872 Shares 7467 views

Ten człowiek złamał ucho, co robić? Jak leczyć?

Wiele osób ma na to pytanie: „Czy to możliwe, aby złamać ucho?” Rzeczywiście, zastanawiam się, czy jest to możliwe? Jeśli myślisz o tym, Małżowina jest częścią naszego ciała, jak nogi lub ręki. Tylko tutaj składa się z elastycznego i miękkiego chrząstki, która pozwala na wysyłanie i odbiór wibracje dźwiękowe z zewnątrz do błony bębenkowej.

Na podstawie powyższych informacji, możemy z pewnością powiedzieć, że boli i złamać ucho , jak to możliwe. Takie problemy występują często u sportowców, a dokładnie, w bokserkach podczas meczów walki. Podczas robienia silny impuls ludzie nie od razu sobie sprawę, że złamanym uchem. Czasami późno na pomoc udzielaną powstaje krwiak, to prowadzi do gromadzenia się płynu.

Takie urazy często prowadzą do deformacji ciała. Już w szpitalu lekarz potwierdził złamania i prowadzi środki terapeutyczne. Złamania te są często towarzyszą uszkodzenia samego ucha i może spowodować jego pęknięcie. Jest to bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzkiego.

uszkodzenie klinika

Jeśli powiedzie się upadki, wstrząsy, rany kłute lub istnieje silny wpływ urazowe złamanie ucha zewnętrznego. Człowiek, który złamał ucho, skarżąc się na silny ból, a nawet utratę słuchu. To może towarzyszyć zniszczenia chrząstki i powstawania krwiaków. W rezultacie, rumieni małżowiny usznej i zamienia się w bezkształtną masę.

Takie uszkodzenie może przyłączyć się do zakażenia ropnia lub nekrozy tkanki chrzęstnej. W tym przypadku, ucho zmienia kolor na zielony, przypominający kalafior. Jeżeli osoba złamał ucho z odbicia, należy natychmiast udać się do kliniki. Ofiara obserwuje się utraty słuchu z powodu nagromadzenia się skrzepów krwi w przewodzie słuchowym. Ponadto, pacjent skarży się na ból ostry i zatorów.

Jeżeli dana osoba złamała chrząstki ucha objawy kliniczne

Czasami drobne uderzenie w głowę lub ucho skorupy prowadzi do katastrofalnych skutków. Do pęknięcia bębenka, krwotoku i ścian złamania kości. W tym przypadku ofiara pojawiła się w uszach dzwonienie i gwizdanie hałasy, wyciek krwi lub płynu. Zauważyć, nudności, zawroty głowy, szumy, słaba koordynacja ruchów.

leczenie

Człowiek, który złamał ucho przechodzi badanie neurologiczne, rentgenowskie czaszki, otoskopia, MRI mózgu rentgenowskie czaszki. Leczenie zależy od stopnia ciężkości obrażeń i może być medycznych lub chirurgicznych. Polega ona na usunięcie krwiaka, leczenie ran, przywracając integralności struktury anatomiczne, jak również leczenie profilaktyczne (anty prądem, przeciwzapalne i przeciw-infuzji).

Odlewane na złamaną chrząstki jest czasami bardzo trudne, dlatego przeprowadzono artroskopii – metoda operacji. Ryzyko uszkodzenia na fakt, że okres odzyskiwania może trwać od kilku lat. Jak leczyć złamane ucho, zna tylko wykwalifikowanego lekarza i po pełnym badaniu.

Czego nie robić na przełomie chrząstki ucha?

  1. Nie należy czyścić lub umyć ucha z krwi.
  2. Nie wkładaj ściereczki lub wacika.
  3. Nie dokręcać z diagnozą.

Należy pamiętać, że szkody są często łączone ze zmianami w mózgu, co może prowadzić do fatalnych następstw.