy. W przypadku dorosłych jest dozwolone, aby nawet zanurzyć arkusz w roztworze octu, a następnie owinąć go i położyć, ale najważniejsze jest, aby nie używać tej metody w krótkich odstępach czasu.

Wycieranie octu w temperaturze pomaga podczas dotykania rąk i stóp, przy zimnych kończynach zabieg nie jest skuteczny. Po zakończeniu procedury należy monitorować temperaturę, jeśli ma być podniesiona, należy ponownie nacisnąć delikatnie octu. Jeśli temperatura jest bardzo wysoka, jeśli się nie wysiądzie, są oznaki wymiotów i stanu urojenia, konieczne jest pilne wezwanie pogotowia.

Jako alternatywny środek do redukcji temperatury, który jest zawsze pod ręką, można użyć liści kapusty. Powinni przez kilka godzin zawijać głowę i nadgarstki, a następnie zastąpić je świeżymi i powtórzyć procedurę.